Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Veeresime sajaga! Veeresime sajaga! 13. -15. juulil toimus Kaitseliit 100 raames üle-eestiline rattamatk „Veereme sajaga“. Sada ei tähendanud seekord liikumiskiirust, vaid märkis Kaitseliidu sajandat aastapäeva ning sümboolselt ka osalenud inimesi ja läbitud kilomeetreid. Fotod: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Kohvikusse! Järgmine → Lilli-Ungurini piiripunktis tähistasime Balti keti 29 aastapäeva Veeresime sajaga!

Veeresime sajaga!

Elerin Öövel 24. juulil 2018

13.-15. juulil toimus Kaitseliit 100 raames üle-eestiline rattamatk „Veereme sajaga“. Sada ei tähendanud seekord liikumiskiirust, vaid märkis Kaitseliidu sajandat aastapäeva ning sümboolselt ka osalenud inimesi ja läbitud kilomeetreid.

Veeresime sajaga!

Matkajate hulgas oli Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ning Kodutütarde liikmeid, nende pereliikmeid ja  partnerorganisatsioonide esindajad.

Veereme sajaga koosnes kaheksast põhitrassist pikkusega 50 kuni 250 km, mis said alguse Eesti eri nurkadest. Vändati mööda metsa-, kruusa- ja kõvakattega teid, et pühapäeva lõunaks kõik koos Paidesse jõuda.
Valga-Paide trassil alustasid mõned ratturid juba reedel sõitu Valgast, kuid suurem seltskond liitus laupäeva hommikul Viljandis Sakala maleva õuel. Enne sõidu alustamist laaditi varustus bussile, tutvuti saatemeeskonnaga, tuletati meelde rattaga liikumise ohutusreegleid ning kontrolliti ka sõiduvahendite korrasolekut. Kui mõnel rattal helkurid, tuled, signaalkell või muu kohustuslik element puudu oli, sai kohapeal vajalik vidin paigaldatud, et sõit ikka ohutult kulgeks. Iga rattur sai rajale kaasa kaardi, joogipudeli, sponsor Viking Line kinkekaardi ning helkurvesti, mis kohe ka selga tõmmati ning matk võis alata.

Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!

Laupäeval  kulgeti Viljandi-Särevere lõigul. Külastasime esimese riigisekretäri Theodor Andreas Kääriku sünnikohta, selle kohta Gunnar Teasi video!
Rajale jäid vabadussõja mälestussammas Suure-Jaanis, Lõhavere linnamägi, Olustvere mõisakompleks, riigimees  Tõnis Kinti kodutalu, metsavendade mälestusmärk Rassi külas, kaheteistkordse laskespordi maailmameistri August Liiver-Liiviku sünnikoht ning Balti keti mälestusmärk Säreveres. Peatuspunktides sai vajadusel veidi ratast kõpitseda,  keha kinnitada ning  joogivarusid täiendada, et lõõskava päikese käes kõik ikka õhtuni vastu peaks. Saatemeeskond hoolitses selle eest, et matk ei kujuneks vaid punktist punkti väntamiseks vaid oleks ka silmaringi avardav. Nii said ratturid giidide ning kohalike inimeste vahendusel igas peatuskohas osa põnevatest kohalugudest. 

Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!

Eriti värvikaks ja meeldejäävaks kujunes Tõnis Kinti kodutalu pererahva soe ja siiras vastuvõtt ning põnevad lood koha ajaloost ja elanikest.  Talu katuse all said ratturid varju ka kohale jõudnud vihmapilve eest, mis jäi ka ainsaks sajuhooks sel retkel.
Päeva lõpuks jõuti Säreverre kus Järvamaa Kutsehariduskeskuse ühiselamus rattureid lahkelt vastu võeti ja ööbima lubati. Õhtul oli tore võimalus Jane eestvõetud mängude läbi omavahel tuttvaks saada.

Veeresime sajaga!

Pühapäeva hommikul liitus ratturitega kolm Järva maleva meest, mõnele rattale sai antud väikest „esmaabi“ ja algas matka viimane etapp. Puhanuna ja rõõmsameelsena suunduti kevadpealinna Türile, kus külastati Ringhäälingumuuseumit. Muuseumi lainel matk ka jätkus, kui ratturite rivi suundus Väätsa jalgrattamuuseumisse. Mõlemad paigad pakkusid toredaid elamusi oma põnevate kogude ja suurepäraste giididega, kes justkui elavad leksikonid rääkisid värvikaid lugusid väljapanekus olevate esemete aja- ja saamislugudest.  Neid lugusid ikka jagus ja oleks võinud kuulama jäädagi, kuid märkamatult oli tund siin ja tund seal kulunud ning tuli teele asuda, et kokku lepitud ajaks Paidesse jõuda.

Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!

Kogu matka vältel sai  kõigil trassidel osalejate liikumist jälgida LiveTeam äppi kaudu, kus ühel hetkel avastati, et Viljandi ja Pärnu trassil liikujad on samaaegselt Väätsa jõudnud. Seltsis ikka segasem ja nii löödi Väätsa paisjärve ääres kampa, et viimase kilomeetrid koos sõita. Peagi oldigi Paide linnapiiril, kus oodati järgi ka Võrust ja Jõgevalt startinud ratturid. Neoonvestides ratturite hulk aina suurenes ja peagi oli kogu kamp koos. Uhkes rivis veereti mööda linnatänavaid retke lõpp-punkti, Paide vallimäe suunas.

Vallimäel oli rattureid vastu võtmas ja tervitamas Kaitseliidu peastaabi esindus, eesotsas kindralmajor Meelis Kiiliga. Kõik matka lõpetajad said kaela uhke medali, linnaorkestri saatel suppi ja jäätist süüa ning kes väntamisest veel väsinud polnud, said ka tantsu üles võtta. Suurt põnevust tekitas sponsorite poolt välja pandud auhindade loosimine, kus Valga-Paide trassil osalejatel oli põhjust rõõmustada, kui seltskonda tuli viiest võidust lausa kaks- hotellipakett kahele ja Hawaii Expressi poolt välja pandud jalgratas.

Veeresime sajaga!
Veeresime sajaga!

Valga-Paide trassi kogupikkuseks kujunes 205 kilomeetrit, mille algusest lõpuni läbis neli ratturit. Trassi erinevatel etappidel osales kokku 25 ratturit, kes matkaga ilmselgelt rahule jäid, avaldades oma tänu rajameister Leili Särge rõõmsate hõisete saatel korduvalt õhku visates nagu laulupeolised dirigente.

Suvi on puhkuste, matkamise, põnevate paikade avastamise ja uute tuttavate leidmise aeg- kõike seda veereme sajaga matk ka pakkus.  Loodame, et uued ja vanad tuttavad kohtuvad juba aastapärast ning matkast kujuneb traditsioon, et saaks koos järgmise sajani edasi veereda.
Fotod: NKK Sakala ringkond

← Eelmine
Kohvikusse!

FastLion CMS

Veeresime sajaga!

Veeresime sajaga!

Matkajate hulgas oli Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ning Kodutütarde liikmeid, nende pereliikmeid ja partnerorganisatsioonide esindajad Veereme sajaga koosnes kaheksast põhitrassist pikkusega 50 kuni 250 km, mis said alguse Eesti eri nurkadest 13.-15. juulil toimus Kaitseliit 100 raames üle-eestiline rattamatk „Veereme sajaga“. Sada ei tähendanud seekord liikumiskiirust, vaid märkis Kaitseliidu sajandat aastapäeva ning sümboolselt ka osalenud inimesi ja läbitud kilomeetreid.

Veeresime sajaga!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse