Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Vabatahtlikuna tunnustusüritusel Vabatahtlikuna tunnustusüritusel Olen sageli mõelnud, et pole just palju üritusi, kuhu meid, naiskodukaitsjaid, kui vabatahtlikult tegutsejaid kutsutaks. ← Eelmine Vardad liikusid kodusoojust luues Järgmine → Kas teadsid, et pinges rinnaku rangluu nibujätke lihas võib olla Sinu peavalude põhjustajaks? Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

Ene Sügav 18. dets. 2012

Olen sageli mõelnud, et pole just palju üritusi, kuhu meid, naiskodukaitsjaid, kui vabatahtlikult tegutsejaid kutsutaks.

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

Seda suurem oli üllatus, kui ühel päeval teatas ringkonna esinaine, et oleme oodatud Viljandi vabatahtlike keskuse poolt korraldatavale maakonna vabatahtlike tunnustusüritusele.

 

Kui me kahekesi Lembega Sakala keskusesse kohale jõudsime, ootas meid kena kohvilaud koos suure tordiga. Mõningast elevust tekitasid jälle meie vormid, sest olime ainsatena pidulikus vormiriietuses.

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel
Gruusia noormees Lasha Akhobadzes ja vabatahtlik Saskia Schmitzis. Foto Peeter Kümmel Sakala

Üritus algas Gruusia vabatahtliku Lasha imekena lauluga. Jõulu- ja talvemeeleolu tõid oma lauludega kaasa Viljandi huvikooli laululapsed.

Vabatahtliku töö on mõeldud nii noortele kui ka eakamatele. Elav näide on selles Veronika Ariva, kes oli olnud vabatahtlike seeniorprogrammi raames Poolas ja saadud kogemust ka kõigi saalisviibijatega jagas. Oma siinsest tegevusest rääkisid vabatahtlikud Lilia Saksamaalt ja Natalja Ukrainast. Usinasti olid nad tegelenud ka eesti keele õppimisega ja Natalja tunnistas, et tema jaoks oli seni kõige raskem eestikeelne sõna „ujula“.

 

Et kogu üritus ei mööduks passivselt, olid korraldajad täis puhunud suure hulga õhupalle. Pidime kirjutama õhupallile, mida head teistele soovime ja selle edasi andma. Lõpuks olid õhupallid headest soovidest kirjud!

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

 

Õhtu pidulikum osa oli vabatahtlike tunnustamine aukirjade ja kingitustega. Selles olid oma õla alla pannud Viljandi linna- ja maavalitsus ning mitmed Viljandi linna asutused. Kokku tõsteti esile 12 vabatahtlikku. 2012 aastal tunnustati neid vabatahtlikke, kes ei sära igapäevaselt vabaühenduste eesliinil, kuid loovad regulaarselt tegutsedes ja mõnikord isegi rutiinseid ülesandeid täites kindla vundamendi eesmärkide täitmiseks. Kõige meeldivam oli, et ka Lembe tegevus Naiskodukaitses leidis tunnustust. Teda toodi esile kui aktiivset avalike suhete grupi juhti ning etenduse „Mari Raamoti lugu“ ja Sakala seiklusmängu ühte  korraldajat. Üritus lõppes Sakala keskuse majaekskursiooniga.

Kindlasti said kõik üritusel viibijad rohkesti motivatsiooni. Meeldiv on tunda, et vabatahtliku tööd märgatakse ja väärtustatakse.

FastLion CMS

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

Seda suurem oli üllatus, kui ühel päeval teatas ringkonna esinaine, et oleme oodatud Viljandi vabatahtlike keskuse poolt korraldatavale maakonna vabatahtlike tunnustusüritusele Kui me kahekesi Lembega Sakala keskusesse kohale jõudsime, ootas meid kena kohvilaud koos suure tordiga Olen sageli mõelnud, et pole just palju üritusi, kuhu meid, naiskodukaitsjaid, kui vabatahtlikult tegutsejaid kutsutaks.

Vabatahtlikuna tunnustusüritusel

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse