Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe Side- ja staabigrupi sidealane 13. veebruaril toimus side- ja staabigrupi täiendõpe sidealal, et pakkuda uusi teadmisi ning kinnistada olemasolevat. Hea keskkond, huvitavad loengud, põnevad teemad ning mõnus seltskond – just sellepärast võtan hea meelega osa ka järgnevatest samalaadsetest üritustest! Erialaõpe Side ja staap ← Eelmine Naiskodukaitsjad korraldasid heategevusmüügi Järgmine → TSOBKkl ehk SBK Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe

Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe

Angelika Lebedev, Toompea jsk 15. veebr. 2011

13. veebruaril toimus side- ja staabigrupi täiendõpe sidealal, et pakkuda uusi teadmisi ning kinnistada olemasolevat.

Instuktoreid oli valitud 3: Bjorn Haruoja, kes viis päeva suuremas osas läbi, Veljo Raide, kellega tegime otseühenduse Skype vahendusel- tema nimelt viibis Tartus. Õnneks on tänapäeva tehnika piisavalt arenenud, et saime videopildi ja heli abil probleemideta suhelda. Hr Raide rääkis Küberkaitseliidust. Teema oli intrigeeriv ja huviäratav ning vääriks pikemat aruteluvõimalust. Ltn Kristjan Peegel võttis vaevaks kohale tulla, et kõneleda meie jaoks ebatraditsioonilistest sidepidamisvahenditest Mereväes ehk siis valgusmorsest ning signaallippudest. Kindlasti aitas see kohaletulnute silmaringi laiendamisele kaasa. Instruktorite valikuga olid kõik väga rahul!

 

Tehnika poole pealt saime vaadata/ katsuda SEM 70 ja 90 ning ICOM käsiraadiojaamu. Harrisest näitas instuktor pilte Internetist. Reaalselt oli võimalus kaablit parajaks lõigata ning telefonide vahel ühendada. Esmapilgul lihtsa ülesandena tunduv kondiproov vajas tegelikult rohkem nokitsemist, kuna kaablid on erinevad ja ei pruugi alati sinu tahtele kohe alluda. NATO tähestik sai päeva lõpuks kõigi jaoks selgeks, kuna läbiproovimist oli omajagu. 

 

Osalejad hindasid õppepäeva positiivselt, õpituga jäädi rahule, teemadevalik oli huvitekitav. Saadi lisateadmisi raadiolainetest, sellest mille alusel valida raadiajaama asukoht traatside puhul, hinnati praktilist läbiproovimist ning instruktorite kogemuste jagamist, kuigi käsiraadiojaamade kasutamist oleks võinud isegi rohkem olla. Samuti oleks võinud läbi proovida morset. Külma tõttu ei õnnestunud meil kaableid õues vedada, kuid seda saab teha järgmisel korral, kui ilmaolud ei ole nii karmid. Päeva liigendusega jäädi rahule ning igav ei olnud kordagi. Pigem tundus uskumatuna, kui kiiresti kell liikus, sest instruktorid oskasid oma valdkondadest väga kaasahaaravalt kõneleda. Positiivselt suhtuti ka päeva lõpus toimunud teadmistekontrolli, mis motiveeris mõtetega loengutest täiel määral osa võtma.

 

Seega läks õppepäev igati korda. Kahju vaid, et nii vähe inimesi sellest osa võttis. Loodan, et järgmisel korral suudame oma ridu arvuliselt suurendada.  

 

Cetlyn Ojamaa (Põhja jsk liikmekandidaat) arvamus õppepäevast:

Pühapäeval, 13. veebruaril, toimunud Naiskodukaitse side-ja staabigrupi õppepäev oli äärmiselt huvitav ning omapärane kogemus. Päeva jooksul omandasime mitmeid erinevaid teadmisi oma ala spetsialistidelt ning teemade lõppedes saime end ka tunnikontrolli näol proovile panna.

 

Skype´i kaudu loodi ühendus Veljo Raidega Tartust, kes rääkis meile tutvustavalt Küberkaitseliidust ja selle eesmärkidest. Hiljem tutvustas Kristjan Peegel meile morsest ja signaallippude kasutamisest Mereväe kontekstis. Lisaks jagas ta ka enda kogemusi, mida oli äärmiselt põnev kuulata.

 

Kogu ülejäänud päeva viis läbi Bjorn Haruoja, kes rääkis side- erialast ning tegi meile väga hästi selgeks nii käemärgid, sideprotseduurid, selle reeglid kui ka NATO tähestiku. Praktiliselt saime traatside puhul kaableid ühendada ning käsitleda ICOM käsiraadiojaama. Lisaks saime mitmeid uusi ja põnevaid näpunäiteid, mida tulevikus rakendada. Eriliselt põnev oli kuulata Haruoja enda kogemusi metsas ning ka Kevadtormil.

 

Õppepäeval sain korrata nii mõndagi, mida ma juba varasemast teadsin, kuid lisaks sellele omandasin ka palju uut ja vajalikku, mida tulevikus kindlasti rakendada plaanin. Hea keskkond, huvitavad loengud, põnevad teemad ning mõnus seltskond – just sellepärast võtan hea meelega osa ka järgnevatest samalaadsetest üritustest!

Järgmine →
TSOBKkl ehk SBK

FastLion CMS

Side- ja staabigrupi sidealane

Side- ja staabigrupi sidealane

Instuktoreid oli valitud 3: Bjorn Haruoja, kes viis päeva suuremas osas läbi, Veljo Raide, kellega tegime otseühenduse Skype vahendusel- tema nimelt viibis Tartus Õnneks on tänapäeva tehnika piisavalt arenenud, et saime videopildi ja heli abil probleemideta suhelda 13. veebruaril toimus side- ja staabigrupi täiendõpe sidealal, et pakkuda uusi teadmisi ning kinnistada olemasolevat.

Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe

Side- ja staabigrupi sidealane täiendõpe
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse