Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tore kevadpäev Laidoneri rajal Tore kevadpäev Laidoneri rajal Aprillikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Sakalamaa kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad iga-aastasele patrullvõistlusele „Laidoneri rada“. Seekord toimus see Saarepeedi piirkonnas. Avasõnad Laidoneri monumendi juures ütles endine Sakala maleva pealik härra Rein Kikas. ← Eelmine Tähistasime Naiskodukaitse mälestuspäeva Järgmine → Meie "Mari Raamoti lugu" näidendi proovid algasid Tore kevadpäev Laidoneri rajal

Tore kevadpäev Laidoneri rajal

Ene Sügav 3. mail 2012

Aprillikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Sakalamaa kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad iga-aastasele patrullvõistlusele „Laidoneri rada“. Seekord toimus see Saarepeedi piirkonnas. Avasõnad Laidoneri monumendi juures ütles endine Sakala maleva pealik härra Rein Kikas.

Tore kevadpäev Laidoneri rajal
Tore kevadpäev Laidoneri rajal

Rajale minejateks olid ennast registreerinud 14 neljaliikmelist võistkonda, nende  hulgas oli ka 8 noort võistlejat Lätist, Jaunsardze noorteorganisatsioonist.

Kõik startinud võistkonnad läbisid raja ning jõudsid ka finisisse. Rajale mindi mitte käed taskus, vaid ikka seljakotiga. Noortel tuli läbida vastavalt vanusele kas kaheksa või kümme kontrollpunkti. Teele minek toimus kodutütarde instruktori Kerstini valvsa silma all, kindla järjekorra alusel ja kindlal ajal. Kontrollpunktides tuli osata käsitleda relva, tunda raadiosidet, vastata politseitöötaja küsimustele, osaleda tule kustutamises, teha tuld, ronida köiel, lasta vibu, teha madalroomamist, visata granaati ja lasta õhupüssist.

Viimaseks ülesandeks oli piltidelt puude ära tundmine. Selles kontollpunktis olime meie Agega. Esimesi võistlejaid pidime küll mitu tundi ootama, kuid ilm oli ilus ja värskes õhus viibimise vastu ei olnud meil kumbagil midagi.

Vaatamata sellele, et noored olid juba tunde rajal liikunud ning punkte läbinud, olid meie kontrollpunkti saabunud võistlejad üllatavalt reipad. Puude tundmine ja mittetundmine tekitas parasjagu elevust. Lisaks jõudsid nad ka rõõmsalt jagada oma muljeid rajalt. Tundus, et lemmik oli „vastutegevuse“ punkt. Lisaks sõjalisele tegevusele said mõned noored rajal praktiseerida oma inglise keele oskust, sest mõnes võistkonnas olid pooleks eestlased ja lätlased.

Kuigi selgitati välja paremusjärjestus kahes vanuseklassis (nooremad ja vanemad), võib ikkagi öelda-võitsid kõik osalejad.

Tore kevadpäev Laidoneri rajal

FastLion CMS

Tore kevadpäev Laidoneri rajal

Tore kevadpäev Laidoneri rajal

Rajale minejateks olid ennast registreerinud 14 neljaliikmelist võistkonda, nende hulgas oli ka 8 noort võistlejat Lätist, Jaunsardze noorteorganisatsioonist Kõik startinud võistkonnad läbisid raja ning jõudsid ka finisisse Aprillikuu viimasel nädalavahetusel kogunesid Sakalamaa kodutütarde ja noorkotkaste võistkonnad iga-aastasele patrullvõistlusele „Laidoneri rada“. Seekord toimus see Saarepeedi piirkonnas. Avasõnad Laidoneri monumendi juures ütles endine Sakala maleva pealik härra Rein Kikas.

Tore kevadpäev Laidoneri rajal

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse