Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb … Tee, mis nähtamatu rajana Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon saada kokku ringkonna aastapäeva tähistamiseks iga aasta 27. novembril, et tervitada ja tänada üksteist. Nii ka sel aastal koguneti ringkonna 88. aastapäeva üritusele Abja kultuurimajja. ← Eelmine Avalike suhete alased teadmised luubi all Järgmine → Sakala ringkonna tunnustused Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …

Ülle Riiner 5. dets. 2015

Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon saada kokku ringkonna aastapäeva tähistamiseks iga aasta 27. novembril, et tervitada ja tänada üksteist. Nii ka sel aastal koguneti ringkonna 88. aastapäeva üritusele Abja kultuurimajja.

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …

Seekord tähistati seda pisut teisiti kui varasematel aastatel: ringkonna aastapäeva korraldas Kaitseliidu Sakala malev. See oli tunnustus oma maleva  naiskodukaitsjatele väärtustamaks nende olemasolu ning panust riigikaitsesse Kaitseliidu ülesannete täitmises osalemisel.

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …
NKK Sakala ringkonna esinaine Eda Kivisild esitas koos õe ja vennaga naiskodukaitsjatele tervituseks laulu

Aastapäevapeo juhatas sisse ringkonna esinaine Eda Kivisild. Esinaine alustas oma aastapäevakõnet teisiti kui tavaliselt: ei lugenud ta ette luuletust ega tarkade meeste mõtteteri, vaid esitas koos oma õe Esta ja vend Kaidoga Tõnis Mägi kirjutatud laulu "Jäljed" saates ise ka klaveril. Ja alles siis kuulsime päevakohast kõne.

 

„Iga organisatsioon on teel.
Võib olla nii edasi- kui tagasiteel.

Teel, mis rändab nii ajast aega ja
päevast päeva.
Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb ja ootab, et riskida julged

 

“Mõeldes Sakala ringkonna peale, on meie tee samasugune nagu teistelgi. On omad künkad ja mättad. Vahel tuleb mäest üles rühkides end hingetuks rabeleda, vahel võib lustides mäest alla sõita. Üks on aga kindel: tasane ja igav pole see tee kunagi. Mõnikord ei kipu me hulgakesi ühele teele ära mahtuma, aga mõnikord hoiame ühte nagu heitunud mesilaspere,” nii kõneles esinaine.

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …

Esinaine tõdes, et Sakala ringkonna naiskodukaitsjad on sellel aastal jälje maha jätnud väga paljudes erinevates valdkondades: "Me hoiame isamaalisi traditsioone ja kultuuripärandit.  Sel aastal astuti esmakordselt üles koos naiskoor Eha ja kodutütarde kaasabil projektikoorina Maakaitsepäeval  ja Karksi-Nuias toimunud ohutuspäeval."  Projektikoor sündis kultuurigrupi juhi Merly Rosenbergi initsiatiivil ning seda vedasid naiskodukaitsjad Eda ja Esta Kivisild. Augustiks oli tekkinud ka naiskodukaitsjate tantsurühm.

 

Ringkonna esinaine lõpetas oma aastapäevakõne mõttega: “Märkame üksteist ja olgem üksteisele toeks. Sakala ringkond on üks vinge ringkond.”

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …
NKK Sakala ringkonna auliige Leida Leiur

 

Seejärel said tervituseks sõna külalised. Heade soovidega ja edaspidisele  koostööle rõhku asetades tervitasid naiskodukaitsjaid Tartu maleva pealik mjr  Kalle Köhler, Sakala maleva pealik mjr Ahto Alas, Kodutütarde instruktor Tiina Ott ning Noorkotkaste esindaja Raul Astel.
Häid soove, tegutsemistahet ja tervist oli soovima tulnud ringkonna auliige Leida Leiur.

 

Sakala ringkonnaga on 2015. aastal liitunud 30 uut liiget. Ringkonna esinaise sõnul oleme ületanud maagilise arvu 110. Maagilise just sellepärast, et kui see oli kohe-kohe käeulatuses, siis ikka keegi otsustas organisatsioonist lahkuda. Aga tulejaid on rohkem kui minejaid.

 

Iga uus liige annab organisatsiooni astudes tõotuse. Sel aastapäeval andsid Naiskodukaitse pühaliku tõotuse 14 uut liiget. Nii mõnigi neist on juba saanud juba nö käe valgeks valdkonnas, millest tal enne Naiskodukaitsega liitumist aimugi polnud.

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …
NKK Sakala ringkonna uute liikmete pühaliku tõotuse andmine 27.11.2015
Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …
Naiskoor Õbeäidsme koos ansambliga Murdlaine
Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …
Abja noormeeste ansambel Murdlaine

Kogu aastapäevapeo muusikalise osa täitsid Abja naiskoor Õbeäidsme, dirigent Tiiu Sommer, kontsertmeister Ruth Mõttus ning Abja noormeeste ansambel Murdlaine, juhendaja Siirius Sikka ja kontsertmeister Ruth Mõttus. Aitäh kodumalevale, Abja kultuurimajale ja Abja isetegevuslastele meeleolukate etteastete eest.

 

Naiskodukaitsjatele on saanud kombeks teha näputööd. Aastaid kooti kindaid ja sokke Afganistanis missioonil olnud Eesti võitlejatele. Eelmisel aastal kudusid naiskodukaitsjad Ukraina rahvusvärvides kindaid ja sokke Ukraina toetuseks.

Kuigi sel aastal uut kudumisprojekti ei olnud, ei jäänud usinad  Sakala naiskodukaitsjad käed rüpes istuma, vaid õmblesid Viljandimaa lasteaedadele patju.

Esimesena oli Sakala ringkonnal au anda sealsamas aastapäeval padjad üle Abja lasteaiale koos lootusega, et kui lapsed esmaspäeval, 30. novembril esimest advendiküünalt süütavad, saavad nad juba neil patjadel istuda.

FastLion CMS

Tee, mis nähtamatu rajana

Tee, mis nähtamatu rajana

Seekord tähistati seda pisut teisiti kui varasematel aastatel: ringkonna aastapäeva korraldas Kaitseliidu Sakala malev See oli tunnustus oma maleva naiskodukaitsjatele väärtustamaks nende olemasolu ning panust riigikaitsesse Kaitseliidu ülesannete täitmises osalemisel Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon saada kokku ringkonna aastapäeva tähistamiseks iga aasta 27. novembril, et tervitada ja tänada üksteist. Nii ka sel aastal koguneti ringkonna 88. aastapäeva üritusele Abja kultuurimajja.

Tee, mis nähtamatu rajana kulgeb …

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse