Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus Sakala ringkonna juhatuse liikmete Küsisime 21. märtsil 2018 ringkonnakogul valitud uutelt juhtidelt: miks oled Naiskodukaitses, milline võiks olla juhatuse töökorraldus, mis ohtusid näed ja mida soovid ise ära teha ning palusime nimetada lemmikharrastused. Õnneks siiamaani pole veel kahetsema pidanud😊 ← Eelmine Uued juhid Sakala ringkonnas Järgmine → Tähistasime Maarjapäeva Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus

27. märtsil 2018

Küsisime 21. märtsil 2018 ringkonnakogul valitud uutelt juhtidelt: miks oled Naiskodukaitses, milline võiks olla juhatuse töökorraldus, mis ohtusid näed ja mida soovid ise ära teha ning palusime nimetada lemmikharrastused.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Jane üheks hobiks on mäesuusatamine.

Esinaine Jane Koitlepp
Aasta oli siis 2007 kui sain uhkeks Naiskodukaitse Sakala ringkonna liikmeks. Tulin organisatsiooni patriotismist ning suurepäraste inimeste pärast, kes teevad Eesti nimel ühist asja – väärtustavad kodumaad.

 

Minu jaoks on meeskonnas oluline koostöö, mis tuleb omavahelisest usaldusest ja aususest. Tuleb olla tolerantne iga idee suhtes ning olla julge end väljendama. Juhatuses soovin olla korrektne asjaajaja ning väikest bürokraadi pisikut ka teistesse süstida. Meie juhatuse naiskonnaga loodan liikmetes kasvatada organisatsiooni ühtsustunnet ja tahet panustada rohkem.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Erialaselt meeldivad Janele väga side-ja staabi tegevused.

Igas suuremas organisatsioonis on kitsaskoht indiviidini jõudmine, seda ka meil. Tuleb julgustada juhte motiveerima alluvaid, mitte lihtsalt sõnade/käskude vaid ka oma tegudega. Oleme ju ühise eesmärgi nimel seisvad naised.
Jõuame naisteni läbi meie erinevate väljundite - igale leidub sobiv tegevus, millega Eesti heaks panustada. Kõik naiskodukaitses saadud kogemused tulevad kasuks ka kodus, tööl ja puhkehetkel. Olen end esmaabi osas läbi organisatsiooni täiendanud ning nii mõneski olukorras just tänu sellele hakkama saanud.

 

Loodan oma eraelulisi oskusi kasutada meie ringkonna elu põnevaks muutmisel. Hobideks on mäesuusatamine, nutisport (e-matemaatika), lihtsam mälumäng, kunst, lennukid, alias (ja muud lauamängud), seltskonnamängud, reisimine (reisikonsultant/ giid/ reisisaatja).


Koos teeme palju ära!

Ringkonna aseesinaine Kai Kannistu

Astusin Naiskodukaitse liikmeks 2015. aasta augustis, seega on alles kolmas aasta käimas. Esimese aastaga tegin suure õhinaga ära kõik kohustuslikud baasväljaõpped, mind valiti Karksi jaoskonna juhatusse ja aasta hiljem juba esinaiseks. Olen tänulik, et mul on võimaldatud käia erinevatel õppustel ja koolitustel. Kõike õpitut olen saanud kasutada tsiviilelus- tööl, kodus, puhkehetkel. Lisaks olen tutvunud paljude huvitavate inimestega.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Kai läbis Naiskodukaitsega liitudes kohe ka sõduroskuste mooduli, pilt puhkehetkelt. Foto: Gunnar Teas.

Sakala ringkonnas on 5 jaoskonda ning ringkonna juhatuses kokku 5 inimest ja olen seda usku, et igast jaoskonnast võiks keegi juhatusse kuuluda. Ja just sellepärast, et juhatusse jõuaksid jaoskondade rõõmud ja mured ning vastupidi - ringkonna juhatuses arutletud teemad jõuaksid jaoskondadesse.  Sestap olingi valmis kandideerima ringkonna aseesinaise kohale.

Et juhatuses koostöö toimiks, on tähtis liikmete avatus, usaldus, ausus, pühendumine ja ajaplaneerimise oskus. Isiklikult näen ohuks pidevat ajapuudust. Nii palju põnevat toimub igapäevaselt meie ümber.

Peame ühiselt leidma mooduse, et meie ringkonda lisanduks naiskodukaitsjaid ja et kõikidele leiduks neile meelepärast rakendust.


Tööst tulenevalt olen kultuurist läbiimbunud. Minu töö on ühtlasi ka mu hobi- laulan, tantsin rahvatantsu, mängin kontrabassi rahvamuusikaansamblis Tikutopsimutid, juhin pidusid jne. Eriti südamelähedane on tegelemine Eesti rahvakultuuriga ja selle püsimajäämisega.

Juhatuse liige Lembe Lahtmaa
Olen Naiskodukaitsega seotud olnud 12 aastat, see aeg on mind tublisti arendanud ja õpetanud ning häid kaaslasi andnud.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Lembe juhtis mitu aastat avalike suhete gruppi.

Juhatus toimib võimekalt, kui selle liikmetel on siiras tegutsemistahe ja omavaheline usaldus. Kui suudetakse südamega kaasa lüüa, võetakse arvesse konstruktiivset kriitikat ega teki isikutevahelisi pingeid. Loomulikult on vaja teha koostööd malevaga ja valmis olla kriisisituatsioonideks, aga samas tuleks toetada igat säravat ideed, mis Naiskodukaitsesse sobib.

Muret tekitab kui NKK korraldatud üritusel on osavõtt väga väike. Natukene pelgan bürokraatlike liialdusi. 

Leidsin kaks teemat, mida loodan ringkonna juhatuse liikmena parendada. Kõigepealt võiksime välja nuputada, kuidas Viljandi linnas rohkem silma paista. Ja teiseks: meil on hetkel ringkonnas 22 liiget, kes ei ole valinud endale erialagruppi, püüan tegutseda nii, et see arv oleks aasta pärast väiksem.


Mind võlub kogu Viljandi linna elamusrohke kultuurielu: käin teatris, kontserdil, osalen mängudes, ikka laenutan raamatukogust mõne raamatu jms. Meeldib looduses käia ja reisida. Minu üks lemmiksündmus on Mari Raamoti rattaretk.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Egle on aastaid usinasti toitlustusgrupis toimetanud.

Juhatuse liige Egle Reinup

Mina kuulun Naiskodukaitsesse alates 2002. aastast ehk siis kohe on täitumas 16 aastat.  Viimased aastad ringkonna juhatuse liikmena olen väga palju arenenud. Tunnen, et olen saanud rohkem kui andnud ja see motiveerib veel rohkem riigikaitsesse panustama.  Naiskodukaitse pakub mitmekülgseid võimalusi teha põnevaid ja uusi asju, siia kuuluvad minu parimad sõbrad ja väga toredad kaaslased.

 

Juhatus toimib siis, kui kõik juhatuse liikmed liiguvad ühes suunas, koostöö sujub, ollakse teotahtelised, peetakse kinni lubadustest ja tähtaegadest, millest sõltuvad teised liikmed. Ma arvan, et ainult hea ja ühtse meeskonnatööga on võimalik palju ära teha. Ringkonna nõrkuseks on uute juhtide vähesus ja julgus võtta vastutust. Mõnel juhil on mitu juhtpositsiooni - see aga võib tingida asjaolu, et juhid nö põlevad läbi. Soovin olla organisatsiooni tegevusega kursis, rääkida kaasa ringkonna arengus ja anda sellesse oma panus.

Akusid täidan kinos ja teatris käikudega ja siinkohal soovitangi soojalt positiivse laengu saamiseks Pärnu teatri tragikomöödiat pealkirjaga "Olga, Irina ja mina" - kõhutäis naeru on garanteeritud ja õhus küsimus, millal ärgates on tõdemus, kas nüüd see aeg algabki, mil nahka on rohkem kui juukseid?

Mis muud kui uue juhatuse koosseisuga: "Selg sirgu, pea püsti ja rõõmus nägu ette!"

Juhatuse liige Elerin Öövel

Naiskodukaitsega liitusin 2014. aasta sügisel. Selle aja jooksul olen kohtunud väga paljude põnevate ja toredate inimestega. Koos nendega olen saanud oma teadmisi ja oskusi täiendada, rakendada ja proovile panna väga erinevates valdkondades.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Elerinile meeldib matkata ja väljakutseid ta ei karda

Erinevused rikastavad, kui neid osatakse hinnata ja ühise eesmärgi saavutamiseks ära kasutada. Meeskonnas töötades püüan olla avatud, õiglane ja aus nii enda kui teiste vastu, osata kuulata ja analüüsida, et leida kompromiss ka siis, kui see kõigile meeltmööda pole. Üksteisega arvestades suudame moodustada tugeva meeskonna ja olla väärikas partner malevale ning abiks jaoskondadele, esinaisele ja instruktorile.


Siht silme ees õilsa eesmärgi poole joostes ei tohi klappe pähe panna ja ära unustada inimesi enda ümber. Vabatahtlikus organisatsioonis, isegi kui see on militaarse taustaga, ei saa alati käsud ja reeglid liikuda ainult ülalt alla. Iga ettepanek on väärt kaalumist ja läbiarutamist. Reeglid peavad olema paigas, kuid iga reegel peab olema ajakohane, põhjendatud ja kõigile teatavaks tehtud ja arusaadav.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus
Ühes kanuus Leili ja Kadriga. Elerin on paremalt esimene.

Ringkonna juhatuse liikmena tahan seista selle eest, et me väärtustaks iga liiget just sellisena nagu ta on.  Aega on alati vähe, aga just aega tuleb leida, et iga liige ära kuulata ning leida just tema soovidele ja võimalustele vastav enesetäiendamise ja panustamise võimalus.  Eesmärk omaette ei saa olla liikmete arvu kasvatamine, vaid leida üles need, kes tõesti oleks motiveeritud panustama.  Iga panus on oluline ja nagu klassikud on öelnud „kui tervet ei jõua, tee pool, aga tee hästi“. Parim reklaam organisatsioonile ja tunnustus juhatusele on rahulolevad ja motiveeritud liikmed.


Eks ma selline veidi vastandlik tüüp olen. Püüan lähtuda põhimõtetest, et tegu on mõtte mõõt ja ära iial ütle iial. Vahel olen väga rahulik, kaalutlev ja analüüsides detailidesse süveneja, samas teinekord jälle pikemalt mõtlemata pea ees tundmatusse vette hüppaja.  Õnneks siiamaani pole veel kahetsema pidanud😊

FastLion CMS

Sakala ringkonna juhatuse liikmete

Sakala ringkonna juhatuse liikmete

Jane üheks hobiks on mäesuusatamine Esinaine Jane Koitlepp Aasta oli siis 2007 kui sain uhkeks Naiskodukaitse Sakala ringkonna liikmeks Küsisime 21. märtsil 2018 ringkonnakogul valitud uutelt juhtidelt: miks oled Naiskodukaitses, milline võiks olla juhatuse töökorraldus, mis ohtusid näed ja mida soovid ise ära teha ning palusime nimetada lemmikharrastused.

Sakala ringkonna juhatuse liikmete tutvustus

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse