Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku Kaks nädalavahetust olid Naiskodukaitse Sakala ringkonna naised hõivatud formeerimisega Võrus, Kuperjanovi pataljoni territooriumil. Kui kõik sujub, mõistad kaaslast juba poole liigutuse pealt ja töö lausa lendab! Formeerimine on tõesti huvitav ja lõbus! Siinkohal veelkord suured tänud meeskonnaülem Leili Särg’ile ja meeskonnavanem Tiina Taim’ile väga hea organiseerimistöö eest! Formeerimine ← Eelmine Vardad kätte! Järgmine → Läänlased pokudemaal Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet

Ene Sügav, Lembe Lahtmaa 23. sept. 2011

Kaks nädalavahetust olid Naiskodukaitse Sakala ringkonna naised hõivatud formeerimisega Võrus, Kuperjanovi pataljoni territooriumil.

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet
Viimased ettevalmistused ja poisid võivad tulla.

9.-17. septembril toimus Lõuna kaitseringkonna reservõppekogunemine koos vastava väljaõppega. Õppuse õnnestumiseks on formeerimisel väga tähtis osa. Formeerimismeeskond peab tagama reservväelastele riidevarustuse-, erivarustuse-, relvastuse- ja transportvahendite kiire komplekteerimise ning jagamise. Meie ringkonna naiskodukaitsjad eesotsas meeskonnaülem Leili Särg’iga moodustasid ühe Sakala Maleva formeerimismeeskondadest.

 

Esimesel nädalavahetusel võtsime reservväelased vastu. Meie ülesandeks oli teha kohale tulnud tsiviilisikutest täisvarustuses sõjamehed miinipildurite patareisse. Kui peaväravast saabunud meeste isikuandmed said kontrollitud, juhatasime nad edasi varustust võtma. Selleks aga, et varustuse jagamine kiiresti ja sekeldusteta kulgeks, tegid meie vaprad naiskodukaitsjad meeletult eeltööd: varustus oli korralikult sorteeritud ja kastid sildistatud.  Mehed seati väga hea tempoga lahinguvalmis ehk siis igaüks sai endale kaitseväelase vormi, rakmed, seljakoti, kiivri, telkmantli, söögikomplekti jms.

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet
Nõupidamine

Teisel nädalavahetusel püstitasime telgid, sisustasime need ja hakkasime mehi, kes eelmisel nädalavahetusel formeeritud said, tagasi ootama. Kõik see võttis küllaltki kaua aega, kuid lõpuks võisime alustada lahkformeerimist. Meile oli usaldatud miinipildujapatarei koosseis ja veel lisaks kümmekond reservväelast. Ainukesena formeerimispunkti tööst teostasid relvakontrolli Kaitseliidu mehed, ülejäänud alad olid kõik naiste teha. Peale relva äraandmist said mehed tsiviilvarustuse tagasi ja andsid ära individuaalvarustuse. Siin oligi vaja kõige rohkem abikäsi, sest varustuse nimekiri oli päris pikk ja kõik tuli ükshaaval läbi kontrollida. Individuaalvarustuse grupp töötas Margit Rei tubli juhtimise all. Mõned naised olid julgestajad, kes vaatasid, et kõik oleks kontrolli all ka väljaspool telke. Kui kogu individuaalvarustus sai tagastatud ja mehed olid lahkunud, algas varustuse korrastamine, lugemine ja kokkulappamine.

 

Formeerimise juures on väga tähtis meekonnatöö. Kui kõik sujub, mõistad kaaslast juba poole liigutuse pealt ja töö lausa lendab! Formeerimine on tõesti huvitav ja lõbus! Siinkohal veelkord suured tänud meeskonnaülem Leili Särg’ile ja meeskonnavanem Tiina Taim’ile väga hea organiseerimistöö eest!

← Eelmine
Vardad kätte!

FastLion CMS

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku

Viimased ettevalmistused ja poisid võivad tulla 9 Kaks nädalavahetust olid Naiskodukaitse Sakala ringkonna naised hõivatud formeerimisega Võrus, Kuperjanovi pataljoni territooriumil.

Sakala naiskodukaitsjad täitsid riiklikku ülesannet

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse