Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Tänavune Viru ringkonna aasta naiskodukaitsja on Kaja Tammeoks – Rakvere jaoskonna esinaine, kes loomult küll vaikne, aga alati olemas ja pühendunult oma jaoskonda uute ideedega vedamas. Foto erakogu Tähtpäevad Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Raketibaasis ellujäämist harjutamas Järgmine → Ringkonna esinaine pälvis maakondliku eripreemia Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja

Kristel Kitsing 16. dets. 2020

Tänavune Viru ringkonna aasta naiskodukaitsja on Kaja Tammeoks – Rakvere jaoskonna esinaine, kes loomult küll vaikne, aga alati olemas ja pühendunult oma jaoskonda uute ideedega vedamas.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja
Foto Seidi Lamus-Tšistotin

Kaja (fotol) on naine, kelle eeskuju annab kindluse, et üheskoos on võimalik kõigega hakkama saada, iga takistus on ületatav. Tegu on naiskodukaitsjaga, kelle peale saab alati kindel olla, olenemata päevast ja sellest, kui rasked ajad tal endal parasjagu on olnud.

 

Häid sõnu on oma kõrvus kuulda saanud see naishing tõenäoliselt sadu, aga taoline tunnustus tuli talle siiski üllatusena. „Meie ringkonnas on veel nii mõnigi tubli ja agar naine, kes vajaks tunnustust nii kohalikul tasandil kui ka üleriigilisel tasemel,“ tähendas ta tagasihoidlikult.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja
Orienteerumismängul. Foto erakogu

Pea sajapealise naiskodukaitsja, Rakvere jaoskonna juht teab, et iga naiskodukaitsja vabatahtliku panuse märkamine ja tunnustamine on väga oluline. „See tõstab nende motivatsiooni ja nad teavad, et liiguvad õigel teel ning neid märgatakse,“ sõnas ta.

 

Esmapilgul kui tavaline Eesti naine: pere, töö, hobid. Aga meelistegevuseks on Naiskodukaitsesse panustamine ja vabatahtlikke töötunde kogutud sel aastal juba 255. „Mina olen enda arvates kraad kangem naiskodukaitsja, kellel puuduvad hobid. Minu hobi ongi Naiskodukaitse, kuhu ma panustan suure hulga oma vabast ajast,“ märkis ta ja tunnistas, et kui ta ei kuuluks sellesse organisatsiooni, siis oleks tema elu suht üksluine. „Tänu Naiskodukaitsele olen oma silmaringi tunduvalt avardanud, teadmistepagas on palju suurem ja minu tutvusringkond ka märksa kogukam kui enne,“ ei kahetse ta Naiskodukaitsesse astumist.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja
Kodutütarde aastapäeval. Foto Anneli Leht

Naiskodukaitse mängib Kaja elus väga olulist rolli. „Tahan olla ninapidi kõige selle sees. Soovin olla abiks, kus iganes mind vajatakse ning loomulikult on osad usinad ja tublid naised mu südamesse pugenud,“ lausus ta.

 

Kui palun tal Naiskodukaitset lühidalt iseloomustada, siis laenab ta head väljendit sotsiaalmeediast leitu kohta. „Leiad rohkem kui otsid! –  see sobib ideaalselt iseloomustama või tutvustama Naiskodukaitset,“ leidis Tammeoks.

 

Igapäevaselt Rakiste Tehases CNC pingi operaatorina töötav naishing on suutnud seni oma aega hästi planeerida, aga 24 tundi päevas on hakanud väheseks ääma. „See aasta on meil väga vaikne olnud, aga eks muidu oli ikka nii, et nii mõnigi nädalavahetus kui mees tahtis vahepeal äkitselt kuhugi minna, siis tavaliselt olid mul plaanid pikalt juba ette tehtud – koos naiskodukaitsjatega,“ sedastas ta. „Ega millegi muu jaoks eriti aega ei jää. Kuna mees on Soomes tööl, siis jagan ennast laste, kodu, töö, ema ja ämma-äia, korteriühistu juhatuse töö ja organisatsiooni vahel,“ tunnistas kolme lapse ema. „Suvel oli väga lõõgastav olla suvilas ja mässata kurkide ja tomatitega, mille tütar ette kasvatas,“ meenutas ta.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja
Padas vande andmist vaatamas ja toidu jagamisel abis. Foto erakogu

Naiskodukaitsesse kuulumist peab Tammeoks väga oluliseks. „Hea naiskodukaitsja peab olema südamega asja juures ja nautima seda mida teeb,“ sedastas Viru ringkonna aasta naiskodukaitsja. Tema jaoks on oluline olla killuke millestki suurest. „Oma aega ja südant panustades Naiskodukaitsesse, saad aidata seda organisatsiooni veel suuremaks ja paremaks muuta,“ on Tammeoks veendunud.

 

Kümne aasta pärast loodab naine ikka aktiivselt panustada. „Genereerin uusi ideid, toetan ja innustan uuemaid liikmeid ning ei väsi iial Naiskodukaitsest,“ arvas ta.

 

KAJA TAMMEOKS (41)

 

Naiskodukaitse Viru ringkonna liige aastast 2016.

 

Vabatahtlik panus organisatsiooni on lõppeval aastal üle 255 tunni.

 

Tema suurimaks panuseks jooksval aastal võib lugeda vabatahtlikku tööd Rakvere haigla EMO esmases triaažis COVID-19 tingitud eriolukorra ajal. Samuti on ta Viru ringkonnas peamine Ole valmis! äpi tutvustaja ning sageli võib teda üritustel kuulda rääkimas Naiskodukaitse ohutushoiust ja erialagruppidest.

 

Rakvere jaoskonna esinaine, formeerimispunkti vanema abi. Kultuuri, avalike suhete, spordi ja formeerimise erialagrupi liige.

 

Kolme lapse ema, neist 11-aastane tütar on kodutütar, 19-aastane poeg on noorkotkast välja kasvanud kaitseliitlane ja 3-aastane hakkab Kaja sõnul nelja aasta möödudes noorkotkaks.

 

Töötab metallitöödega tegelevas firmas CNC pingi operaatorina.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja
Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõtul. Foto erakogu

FastLion CMS

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks:

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks:

Foto Seidi Lamus-Tšistotin Kaja (fotol) on naine, kelle eeskuju annab kindluse, et üheskoos on võimalik kõigega hakkama saada, iga takistus on ületatav Tegu on naiskodukaitsjaga, kelle peale saab alati kindel olla, olenemata päevast ja sellest, kui rasked ajad tal endal parasjagu on olnud Tänavune Viru ringkonna aasta naiskodukaitsja on Kaja Tammeoks – Rakvere jaoskonna esinaine, kes loomult küll vaikne, aga alati olemas ja pühendunult oma jaoskonda uute ideedega vedamas.

Aasta naiskodukaitsja Kaja Tammeoks: Olen kraad kangem naiskodukaitsja

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse