Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus Välustes viidi läbi välitoitlustuse Aprillikuu viimane nädalavahetus oli Sakala maleva Väluste lasketiirus tegevusrohke. Lisaks muudele sündmustele toimus seal ka välitoitlustuse baasväljaõpe. Baasväljaõppel, mille korraldajaks oli Sakala maleva Karksi jaoskond, osales kokku 15 naiskodukaitsjat. Väljaõppe juhendajateks olid Erle Nõgene, Mari Mesipuu ja Enno Teiter, kes on pikaajaliste kogemustega ja väga väärt ning sõbralikud juhendajad. Tänud kõigile osalejatele ja korraldajatele! Teiega läheks igal ajal julgelt ja uhkusega luurele! Baasväljaõpe Toitlustamine Avalikud suhted Sport Baasväljaõpe Toitlustamine ← Eelmine Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus

Piret Leskova 7. mail 2023

Aprillikuu viimane nädalavahetus oli Sakala maleva Väluste lasketiirus tegevusrohke. Lisaks muudele sündmustele toimus seal ka välitoitlustuse baasväljaõpe. Baasväljaõppel, mille korraldajaks oli Sakala maleva Karksi jaoskond, osales kokku 15 naiskodukaitsjat. Väljaõppe juhendajateks olid Erle Nõgene, Mari Mesipuu ja Enno Teiter, kes on pikaajaliste kogemustega ja väga väärt ning sõbralikud juhendajad.

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus
Foto: Erle Nõgene
Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus
Foto: Erle Nõgene

Need kaks päeva olid võrratult ägedad ja ületasid mägede kõrguselt ootused. Päevad olid pikad ja tõusmised varajased, aga neil päevil saadud põnevad kogemused ja toredad emotsioonid korvasid kõik selle, mis esmapilgul raskena näis. Eeltööna oli retseptid, vajalikud toidu kogused, menüü ning juhendid Erle ja Mari poolt paika pandud. Õppuritele anti võimalus valida endale igal päeval ja igal toidukorra valmistamisel erinev ülesanne, mille täitmise eest tuli siis juhendajate kaasabil vastutus võtta

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus
Foto: Liina Pärtma

Nii sai meist igaüks nende päevade jooksul teha läbi ja olla vastutav kõikides erinevates välitoidu valmistamisega seotud etappides ja vajalikes toimingutes ehk siis erinevates ametites. Uskuge mind, neid ameteid on mitmeid ja nagu esmapilgul võiks arvata, ei ole selleks vaid kokk ja koristaja. Ameteid oli erinevaid ja jagus kõigile, näiteks nagu peakokk, erinevad kokad (näiteks: supi, magustoidu, pasta ja kotlettide jne valmistamine), toidusaali korralduse eest vastutaja, nõudepesija ja ka katlakütja. Kõik ametid olid samaväärselt olulised.

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus
Foto: Liina Pärtma

Näiteks ei olnud katlakütja amet vaid lihtsalt soe koht, kus kenasti tuulisel ja jahedal päeval end mõnusalt tunda ja katlas tuld all hoida. Sellel ametikohal oli õppida palju ja vastutus suur, näiteks pidi kuum vesi nii toidu valmistamiseks kui ka nõudepesuks või ka kõigi osalejate soojendamiseks tee või kohvi näol igal hetkel saada olema. Siinkohal oli asendamatuks juhendajaks Enno, kes oma sõbraliku ja lahke olekuga oli abis ja juhendamas vajalikul hetkel meist igaüht ja seda veel nii mõneski teises toiduvalmistamise protsessis. 

 

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus
Foto: Mari Mesipuu

Neil päevil sai kogeda omal nahal, et nii suurele hulgale inimestele toidu valmistamine on täiesti tehtav ja võimalik. Koolituspäevade lõppedes oli algne ehmatus, et toitlustada tuleb sada inimest, nagu peoga pühitud. Aga siinkohal ei saa mainimata jätta ka seda tunnete ja kogemuste suurust ning ehedust, mis sind valdas, kui olid oma ülesande täitnud. Kui olid ikka praadinud 270 kotletti või keetnud ligi 70 liitrit putru, suppi või pastat ning valmistanud 100 võileiba või löönud käsitsi, ilma miksrita, vahtu ligi 7 liitrit vahukoort, siis valdas meist igaüht tunne, nagu oleksid Guinnessi rekordi saavutanud. Nende päevade juures oli põnev veel seegi, et murdusid mitmed igapäevased ja iseenesestmõistetavaks muutunud arusaamad. Näiteks nagu see, et kahel päeval sajale inimesele kolme toidukorda valmistades sa päris ilma elektrita või ka näiteks ilma köögikaaluta hakkama ei saa. Me võime kinnitada, et saab ikka küll ja vägagi hästi!

 

Kogu koolitus ja meie liikumine ning toimetamine oli suurepäraselt korraldatud ning see lisas omakorda tuge kogu meie õpiprotsessi ja õnnestumisse. Aitäh koolitajatele ja korraldajatele selle suurepärase kogemuse ja nende teadmiste eest, mis meile osaks said! Koolitusel osalemine andis väga palju enesekindlust ja teadmisi juurde ning rikastas meid ka suurepäraste sõprussuhete võrra. Tänud kõigile osalejatele ja korraldajatele! Teiega läheks igal ajal julgelt ja uhkusega luurele!

FastLion CMS

Välustes viidi läbi välitoitlustuse

Välustes viidi läbi välitoitlustuse

Foto: Erle Nõgene Foto: Erle Nõgene Need kaks päeva olid võrratult ägedad ja ületasid mägede kõrguselt ootused Päevad olid pikad ja tõusmised varajased, aga neil päevil saadud põnevad kogemused ja toredad emotsioonid korvasid kõik selle, mis esmapilgul raskena näis Aprillikuu viimane nädalavahetus oli Sakala maleva Väluste lasketiirus tegevusrohke. Lisaks muudele sündmustele toimus seal ka välitoitlustuse baasväljaõpe. Baasväljaõppel, mille korraldajaks oli Sakala maleva Karksi jaoskond, osales kokku 15 naiskodukaitsjat. Väljaõppe juhendajateks olid Erle Nõgene, Mari Mesipuu ja Enno Teiter, kes on pikaajaliste kogemustega ja väga väärt ning sõbralikud juhendajad.

Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse