Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev 14 juuni – juuniküüditamise 14. juunil 2018. aastal mälestati süütuid inimesi, kes langesid okupatsioonivõimude ebainimliku terrori ohvriks. Ajalugu ← Eelmine Naiskodukaitse liputoimkond Toompeal – Eesti lipp 134 Järgmine → Ka naine võib hea sõdur olla 14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev

14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev

Kristina Märks 15. juunil 2018

14. juunil 2018. aastal mälestati süütuid inimesi, kes langesid okupatsioonivõimude ebainimliku terrori ohvriks.

Tallinnas Vabaduse väljakul seati üles “Pisarate mere” installatsioon õhupallidest. Lisaks toimus juuniküüditamise ohvrite mälestustseremoonia Tallinnas Lindamäel ja Patarei vangla hoovis toimus Eesti Mälu Instituudi korraldatud avalik arutelu "Kommunism: eesmärk pühitseb abinõu".

14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev
Foto: Martin Andreller

1941. aasta 14. juuni küüditamise  käigus deporteeriti üle 10 000 inimese. Juuniküüditamise ajal täitusid loomavagunid meestest ja naistest, vanuritest ning lastest, kelle ainsaks süüks oli see, et nad olid iseseisva Eesti Vabariigi kodanikud. Täisealised mehed kuulutati arreteerituiks ja lahutati perekondadest. Enamik neist hukkus vangilaagrites. Naised ja lapsed saadeti asumisele Kirovi ja Novosibirski oblastitesse. Neist jäid ellu umbes pool küüditatute arvust. Samal ajal toimusid massiküüditamised ka Lätis, Leedus, Lääne-Valgevenes, Lääne-Ukrainas ja Moldovas.

Nõukogude okupatsiooni ajal Eestist küüditati kokku üle 30 000 inimese Siberisse ja teistesse piirkondadesse, et hävitada Eestis nõukogude võimu aktiivsed ja potentsiaalsed vastased ning nende lähedased ja perekonnaliikmed, kogu iseseisvusaegne poliitiline ja majanduslik juhtkond.

14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev

FastLion CMS

14 juuni – juuniküüditamise

14 juuni – juuniküüditamise

Tallinnas Vabaduse väljakul seati üles “Pisarate mere” installatsioon õhupallidest Lisaks toimus juuniküüditamise ohvrite mälestustseremoonia Tallinnas Lindamäel ja Patarei vangla hoovis toimus Eesti Mälu Instituudi korraldatud avalik arutelu "Kommunism: eesmärk pühitseb abinõu" 14. juunil 2018. aastal mälestati süütuid inimesi, kes langesid okupatsioonivõimude ebainimliku terrori ohvriks.

14. juuni – juuniküüditamise ohvrite mälestuspäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse