Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vihma sadas ja pesakastid valmisid Vihma sadas ja pesakastid Sakala kodutütred ja naiskodukaitsjad meisterdasid märtsikuu viimasel laupäeval lindudele pesakaste. Ülensi küla Miku talu lahke pererahva juures tuli igaühel pesakast otsast lõpuni ise valmis ehitada. ← Eelmine Karksi jaoskond tähistas aastapäeva Järgmine → Naised pidasid jahti - fotojahti Vihma sadas ja pesakastid valmisid

Vihma sadas ja pesakastid valmisid

Kerstin Käärik 2. aprillil 2015

Sakala kodutütred ja naiskodukaitsjad meisterdasid märtsikuu viimasel laupäeval lindudele pesakaste. Ülensi küla Miku talu lahke pererahva juures tuli igaühel pesakast otsast lõpuni ise valmis ehitada.

Vihma sadas ja pesakastid valmisid

Alustasin ehitamist mõttega, et mitte igasse kasti ei asu kõik linnud elama, igaüks valib ikka endale sobivaima. Kõigepealt saagisime välja linnukodu detailid: küljed, põhja ja katuse. Kõige sobivam on pesakast valmistada lehtpuu laudadest. Siis tegime esiküljele ümmarguse avause, et linnud ilusti sisse saaksid lennata. Lõpuks said kõik detailid kinnitatud naelte ja kruvidega.

Tore oli vaadata, kuidas naishinged saagisid ja kopsisid päris osavalt. Kasti ilus välimus on ehk küll oluline inimesele, kuid tegelikult linnud eelistavad võimalikult naturaalset kodu.
Osa valminud pesakaste annetame heategevuseks.

Vihma sadas ja pesakastid valmisid

Lõunasöögiks sõime sooja suppi, jõime kuuma teed ning maiustasime mulgi korpidega. Seejärel hakkasime toas väikseid purke kaunistama paelte, pärlite ja väljalõigatud figuuridega. Nendesse oli hea kehakoorijat pakendada, mis samuti valmis kohapeal. Segasime kokku meresoola, kaneeli, kakao, kohvipaksu ja oliiviõli - toas hõljuv aroom oli oivaline! Kehakoorijat sai kohe ka proovida, sest meid ootas kuumaks köetud ehtne vihasaun.

 

Vahepeal esinesid lauludega üllatuskülalised – kaks tüdrukut ja poiss kitarriga. Kolm lugu olid kõikidele tuntud ja saime kaasa laulda. Viimast laulu tuli neil esitada publiku nõudmisel lausa kaks korda. Siis oli aeg hakata viktoriini kallal pead ragistama. Küsimused olid kodutütarde järgukatsetest ja naiskodukaitsest: pidi tundma linnulaule, erinevaid puuliike, toiduaineid, tuntud isikuid, hümni sõnu jne. Vaja läks ka näpupaela punumise oskust. Viktoriin toimus auhindade peale, aga sellest võitsid kõik, sest juurde sai ju uusi teadmisi! Raskusi valmistas mulgi keele tundmine. Mida tähendab äitsen?

Vihma sadas ja pesakastid valmisid

 

Lõkkel sai grillida vorstijuppe ja vahukomme. Viimased olid head kui lõkkest võetud komm vajutada kahe küpsise vahele ja siis suhu pista.  

 

Kodutütarde ja naiskodukaitsjate ühine ettevõtmine oli meeldejääv! Suur tänu korraldajatele ja osalejatele.

FastLion CMS

Vihma sadas ja pesakastid

Vihma sadas ja pesakastid

Alustasin ehitamist mõttega, et mitte igasse kasti ei asu kõik linnud elama, igaüks valib ikka endale sobivaima Kõigepealt saagisime välja linnukodu detailid: küljed, põhja ja katuse Sakala kodutütred ja naiskodukaitsjad meisterdasid märtsikuu viimasel laupäeval lindudele pesakaste. Ülensi küla Miku talu lahke pererahva juures tuli igaühel pesakast otsast lõpuni ise valmis ehitada.

Vihma sadas ja pesakastid valmisid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse