Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toitlustusgrupp Toitlustusgrupp Naiskodukaitse valmistab toitu nii oma õppuste kui ka suuremate Kaitseliidu õppuste jaoks. Selleks on meil spetsiaalse väljaõppega välikokad, kes oskavad suurtes kateldes valmistada imemaitsvaid toite ka -20 kraadi juures ja kellel ei ole mingi probleem välja arvutada 200 mehe kalorivajadus. Erialaõpe Toitlustamine ← Eelmine Side- ja staabigrupp Järgmine → Meditsiinigrupp Toitlustusgrupp

Toitlustusgrupp

Naiskodukaitse valmistab toitu nii oma õppuste kui ka suuremate Kaitseliidu õppuste jaoks. Selleks on meil spetsiaalse väljaõppega välikokad, kes oskavad suurtes kateldes valmistada imemaitsvaid toite ka -20 kraadi juures ja kellel ei ole mingi probleem välja arvutada 200 mehe kalorivajadus.

Toitlustusgrupp

Toitlustusgrupi liikmed valmistavad ette ja viivad läbi suurõppustel osalejate toitlustamise. Selleks tuleb koostada menüü ja kalkuleerida kogused, tellida vajalikud toiduained ja tarvikud. Õppusel kohapeal seavad nad köögi üles ning valmistavad ette söömisala, ning mis kõige olulisem - valmistavad toidu. Välikoka töö on mitmeski mõttes loominguline, sest köögi ülemal (igal õppusel erinev) on suhteliselt vabad käed menüü koostamisel ja nii ongi juhtunud, et meie naised on metsas välitingimustes kõiksugu imetegudega hakkama saanud, millega nii mõnigi naine oma kõikide mugavustega köögis hakkama ei saa.

 

Lisaks õppuste toitlustamise tagamisele korraldab toitlustusgrupp ka endale väljaõpet ning õpetab teisi liikmeid baasväljaõppe kursusel.

Toitlustusgrupp

Toitlustusgrupi liikmeteks sobivad BVÕ läbinud, hügieeninõuetest kinni pidavad, hea pingetaluvusega, meeskonnas ja välitingimustes töötada suutvad positiivse ellusuhtumisega naiskodukaitsjad.

 

Erialakursused toitlustusgrupi liikmetele:

1)      NKK ja KL välikoka kursus

2)      NKK toitlustamise erialarühma juhi kursus

3)      Kaitseliidu Kooli toitlustusinstruktori täiendkursus


 

Abivahendid välikokkadele:

 

xls Menüü kalkulatsiooni põhi (.xls 4,2Mb).
Järgmine →
Meditsiinigrupp

FastLion CMS

Toitlustusgrupp

Toitlustusgrupp

Toitlustusgrupi liikmed valmistavad ette ja viivad läbi suurõppustel osalejate toitlustamise Selleks tuleb koostada menüü ja kalkuleerida kogused, tellida vajalikud toiduained ja tarvikud Naiskodukaitse valmistab toitu nii oma õppuste kui ka suuremate Kaitseliidu õppuste jaoks. Selleks on meil spetsiaalse väljaõppega välikokad, kes oskavad suurtes kateldes valmistada imemaitsvaid toite ka -20 kraadi juures ja kellel ei ole mingi probleem välja arvutada 200 mehe kalorivajadus.

Toitlustusgrupp

www.naiskodukaitse.ee © 2019 » Naiskodukaitse