Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vardad liikusid kodusoojust luues Vardad liikusid kodusoojust luues Maa oli märg ja metsad udus, õde kambris kinnast kudus. Kudus kinnast – kellele? küsib Kersti Merlilaas luuletuses Foto: NKK Sakala ringkond ← Eelmine Naiskodukaitse Sakala ringkond sai aasta vanemaks ning sedapuhku juba 85 aastaseks Järgmine → Vabatahtlikuna tunnustusüritusel Vardad liikusid kodusoojust luues

Vardad liikusid kodusoojust luues

Lembe Lahtmaa 6. dets. 2012

Maa oli märg ja metsad udus,
õde kambris kinnast kudus.
Kudus kinnast – kellele?
küsib Kersti Merlilaas luuletuses

Vardad liikusid kodusoojust luues
Foto: NKK Sakala ringkond

Juba kolmandat aastat järjest oleme kaasa löönud Naiskodukaitse kudumisprojektis, mis toimub koostöös Kaitseväega. Eesmärk on umbes 160le missioonil viibivale Eesti kaitseväelasele saata jõuludeks villased rahvusmustrites kudumid.

 

Tähtajaks oli jõulukuu algus.

2010. aastal kudusid Sakala naiskodukaitsjad 22 paari villaseid sõrmikuid ja sokke, eelmisel aastal 18 paari ja sel aastal 15 paari. Nobenäppudeks olid seekord:  Ele Lehes, Liina Lehes, Eda Kivisild, Vika Zieds (5 paari), Evelin Lappalainen (3 paari), Urve Loit, Malle Lohk, Merilin Ruusalu. Aitäh kõigile kudujatele!

Vardad liikusid kodusoojust luues
Foto: NKK Sakala ringkond

 

Suur hulk lõnga on kudumise käigus saanud endasse palju südamesoojust ja hellust. Tore on saata külmalt Eestimaalt Afganistani, Kosovosse ja mujale oma maa meestele natuke kodusoojust ja rõõmu.

Kindlasti on Päkapikkudele eriliselt abiks Lääne ringkonna naised, kes keetsid purkide viisi õunamoosi. Need lisatakse pakkidesse. Loodame aga, et Päkapikud sokkidesse enne pikka teekonda veel midagi magusat poetavad.

 

Kersti Merilaas luuletusest „Kindakiri“ saame teada:

Ega tali taeva jää:
esimesed helbed, näe!
Paljakäsi nüüd ei minda.
Sõsaralt sai soojad kindad,
kindad kätte väikemees,
udukarva hallist lõngast,
maakarva mustast lõngast,
suured valged tätrad sees.

Vardad liikusid kodusoojust luues
Foto: NKK Sakala ringkond

FastLion CMS

Vardad liikusid kodusoojust luues

Vardad liikusid kodusoojust luues

Foto: NKK Sakala ringkond Juba kolmandat aastat järjest oleme kaasa löönud Naiskodukaitse kudumisprojektis, mis toimub koostöös Kaitseväega Eesmärk on umbes 160le missioonil viibivale Eesti kaitseväelasele saata jõuludeks villased rahvusmustrites kudumid Maa oli märg ja metsad udus,õde kambris kinnast kudus.Kudus kinnast – kellele? küsib Kersti Merlilaas luuletuses

Vardad liikusid kodusoojust luues

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse