Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid Pühapäeval, 27. novembril tähistas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandimaal Õisu mõisas 95. aastapäeva. Seekordse peo korraldamise au lasus Karksi jaoskonnal. Fotod: Gunnar Teas Galerii Tähtpäevad Tähtpäevad ← Eelmine Naiskodukaitse Sakala ringkonna aasta naiskodukaitsja 2022 on Erle Nõgene Järgmine → Tartu rahu aastapäev väärib meenutamist ja meelespidamist Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit

Tea Raidsalu 29. nov. 2022

Pühapäeval, 27. novembril tähistas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandimaal Õisu mõisas 95. aastapäeva. Seekordse peo korraldamise au lasus Karksi jaoskonnal.

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit
Foto: Gunnar Teas

"Mu süda on rõõmu ja rahulolu täis nähes täna siin nii palju suurepäraseid naisi ja eriti teades, kui palju on neid naisi, kelle süda ja mõtted kuuluvad Naiskodukaitsele!" Nende mõtetega alustas oma sõnavõttu Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp. Ta tõdes, et 2022. aasta on olnud ootamatuste ja enesesse vaatamise aasta ning just see on näidanud Eesti meeste ja naiste vajalikkust riigikaitses ja meie tugevust. "Meie oleme Eesti vabaduse säilimise põhjus. Ma tänan kõiki, kes on panustanud Ukraina heaks. Me ei tohi ära unustada, et Ukraina võitleb ka meie eest, meie vabaduse eest," rääkis esinaine. 

Ta täpsustas, et tänavu on Sakala ringkonnaga liitunud 38 uut naiskodukaitsjat. "Kui küsitakse, miks sa kuulud Naiskodukaitsesse, siis vastus on: siin õpitakse palju olulist, mida iga kodanik võiks osata ja teada. Ma ei väsi rõhutamast, kui oluline on igaühe panus Eesti riigi kaitsesse," sõnas Koitlepp. "Hoiame üksteist ja jätkame sama entusiastlikult!" 

Sakala maleva staabiülem malevapealiku ülesannetes Silver Mäe edastas oma tänusõnad kõigepealt toitlustajatele, tänu kellele on kõigil üritustel osalejatel alati kõhud imemaitsvaid roogasid täis. Siis pöördus ta nende poole, kes kuuluvad mingisse üksusesse, eraldi välja tuues lahingkompanii. "Lahingkompanii on tänavu hakkama saanud suure saavutusega: kui septembris oli reservõppekogunemine, siis oli kohaletulnute protsent 84! Ja seda seejuures, et lahingkompaniil ei olnud ülekatet," selgitas Mäe. "Ilma teie abita ei oleks üldse võimalik spordiüritusi korraldada, te olete abistajad ja ka võistlejad. Palju õnne ja aitäh teile! Mehed Kaitseliidus on teie üle uhked!" 

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste instruktor Gertu Viiask tänas naiskodukaitsjaid nii toitlustamise kui ka väljaõpetel noortele jagatud õppetundide eest. "Ülisuur tänu, et te olete oma igapäevakohustuste ja perede kõrvalt leidnud aega panustada! Teile tuginedes saamegi olla kindlad, et mehed on söönud, lapsed on õpetatud ja teie endi teadmised alati kõrgel tasemel," sõnas Viiask.

Traditsiooniliselt andsid naiskodukaitsja tõotuse organisatsiooni uued liikmed. Lisaks peeti meeles ja tänati kõiki, kes aitasid kaasa sellele, et Mari Raamoti 150 aasta juubeli puhul oli võimalik avada tema sünnitalus mälestuspink.

Muusikalised vahepalad kõlasid Karksi-Nuia muusikakooli kammeransamblilt. Esimese advendipäeva puhul tuli külla jõuluvana, kes jagas naistele kingiks kenad küünlad.

 

Fotod: Gunnar Teas 

Galerii

FastLion CMS

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid

Foto: Gunnar Teas "Mu süda on rõõmu ja rahulolu täis nähes täna siin nii palju suurepäraseid naisi ja eriti teades, kui palju on neid naisi, kelle süda ja mõtted kuuluvad Naiskodukaitsele!" Nende mõtetega alustas oma sõnavõttu Sakala ringkonna esinaine Jane Koitlepp Ta tõdes, et 2022 Pühapäeval, 27. novembril tähistas Naiskodukaitse Sakala ringkond Viljandimaal Õisu mõisas 95. aastapäeva. Seekordse peo korraldamise au lasus Karksi jaoskonnal.

Sakala ringkonna naiskodukaitsjad tähistasid juubelit

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse