Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Soolad, suhkrud, mineraalid! Soolad, suhkrud, mineraalid! Tänavusel naistepäeva üritusel ei pidanud me miskit meisterdama, keetma ega vaaritama. Saime kuulata ja kaasa rääkida. Ning kõige tähtsam: enda toitumise ja elukvaliteedi üle pikalt mõelda. Ja loodan, et üht- teist ka muuta. ausalt Järgmine → Sakala naiskodukaitsjate ringkonnakogu Soolad, suhkrud, mineraalid!

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Margit Rei 17. märtsil 2017

Tänavusel naistepäeva üritusel ei pidanud me miskit meisterdama, keetma ega vaaritama. Saime kuulata ja kaasa rääkida. Ning kõige tähtsam: enda toitumise ja elukvaliteedi üle pikalt mõelda. Ja loodan, et üht- teist ka muuta.

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Tervislikust toitumisest oli meile tulnud rääkima Anu Kivi Viljandimaa Tervisetoast. Ta selgitas, kuidas arvutada päevast veevajadust, kui palju valke peaksime tarbima ning mida kasulikku ja kahjulikku annavad meie organismile sool ja suhkur. Mõlemad on meile vajalikud, aga ennekõike tuleb silmas pidada ikka mõõdukust.
Millist suhkrut kasutada ja millist soola toidule lisada? Saime teada, et valge suhkru tootmine on ikka väga väga mürgine. Kui üldse magusaineid kasutada, siis kasutada roosuhkrut või mett või hoopis agaava siirupit. Tavalise soola asemel kasuta pigem mäe- või meresoola. Natuke kallimad nad ju tavalisetest toodetest on, aga see eest tagavad tervema organismi. 

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Koduse ülesandena pidime kaasa võtma oma nn lemmiksnäki. Snäki, mida me tavaliselt õhtuti telekat vaadates sööme või kui tuju paha või kõht väga tühi. Anu õpetas meid pakendile olevat infot lugema ja tuli välja, et kurva tuju ja tühja kõhuga ajame endale ikka väga palju rämpsu sisse...
Teadlikumad oleme nüüd ka mineraalidest: raud, tsink, vask, jood, kroom, koolbalt, mida organism vajab, et kehaline võimekus oleks hea.

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Õpetusi jagus ka selle kohta, kuidas  osta neid vitamiine, mis tõesti meie organismi turgutavad. Apteegid on täis erinevaid tooteid. Aga kuidas see õige ja kõige tõhusam üles leida? Kas teie teadsite, et kalamaksaõli ei tasu kunagi osta kapslitena? Millist kvaliteeti kalamaksõli kapslites endale sisse sööd, saad teada, kui ühe kapsli katki teed ja sees olevat sisu nuusutad. Juba lõhn pidi olema ebameeldiv.

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Kuigi kõik, mis on kvaliteetseim ja meie organismile hea, on kallis, tasub seda siiski endale lubada. Oma kallile  autole ostame ju kõige kvaliteetsemad rehvid, kõike kvaliteetsema bensiini ja õli. Käime autoga ülevaatusel ja teema talle kindlustuse. Kas meie ise ei ole siis kõike kõige paremat väärt?? Mõelgem sellele.
2017. aasta naistepäev võiks olla pöördepunktiks kvaliteetsema ja tervislikuma elu poole.

FastLion CMS

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Soolad, suhkrud, mineraalid!

Tervislikust toitumisest oli meile tulnud rääkima Anu Kivi Viljandimaa Tervisetoast Ta selgitas, kuidas arvutada päevast veevajadust, kui palju valke peaksime tarbima ning mida kasulikku ja kahjulikku annavad meie organismile sool ja suhkur Tänavusel naistepäeva üritusel ei pidanud me miskit meisterdama, keetma ega vaaritama. Saime kuulata ja kaasa rääkida. Ning kõige tähtsam: enda toitumise ja elukvaliteedi üle pikalt mõelda. Ja loodan, et üht- teist ka muuta.

Soolad, suhkrud, mineraalid!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse