Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta Sakala ringkonnal oli loomist Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon kokku saada ja ringkonna aastapäeva tähistada sõltumata nädalapäevast iga aasta 27. novembril. 89. aastapäeva tähistamine leidis aset esimesel advendil Grand Hotel Viljandis. aastapäeval jagatud tunnustused Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta

Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta

Ülle Riiner 15. dets. 2016

Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon kokku saada ja ringkonna aastapäeva tähistada sõltumata nädalapäevast iga aasta 27. novembril. 89. aastapäeva tähistamine leidis aset esimesel advendil Grand Hotel Viljandis.

Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta
Annetuse üleandmine Kaare koolile.

„On aastad nagu liivaterad, mis märkamatult kaovad käest, kuid igas väikses liivateras on osa sinu eluväest,“  juhatas Tarvastu jaoskonna naiskodukaitsja Laura Pakasaar sisse aastapäevapeo tänuürituse.

 

Ringkonna esinaine Eda Kivisild oli oma aastapäevakõne pühendanud loomingule ja loojatele.

 

„Et loomishoos kõik loodu koos võik sündida kui uuesti,“ tsiteeris ringkonna esinaine Eesti ühe tuntumat Tõnis Mäe laulu Koit. Ta jätkas: „Loojaks võib pidada end igaüks ning loominguks kõike seda, mida me teeme, alustades kas või sellest, millise hääletooniga me hommikul last äratame ja kooli saadame ning lõpetades näiteks õhtusöögi valmistamisega.

 

Sakala ringkonna naiskodukaitsjatele on 2016. aasta olnud loomist täis aasta.

Kui eelmisel aastal jäeti koostöös malevaga oma jälgi maha erinevates Eesti paikades ja metsades ning oldi laigulises vormis rohkem, kui kunagi varem, siis sellel aastal tegutseti rohkem omaette – aga ikka loomingulislt.

 

2016. aasta oli  nõudnud naiskodukaitsjatelt loomingulist lähenemist nii õppustel, kursustel kui  võistlustel.“

 

Viis naiskodukaitsjat läbisid sõdurioskuste kursuse Kaitseliidus, sealhulgas ka ringkonna esinaine Eda ise. Ringkonna esinaise sõnul oli ka seal loominguline lähenemine hädavajalik, sest oli ju vaja kursusel vastupidamiseks kogu aeg mõelda, kuidas tarvilikke asju lihtsamalt meelde jätta. Ka kolmel välikokakursuse läbinud naisel tuli valmistada loominguliselt suurtes katlates toitu, mis oleks maitsev ja täidaks ka kõhtu. Selliseid näiteid sai tuua veel ja veel.

 

Ringkonna esinaise sõnul peab igal võistlusel kasutama oskust luua midagi oma parima äranägemise järgi ja selliseid võistlusi Naiskodukaitses jätkus. Jätkus nii palju, et paraku igale võistlusele ei jõutudki.

 

Et 2016.aastal vajas Sakala Malev naiskodukaitsjaid põhiliselt toiduvalmistamise ja -jagamise tarbeks, said naiskodukaitjad oma loomisoskust mujal rakendada. Taas kutsuti kokku projektikoor, koostöös Kõpu Naisseltsiga hakati valmistama rahvarõivaid jne, jne.

 

Ringkonna esinaine lõpetas oma aastapäevakõne mõttega: „Naiskodukaitse on üks huvitav maailm, mis ühendab erinevaid naisi, kus on võimalus luua ja sellest rõõmu tunda. Palju õnne, 89. aastane Sakala ringkond! Palju õnnestumisi ja loovust meile!“

Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta
Esineb Esta Kivisild.

Seejärel said tervituseks sõna külalised. Külalised tõid naiskodukaitsjatele lilli ja laususid sooje sõnu. Maavanem Erich Palm kiitis Naiskodukaitset panuse eest ühiskonna ja riigikaitse arengusse ning isamaaliste traditsioonide hoidmisel. Maavanem kinnitas, et tal on olnud suur au olla koos naiskodukaitsjatega Vabadussõja relvarahu väljakuulutamise aastapäeva, Tartu rahu aastapäeva, vabariigi aastapäeva, Eesti lipu aastapäeva, võidupüha ja taasiseseisvumispäeva tähistamisel.

 

Heade soovidega ja edaspidisele koostööle rõhku asetades tervitasid naiskodukaitsjaid  major Andrus Tiitus Pärnumaa Malevast, Sakala maleva väljaõppeülem nooremleitnant Taimo Raudvere, Noorkotkaste juht Riho Rei ja Kodutütarde juht Margit Rei.

 

Häid soove, tegutsemistahet ja tervist soovis ringkonna auliige Leida Leiur, kes paraku haige on ja ise tulla ei saanud.

 

Sakala ringkonna selleaastane heategevusprojekt oli suunatud Viljandi Kaare kooli relaksatsiooniruumi sisustamise toetamiseks. Annetamiseks koguti raha maakaitsepäeval ja taasiseseisvumispäeval korraldatud heategevusliku loteriiga. Selle võitudeks valmistasid  naiskodukaitsjad käsitööesemeid, seepe ja juukseehteid. Ettevõtmist toetasid ma mitmed ettevõtted ja eraisikud ning oma panuse lisasid kodutütred. Korraldatud loteriiga õnnestus koguda tuhat eurot, mille Sakala ringkonna esinaine Eda Kivisild Kaare kooli esindajale, õpetaja Asti Sosile pidulikult üle andis.

 

Aastapäevapeol esinesid  kandlemängija Anne-Ly Mutli, laulja Sandra Vesseluha ja kitarrist Martin Lõssov. Esta Kivisild laulis Tõnis Mäe Ballaadi ja teda saatis klaveril ringkonna esinaine Eda Kivisild.

FastLion CMS

Sakala ringkonnal oli loomist

Sakala ringkonnal oli loomist

Annetuse üleandmine Kaare koolile „On aastad nagu liivaterad, mis märkamatult kaovad käest, kuid igas väikses liivateras on osa sinu eluväest,“ juhatas Tarvastu jaoskonna naiskodukaitsja Laura Pakasaar sisse aastapäevapeo tänuürituse Naiskodukaitse Sakala ringkonnal on ilus traditsioon kokku saada ja ringkonna aastapäeva tähistada sõltumata nädalapäevast iga aasta 27. novembril. 89. aastapäeva tähistamine leidis aset esimesel advendil Grand Hotel Viljandis.

Sakala ringkonnal oli loomist ja loomingut täis aasta

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse