Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen Sakala ringkonna 2011 aasta Viljandi maavanema, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtt, millega tähistatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva, toimus sellel aastal Karksi valla Kultuurikeskuses. ← Eelmine Tuisune ja rahvarohke vastlapäev Järgmine → Viljandi jaoskond sai uue esinaise Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Lembe Lahtmaa, Tiina Ott

Viljandi maavanema, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtt, millega tähistatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva, toimus sellel aastal Karksi valla Kultuurikeskuses.

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Juba kolmandat aastat antakse sellel pidupäeval välja Sakala maleva aasta naiskodukaitsja ja aasta kaitseliitlase tiitlit. Kaitseliidu Sakala maleva 2011 aasta naiskodukaitsjaks valiti Evelin Lappalainen, aasta kaitseliitlaseks valiti Arvo Kama.

 

Evelin on Naiskodukaitse Sakala ringkonna liige alates 09.12.2002. Ajavahemikul  07.10.2003 kuni augustini 2011 oli ta Naiskodukaitse  Suure-Jaani jaoskonna esinaine.  Käesoleval ajal täidab Evelin  Suure-Jaani jaoskonna  aseesinaise ning Naiskodukaitse Sakala ringkonna juhatuse liikme  kohustusi. Märkimist väärib tema panus relvaõppe korraldamisel, laskevõistlustel (J. Kärneri mälestusvõistlus laskmises, NKK laskevõistlus  ja  Maleva laskevõistlus)  ning koormusmatkadel  osalemisel.

 

Lisaks  valitud erialal tegutsemisele on Evelin osalenud ka maleva ürituste toitlustamisel, formeerimisel  ning teiste  suurürituste korraldamisel.   Kaitseliidu  Koolis on  ta läbinud  mitmeid juhtimisalaseid koolitusi.

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Lisaks Kaitseliidu Sakala maleva  2011 aasta Naiskodukaitsja tiitlile on  Evelini tunnustatud ringkonna tänukirjaga, neljal korral maleva tänukirjaga, kahel korral keskjuhatuse tänukirjaga ja Kaitseliidu ülema tänukirjaga. Talle on annetatud  Liiliarist V ja IV  klass,  Kaitseliidu teenetemedal III klass. 2008 aastal on tema tegemisi tunnustatud Kaitseliidu Sakala maleva rinnamärgiga.

 

Naiskodukaitse Sakala ringkonna  liikmed on Evelini iseloomustanud mitmel värvikal viisil, millest on kokku pandud  alljärgnev humoorikas lühikirjeldus.

 

Evelin on tubli ja aktiivne, samas mitte selline igasse ilmakaarde hüpleja. Lihtsalt selline "multitalent", kes saab hakkama nii rännakutel usside, kui ka laagrites noortega. Tal on suurepärane võime vaigistada hüsteerikuid ja ehmunud lapsi. See, et ta neid nii hästi mõistab, tuleneb arvatavasti tema kõrgeltarenenud ja tundlikust närvisüsteemist.

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Ka relvadega on ta  sõber, käib ise harjutamas ja ei väsi teistele seletamast, kui oluline on töökus ja visadus tulemuste saavutamiseks. 2011 kevadel osales  praktiliselt kõikides lasketreeningutes. Tema kasvandike arvel on rohkearvulised sportlikud võidud ja saavutused ning seda mitte ainult laskmises.  Meie ringkonna side ja staabigrupp  saavutas  Evelini  juhendamisel  2011 aasta erialagruppide  võistlusel aukartustäratava  tulemuse: esimese koha.

 

Evelin ei ole täis liigset entusiasmi ega ole ka elust tülpinud. Pidevas katsetamistuhinas kandub tema uudishimu lihtsalt järjest üle uutele, tema jaoks veel saladuslikele asjaoludele ning tegevustele.  Kuid isamaalist kasvatust ei ole ta kunagi unustanud.  Loomulikult on Evelin ka tütrest Tairist kasvatanud  tubli ja aktiivse Naiskodukaitse liikme. No kuhu sa ema käest pääsed!

 

Tean, et Evelinil on veel üks kadestamist väärt võime, kui maha istub, kohe magab. Ei ole vahet kas rongis või matkal.  Ühesõnaga, uinumisprobleeme Evelinil ei esine, mis iganes kohas ta viibib.  Ent samal ajal ei lülita ta välja oma radarseadet, mis jätkab kõrvaltoiminguna valikulise info kogumist. Ta võib  jätta mulje, et on jäägitult hõivatud  lõunauinakuga, kuid tal ei jää seejuures märkamata tühiseimgi pisiasi tema ümber toimuvast (kui ta just ettekavatsetult ennast ümbritsevast välja ei lülita).

 

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

Üldiselt heatahtliku ja rahuliku loomuga Evelinile meeldib trotsida ühiskondlikku arvamust ning aeg-ajalt tunneb ta lausa naudingut rutiinseid tavasid järgivate inimeste šokeerimisest oma ebahariliku käitumisviisiga.

 

Mari Raamoti jalgrattamatkal oli Evelin otsustanud ennast tõeliselt proovile panna ja oli endale hankinud ratta, millega mõistlik inimene sõidaks ainult poodi ja sedagi  allamäge. Vooremaa tõusud ja langused oli tõeline vägitegu selle rattaga läbi sõita. Evelin sai hakkama! Kordagi ei tulnud tal aga mõtet, et katkestada või korrakski saateautosse ronida. Ent asjaolu, et teised ei suuda temaga sammu pidada, pole tema arust veel põhjus tagurpidikäiku sisse lülitada. Ühesõnaga, suure tahtejõuga on meie Evelin.

 

Evelin on alati siiras ning  ausalt valmis oma arvamust avaldama ja mis põhiline, tema arvamusega ka arvestatakse.  Ta on rahulik. Tasakaalukas. Pole mina teda veel närvis näinud ja ma ei teagi, kas see on hea või halb. Kahtlustan siiralt, et Evelinis on veel hulgi varjatud andeid peidus, mis ootavad oma õiget aega.

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

FastLion CMS

Sakala ringkonna 2011 aasta

Sakala ringkonna 2011 aasta

Juba kolmandat aastat antakse sellel pidupäeval välja Sakala maleva aasta naiskodukaitsja ja aasta kaitseliitlase tiitlit Kaitseliidu Sakala maleva 2011 aasta naiskodukaitsjaks valiti Evelin Lappalainen, aasta kaitseliitlaseks valiti Arvo Kama Viljandi maavanema, Viljandimaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtt, millega tähistatakse Eesti Vabariigi sünnipäeva, toimus sellel aastal Karksi valla Kultuurikeskuses.

Sakala ringkonna 2011. aasta naiskodukaitsja – multitalent Evelin Lappalainen

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse