Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad Veelkord Eesti Vabariigi 106 Kuigi paraadist on möödas juba mõned nädalad, siis emotsioon, mis hinge jäi on siiani võimas. ← Eelmine Hiie jaoskonna uus-aastamatk "Ööd on siin mustad" Järgmine → Palju naeru ja natuke sibulapisaraid: välitoitlustuse BVÕ Järvakandis Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad

Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad

Mõtted sidus kokku tervikuks Liina Langi 6. märtsil 2024

Kuigi paraadist on möödas juba mõned nädalad, siis emotsioon, mis hinge jäi on siiani võimas.

Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad
Mõtete autorid Sirli Lotamõis ja Eveli Poom Alu jaoskonnast.

Rapla ringkonna naised marssisid 24. veebruaril valgete kinnaste välkudes pealinnas paraadil. Sirge rivisamm ja naeratused jätsid mulje, et see on imelihtne. Kahele, värskelt Alu jaoskonnaga liitunud,  naisele oli see aga päris esimene paraad.

 

Sirli Lotamõis jagab muljeid: „Mina olin varunaine, aga tegin kaasa kõik proovid ja olin paraadil olemas, küll kõrval. Mõte ja tunne,  miks ma end paraadile kirja panin, seda ma nägingi igal pool- see oli ühtekuuluvustunne. Me kõik olime ja oleme erinevad, aga meid ühendab üks asi. See on armastus kodumaa vastu. Me oleme naised, kellel on oma missioon ja oleme valmis kaitsma oma kodumaad. Oleme olemas oma rahva jaoks ning me oleme uhked selle üle.

Ettevalmistuseks kulunud kahe kuu jooksul nägin ma, kuidas hoiame kokku, aitame üksteist ja julgustame. Me valasime pisaraid ja verd kui kinnitasime salle ning torkasime haaknõelaga endale näppu. Küll olid meil jalad villis uute saabaste sissekandmisest, aga ikkagi ei andnud me alla.  Aitasime ka teisi: kes punus patsi,  sest soeng pidi olema korrektne; kes rullis mantlit puhtaks, kuna mustal kangal paistab kõik välja; kes vaatas, et kübar oleks ilusti. Viimasel õhtul mängisime Maiega õmblejaid,  sest Gerda kampsun oli liiga pikk ja see paistis mantli siilude vahelt välja. Oi-oi, kohe tuligi selle kohta märkus! Aga see meid ei heidutanud, leidsime koos lahenduse, et ka Gerda oleks paraadiks ideaalne. Hunniku haaknõeltega tegime kampsuni lühemaks ja nüüd võis ta paraadile minna!

Mida siis kokkuvõtteks öelda?  Eesti naine on tugev, ta on alati valmis ja leidlik ning kui tal on kambas veel selliseid naisi ja terve Naiskodukaitse selja taga, siis saame kõigega hakkama. Elagu Eesti naine ja tema armastus kodumaa vastu!"

Eneli Poom astus pidupäeval koos teistega marsisammu. Mõned mõtted ka temalt: „Hindan siiralt kõikide Naiskodukaitse liikmete panust, energiat ja pühendumist paraadi ettevalmistamisele ning pidulikule marsile 24. veebruaril Vabaduse väljakul. On suur au olla osa Naiskodukaitsest ja kanda uhkusega meie imekaunist vormi!

Liitusin alles 2023. aasta oktoobris ja olin väga õnnelik kui sain teada, et võin paraadist osa võtta. Värske liikmena ei olnud mul veel pidulikku vormi, kuid leidsime selle koostöös kiirelt. Aitäh, Veronica! Paraadi ettevalmistused hakkasid varakult ja esimesed proovid olid jaanuari lõpus. Meil sujus kõik hästi ja saime rivisammu aina ühtlasemaks ning paremaks.

24. veebruari hommikul oli kõigil ärevus hinges, süda põksus kiiremini ja meeleolu oli ülev. Abistasime üksteist korrektsete soengute tegemisel, et need tuules ja vihmas vastu peaksid. Andsime viimase lihvi meie pidulikule vormile, et kõik oleks tipp-topp korrektne. Seejärel liikusime kindla rivisammuga Vabaduse Väljaku poole olles valmis Eesti Vabariigi 106. aastapäeva pidulikuks paraadiks. Elagu Eesti!“

 

Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad
Rapla ringkonna naised piduliku üksusena EV 106 aastapäeva paraadil.

FastLion CMS

Veelkord Eesti Vabariigi 106

Veelkord Eesti Vabariigi 106

Mõtete autorid Sirli Lotamõis ja Eveli Poom Alu jaoskonnast Rapla ringkonna naised marssisid 24 Kuigi paraadist on möödas juba mõned nädalad, siis emotsioon, mis hinge jäi on siiani võimas.

Veelkord Eesti Vabariigi 106 aastapäeva paraad

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse