Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sakala malevas õpiti esmaabi andma Sakala malevas õpiti esmaabi Novembri esimesel nädalavahetusel oli maleva õppeklass täitunud uudishimulike naiskodukaitsjate ning kodutütardega, kes põnevusega ootasid õpet esmaabi andmisest. 2020 Järgmine → Sakala ringkonna esinaisena jätkab Jane Koitlepp Sakala malevas õpiti esmaabi andma

Sakala malevas õpiti esmaabi andma

Mariliis Tammeväli 10. nov. 2020

Novembri esimesel nädalavahetusel oli maleva õppeklass täitunud uudishimulike naiskodukaitsjate ning kodutütardega, kes põnevusega ootasid õpet esmaabi andmisest.

Sakala malevas õpiti esmaabi andma

Kontaktõppel osalemise eelduseks oli teooria osa läbimine Eesti Kaitseväe e-õppe portaalis ILIAS, mis andis õppuritele baasteadmised, et neid väljaõppes rakendama hakata. E-õpe lõppes küllaltki väljakutsuva kontrolltestiga (isegi  esmaabist teadlikule inimesele).

Osalejaid juhendasid viis suurepärast esmaabiinstruktorit: naiskodukaitsjad Eleri Dräbtsinski ja Marina Kõva Võrumaa ringkonnast, Evelin Lappalainen ja Jane Koitlepp Sakala ringkonnast  ning kaitseliitlane Urve Loit Sakala malevast.

7. ja 8. novembril toimuv esmaabi õpe oli jagatud kaheks osaõppeks, laupäeval korrati õpitud teooriat ning lisaks ka praktiseeriti esmaseid teadmisi. Instruktorid rääkisid loengus palju oma põnevatest kogemustest ja seletasid esmaabi andmise põhitõed selgelt lahti - nõnda, et osalejad said kenasti aru. Kõiki olukordi prooviti korduvalt läbi, et reaalelus suudaks igaüks õpitut rakendada.

Sakala malevas õpiti esmaabi andma
Sakala malevas õpiti esmaabi andma

Pühapäeval olid instruktorid korraldanud osalejatele realistlike juhtumite näol olukordi, kus tuli grupitööna esmaabi osutada. Näiteks said koolitujad fikseerida „teadvuseta“ kaaslase stabiilsesse küliliasendisse, avada kannatanu hingamisteid ning harjutada päästenukk „Anne“ peal südamemassaa¾i tegemist.  Pinget pakkus väga tõelistena näivate haavade ja väljaväänatud jäsemete sidumine ning autoõnnetuses osalenute seisundi kontrollimine.

Osalejatele oli ettevalmistatud elektrilöögi saanud kannatanu, kellele tuli anda esmaabi, loomulikult jälgides eelkõige ka enda ohutust.  Lisaks mängiti läbi veel palju erinevaid situatsioone, mis võivad igapäevases elus ka tänaval ette tulla, näiteks hinnati infarkti, insuldi, krambihoo, alajahtumise tunnuseid ning harjutati sellekohase korrektse esmaabi andmist käepäraste vahenditega.

Koolituse edukalt läbinud said lisaks teadmiste ja oskuste lihvimisele ka tunnistuse. Osalejad jäid esmaabi mooduliga väga rahule ning on valmis õpitut reaalselt kasutama.
Fotod: Mariliis Tammeväli

FastLion CMS

Sakala malevas õpiti esmaabi

Sakala malevas õpiti esmaabi

Kontaktõppel osalemise eelduseks oli teooria osa läbimine Eesti Kaitseväe e-õppe portaalis ILIAS, mis andis õppuritele baasteadmised, et neid väljaõppes rakendama hakata E-õpe lõppes küllaltki väljakutsuva kontrolltestiga (isegi esmaabist teadlikule inimesele) Novembri esimesel nädalavahetusel oli maleva õppeklass täitunud uudishimulike naiskodukaitsjate ning kodutütardega, kes põnevusega ootasid õpet esmaabi andmisest.

Sakala malevas õpiti esmaabi andma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse