Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest Igal kevadel toimuv kampaania kutsub üles kandma sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustuseks. Rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel osalenud veterane on meie seas pea 2800. Sinilillekampaania ← Eelmine Tähistasime Maarjapäeva Järgmine → Mälestuspäev Viljandis Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest

Egle Reinup 6. aprillil 2018

Igal kevadel toimuv kampaania kutsub üles kandma sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustuseks. Rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel osalenud veterane on meie seas pea 2800.

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest
Sakala ringkonna naiskodukaitsjad on sinililledega Viljandi linnapea juures. Foto autor Gunnar Teas

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad astusid 5. aprillil raekotta, et müüa esimene sinilille rinnamärk just linnapeale. Sellega sai avatud sinilillekampaania Sakala ringkonnas.

 

Linnapea ootas meid naeratus suul ja pakkus kõigile kommi. Ta oli väga toetav ja pakkus ka edaspidi oma abi kõiges. Selgus, et Viljandi linnapea Madis Timpson on sinilillekampaaniat algusest peale toetanud, tema hea tuttav Anu Rannaveski oli varem selle kampaania eestvedaja. Linnapea ostis endale lille, mille meie esinaine Jane talle rinda pani.

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest
Ringkonna esinaine Jane Koitlepp ja Viljandi linnapea Madis Timpson

Timpson soovis, et me jätaks talle terve karbi lilli, et ta saaks  oma töötajatele pakkuda. Linnapea andis Sakala ringkonna esinaisele võimaluse ise volikogu istungist osa võtta ja arvas, et saaks kokku leppida ka nii, et Jane Koitlepp saaks seal sõna. Lahkudes linnavalitsusest ostis ka Sakala ajakirjanik punutud käepaela "Anname au!".

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest
Sakala ringkonna naiskodukaitsjad ja ajalehe Sakala esindajad Viljandi raekoja ees. Foto Gunnar Teas.

Ajalehest Sakala saame lugeda, autor Ketlin Beljajev( 06.04.2018):
Kui Sakala ringkonna naiskodukaitsjad sinililledega meeri uksest sisse astusid, pakkus too neile kommi ja rääkis, et on selle kampaania iga-aastane toetaja, sest selle vedamist alustas viis aastat tagasi tema hea sõbranna. «Vahel linnapea räägib asju, mida ise väga ei usu, aga sellesse ma usun siiralt,» lausus Timpson.

Tema sõnul on sinilillekampaania väljas õige asja eest, sest kuigi meil siin sõda pole, võideldakse meie eest kaugemal. Ta pistis kogumistopsi viis eurot ja palus naiskodukaitsjal märgi pintsakule kinnitada.

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest
Foto Gunnar Teas.

Et linnavalitsuses oli parajasti lõuna ja maja tühi, jättis meer ühe karbi enda kätte, lubades märke teistele pakkuda ning teha seda ka 26. aprillil volikogu koosolekul. Sama oli ta teinud Tallinnas ministeeriumis töötades. «Raha rahaks, aga mõte on oluline. Raha eest saab päris palju asju, aga kõike ei saa,» lausus Timpson.
Linnavalitsuse juhtivraamatupidaja Heli Valt tunnistas, et on lillekese igal aastal ostnud, aga pole seda kandnud. «Kui see oleks magnetiga, siis paneks hea meelega külmkapi külge,» lisas ta.

Igal aastal on Sakala ringkonna esinaise Jane Koitlepa sõnul proovitud ka uusi tooteid pakkuda, tänavu on selleks mustast vahatatud nöörist käepael. Kui sinilillemärk ja silikoonist käepael maksavad kaks eurot, siis käsitööna valminud käepaela hind on viis eurot.
Kogu Eestis saab kampaania toetuseks annetada 30. aprillini.

FastLion CMS

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad on sinililledega Viljandi linnapea juures Foto autor Gunnar Teas Sakala ringkonna naiskodukaitsjad astusid 5 Igal kevadel toimuv kampaania kutsub üles kandma sinilille rinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide tunnustuseks. Rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel osalenud veterane on meie seas pea 2800.

Sinilillekampaania Viljandis algas linnavalitsusest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse