Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid Nagu alati baasväljaõppe koolitustele saabudes, ootasid juba ees rõõmsad näod ja hea seltskond. 8. -10. november toimus Viljandi jahimajas Sakala ringkonna BVÕ organisatsiooniõpetuse moodul. Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

Kadri Ladva 21. nov. 2013

Nagu alati baasväljaõppe koolitustele saabudes, ootasid juba ees rõõmsad näod ja hea seltskond. 8.-10. november toimus Viljandi jahimajas Sakala ringkonna BVÕ organisatsiooniõpetuse moodul.

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid
Sakala ringkonna organisatsiooniõpetus 2013. aastal

Esimese õppepäeva õhtul pidas meile loenguid major Andrus Tiitus, kes tutvustas Eesti Kaitseväge, Kaitseliitu – hetkeolukorda ja tulevikuplaane. Kindlasti on mul nüüd sellest tunduvalt parem ülevaade.

 

Laupäeva hommikul olime kõik jälle kohal – teadmishimulised üksteist naist. Hommikut alustas Ene Sügav, kes viis meid kurssi Naiskodukaitse ajalooga. Oli huvitav teada saada kuidas üldse NKK alguse sai, millega algusaastatel tegeleti, millal likvideeriti ja taasloodi.

Järgmisena jätkati erialagruppide tutvustamisega: avalikud suhted, meditsiin, staabiassistent, toitlustus, kultuur, sport, noortejuhid, formeerimine. Elevust ja samas hirmu tekitas meditsiinigrupi tutvustus: juba klassiruumi sisenedes ootasid meid eest kolm „kannatanut“. Esimese hooga ei osanudki midagi pihta hakata, saime teada, et tegutsemise kohta saame õpetust ja ehk ka hirmust saame jagu esmaabi BVÕ moodulil.

Kui olime kõik need teadmised ära kuulanud, hakkas ilmselt igaüks meist juba sisemas plaane tegema, millise erialagrupiga liituda.

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

 

Riviõpe  tekitas elevust

 

Riviõpet viis õues läbi n-vbl Oscari Moks. Ta õpetas meid marssima, pöördeid tegema. See harjutamine tekitas rohkesti elevust ja oli tegelikult väga lõbus – ehk marsime kunagi ka paraadil.

Teise päeva lõppu jäi veel ringkonna esinaise Tiina Oti poolt peetud loeng naiskodukaitsjate vormist ja tegevusest. Naiskodukaitse vormi kandmisel on ranged nõudmised. Kindlasti ei vähendanud aga selline teadmine soovi saada oma vorm ja seda uhkusega kanda.

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

 

Mardi-isa ristis uued liikmed

 

Nii kui loengud lõppesid, koputas keegi kõvasti uksele. Ja sisse astusid mardisandid… Nad küsisid alguses meilt tavapäraseid mõistatusi ning siis kõlas käsklus: „Ühte viirgu paigale!“ ja järgnes hunnik küsimusi, mis otse loomulikult olid seotud Naiskodukaitse ning eriti Sakala ringkonnaga. Niipalju kui just õpitud meeles ja varasemast teada, püüdsime ka küsimustele vastata – tundub, et saime hakkama.

Küsimustele-vastustele järgnes uute NKK liikmete ristimine Mardi-isa poolt koos luuaga ülepatsutamisega. No nalja peab ju saama! „Saa naiskodukaitsjaks, ole naiskodukaitsja, jää naiskodukaitsjaks!“ - kõlas meie ristimisel. Ja oleme ja jääme naiskodukaitsjateks.

 

Rühmatööd aitavad ühiselt vastuseid leida

 

Pärast mardisante oli vabam tutvumisõhtu, saime oma tuhande küsimusega pommitada ringkonna esinaist ja jaoskonna esinaist. Nad olid lahkelt nõus meie küsimustele vastama. Aitähh selle eest!

Viimase päeva sisustas Nele Pernits Rapla ringkonnast, kes tutvustas meile NKK struktuuri, juhtimissüsteemi, liikmeskonda ja arengu perspektiive. Kui esialgu oli kõik see üks suur segadus, siis läbi rühmatööde jäi kuuldu veidi paremini meelde.

 

Mina isikulikult olen väga rahul Naiskodukaitsega liitumisega. Tänu sellele harivale nädalavahetusel sai valitud erialagrupp ja nüüd tean, kuidas saan edaspidi mina NKK töösse veel rohkem panustada.

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

FastLion CMS

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid

Sakala ringkonna organisatsiooniõpetus 2013 aastal Esimese õppepäeva õhtul pidas meile loenguid major Andrus Tiitus, kes tutvustas Eesti Kaitseväge, Kaitseliitu – hetkeolukorda ja tulevikuplaane Nagu alati baasväljaõppe koolitustele saabudes, ootasid juba ees rõõmsad näod ja hea seltskond. 8.-10. november toimus Viljandi jahimajas Sakala ringkonna BVÕ organisatsiooniõpetuse moodul.

Sakala organisatsiooniõpetuse kursust külastasid mardisandid

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse