Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Alus toimus Rapla ringkonnakogu Alus toimus Rapla ringkonnakogu 4. märtsi õhtul kogunes Raplamaal Alu mõisa Rapla naiskoduakaitse ringkonnakogu. See aasta tähtsaim koosolek, kus kuulatakse jaoskondade möödunud aasta tegevusaruandeid ja valitakse naisi olulistele ringkondlikele ametikohtadele ning vabariikliku keskkogu delegaatideks. Foto: Liina Langi ← Eelmine Paraaaaaaaaad marsile! Seekord meie ka! Järgmine → Rapla ringkond panustas veteranide toetuseks südamega Alus toimus Rapla ringkonnakogu

Alus toimus Rapla ringkonnakogu

Liina Langi 9. märtsil 2020

4. märtsi õhtul kogunes Raplamaal Alu mõisa Rapla naiskoduakaitse ringkonnakogu. See aasta tähtsaim koosolek, kus kuulatakse jaoskondade möödunud aasta tegevusaruandeid ja valitakse naisi olulistele ringkondlikele ametikohtadele ning vabariikliku keskkogu delegaatideks.

Alus toimus Rapla ringkonnakogu
Foto: Liina Langi

 Alu mõisas asuvasse Kaitseliidu kooli kogunesid 25 esindajat kõigist Rapla ringkonna  naiskodukaitse jaoskondadest ja külalisena Rapla maleva pealik major Valjo Tooming. Tervitussõnade lõppedes asuti möödunud aastat kokku võtma. Tuli tõdeda, et kõigil jaoskondadel on olnud vägagi tegus aasta. Naiskodukaitsjaid on Raplamaal 136, uusi liikmeksastunuid oli kümme ning loodetakse liikmeskonna edasist kasvu.

 

Rahuloluks oli tol õhtul mitmeti põhjust - naised on olnud riigikaitselistes tegevustes mitmekülgsed ja aktiivsed. Muuhulgas marsiti rühmasuuruse rivikarbiga laigulist vormi kandes Eesti Vabariigi aastapäeval Kaitseväe paraadil ning Kaitseliidu Rapla maleva sõdurioskuste kursuselgi osales mullu rekordarv naiskodukaitsjaid. Üheksa tublit naist veetsid kuus nädalavahetust nö metsas ning neist kõik lõpetasid kursuse enam kui ööpäeva kestnud lõpurännakuga. 

Mis oli siis aastal 2019 Raplamaa jaoskondades erilist? Kaiu jaoskond tunneb uhkust Kristel Kaasiku üle, kes on Eesti meister laskespordis, ka võistkondlikult saavutati häid tulemusi. Kristel on ka maakondlikul tasandil äramärgitud noortejuht. Värskeltloodud Kohila jaoskonna paljudel liikmetel on ette näidata enam kui 200 aktiivsustundi aastas. Kaitseväe paraadil koosnes suisa kolmandik rivikarbist  Hiie jaoskonna naistest. Rapla jaoskond on ärganud uuele aktiivsusele ning plaanitakse toredaid üritusi nii kohe algava Anname au! kampaania raames kui ka muidu. Kaerepere jaoskonna liikmed on nagu alati, nii ka eelmisel aastal, säranud militaarspordivõistlustel. Tore oli nentida, et Aivi Tarvis osales Põrgupõhja retkel nii mullu kui ka 20 aastat tagasi, mil võistlust alles käima tõmmati.  Märjamaa jaoskonnas nägi ilmavalgust viit tegevusaastat kokkuvõttev ning liikmeskonda tutvustav raamat. Jaoskonna kogukonnale suunatud talgupäeva tunnustati Raplamaa Aasta Teo laureaaditiitli vääriliseks ja äramärkimist leiti maakondlikul tasandil kui Raplamaa tervise ja turvalisuse edendajad.

Õhtu teises osas, kus valiti naisi olulistele ametikohtadele tõdeti, et ringkonna juhatuse liikmena jätkab Kaja Heinsaar, olles eelnevalt kolm aastat juba samas panustanud. Üheks aastaks valiti asendusliikmeks Ragne Falilejev. Revisjonikomisjoni liikmeteks valiti Rea Uueni ja Kaie Kensap-Kukk ning asendusliikmeks Gerli Kiis. Naiskodukaitse keskkogule lähetatakse märtsi lõpul Kaie Kensap-Kukk.

Käesoleva aasta plaanide hulka kuulub eripalgeliste ürituste korraldamine nii kogukonnale kui oma naistele. Panustatakse vabariiklikul tasemel laskevõistluste läbiviimisesse ning jätkuvalt püütakse ka aktiivsema värbamistegevuse poole. Kaitseliidu toetavatele ametikohtadele planeeritakse hõivata 50% liikmeskonnast. Värskeltloodud evakuatsioonirühm on näiteks koht, kus naiskodukaitsjad saavad panustada vastavalt võimetele ja soovile väga erineval moel.

Alus toimus Rapla ringkonnakogu
Foto: Liina Langi

FastLion CMS

Alus toimus Rapla ringkonnakogu

Alus toimus Rapla ringkonnakogu

Foto: Liina Langi Alu mõisas asuvasse Kaitseliidu kooli kogunesid 25 esindajat kõigist Rapla ringkonna naiskodukaitse jaoskondadest ja külalisena Rapla maleva pealik major Valjo Tooming Tervitussõnade lõppedes asuti möödunud aastat kokku võtma 4. märtsi õhtul kogunes Raplamaal Alu mõisa Rapla naiskoduakaitse ringkonnakogu. See aasta tähtsaim koosolek, kus kuulatakse jaoskondade möödunud aasta tegevusaruandeid ja valitakse naisi olulistele ringkondlikele ametikohtadele ning vabariikliku keskkogu delegaatideks.

Alus toimus Rapla ringkonnakogu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse