Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu Sakala naistel on toidu Et Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu, otsustasime preemiaks ennast täiendada fruktodisaini alal. ← Eelmine Avalike suhete võistlusel võimlesime Sakala esikolmikusse Järgmine → Panustasime kodumaleva õppusesse Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu

Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu

Leana Lemming 15. nov. 2011

Et Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu, otsustasime preemiaks ennast täiendada fruktodisaini alal.

Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu

Fruktodisain kujutab endast puu- ja juurviljadest kaunistuste nikerdamist eesmärgiga muuta toit atraktiivseks ja isuäratavaks.

 

12.11.2011 kogunesime Sakala maleva saali ja päev möödus porgandite, kaalikate ja muude köögiviljade seltsis. Õpetajaks oli Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õpetaja Elli Vendla.

 

Juhendaja  nobedad näpud olid  võimelised korda saatma imesid! Nii muutusid värsked ja mahlased õunad luikedeks, porgandid liiliateks ja kullerkuppudeks, redised käbideks,  mustrõika viilud roosideks ning kaalikast voolitud lilli kaunistasid suvikõrvitsa  lehekesed. Ja seda kõike vaid kaheksa tunni jooksul.

Päeva lõpuks valmisid meil kõigil oma tööd, mille saime koju kaasa. Ühistööna valmis üks kena peolaua kaunistus.

 

Kasulik on teada ka mõningaid nippe. Näiteks kauss külma vett aitab juurviljast lilledel õide puhkeda ja annab värskust ükskõik millisele kaunistusele. Head abimehed on puust hambatikud, millega näiteks linnule pead kinnitada. Kui valmis kaunistusi niisutada ja kinnikaetult külmkapis säilitada, võib need ka mitu päeva varem valmis teha.

Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu

Järgmise aasta plaani võtame fruktodisaini jätkukursuse ja siis valmivad juba sellised tööd.

 

Esimesel pilgul võib see tunduda kentsakas, kuid vahelduseks tasub peolaual lilleseade  või traditsiooniline juurviljavaagen asendada sellise põneva köögiviljaseadega.  Uskumatult tore on näha külaliste näol üllatust,  seda omapärast kaunistust nähes.

Ning kuigi esimesel pilgul tundub, et põneva nimega  juurikate seadmise kunst fruktodisain on keeruline, siis tegelikkuses saab sellega täiesti igapäevaste köögi- ja puuviljade abil hakkama igaüks.  Kuigi tulemus ei pruugi tulla just see, mis esialgselt planeeritud oli.

FastLion CMS

Sakala naistel on toidu

Sakala naistel on toidu

Fruktodisain kujutab endast puu- ja juurviljadest kaunistuste nikerdamist eesmärgiga muuta toit atraktiivseks ja isuäratavaks 12 Et Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu, otsustasime preemiaks ennast täiendada fruktodisaini alal.

Sakala naistel on toidu valmistamine juba käkitegu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse