Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema Saatsime huvilised Viljandi terviserajale Septembri teisel laupäeval lähetasid Sakala naiskodukaitsjad ümber Viljandi järve kuusteist võistkonda. Igas võistkonnas oli kolm kuni viis liiget. Orienteerumismängu Sakala seiklus eesmärk on pakkuda peredele ja noortele sportlikku tegevust ning tutvustada naiskodukaitse tegemisi laiemalt. Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Lembe Lahtmaa 17. sept. 2013

Septembri teisel laupäeval lähetasid Sakala naiskodukaitsjad ümber Viljandi järve kuusteist võistkonda. Igas võistkonnas oli kolm kuni viis liiget. Orienteerumismängu Sakala seiklus eesmärk on pakkuda peredele ja noortele sportlikku tegevust ning tutvustada naiskodukaitse tegemisi laiemalt.

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Ilm oli päikesepaisteline ja kuiv, ent küllaltki tuuline. Kui me helesinise Naiskodukaitse sildiga telgi Viljandi järve randa püsti saime, hakkas kohe hulganisti osalejaid kogunema. Hea meel oli näha, et seiklema tulid nii kolme- kui kolmekümneaastased. Eriti rõõmustav oli aga see, et kaks Tartu naiskodukaitsjate võistkonda meie üritusest osa võtsid.

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Korraldajate suurim hirm oli: mismoodi mitu üritust korraga Viljandi järve randa ilma üksteist segamata ära mahuvad. Toimusid ju samal ajal Viljandi järvel Eesti meistrivõistlused veemotospordis. Kunstmuruväljakul aga rahvusvahelised saapaheitevõistlused, linnastaadionil hokiklubi kümnevõistlus ja hiljem teivashüppe seeriavõistlus. Tegelikult oli see aga just tore, et seiklejad said enne teele minekut ja pärast finišeerudes imetleda veemootorsõidukeid ning vaadata saapaheitmist.

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Esimese eelregistreerunud võistkonna stardi andsime kell kümme hommikul ja iga viie minuti järel lähetasime rajale uue võistkonna. Võistkonnad pidid kaardi alusel läbima tosin kilomeetrit pika raja ning lahendama üheksas kontrollpunktis isesuguseid ülesandeid. Nendes kajastus Naiskodukaitse lai tegevusvaldkond, aga midagi ülikeerulist küll ei olnud. Toitlustuspunktis pidid osalejad tundma köögivilju,  kodutütarde punktis oskama sõlmi teha. Samuti tuli sooritada sportlikke ülesandeid, teada esmaabi- ja sõduritarkusi ning seiklusrajast lähtudes päriti ajaloopunktis Viljandi järvejooksu kohta. Peamiselt viisid ülesandeid läbi naiskodukaitsjad, aga kaasatud olid ka noorkotkad, politseinikud ja päästeametnikud. Tagasisides kiitsid mitmed osalejad päästeameti lahinghargnemise ülesannet aja peale ning leidsid, et ülesanded olidki valdavalt huvitavad ning harivad.

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

 

Finiš oli taas rannas, sõudepaatide laenutuskoha lähedal. Naiskodukaitsjad Malle ja Lea turgutasid kõiki vapraid raja läbinuid frikadellisupiga. Tavapäraselt erinevalt me sel korral Sakala seikluse üldvõitjat välja ei kuulutanud. Leidsime, et kui iga kontrollpunkti kohtunik valib välja enda ülesande parima võistkonna ja premeerib meenega, saab rohkemgi osalejaid tunnustada. Kõik finišeerunud said valida endale temaatilise külmikumagneti, taskupeegli või rinnamärgi.

 

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema
Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

Eriti hea meel on taas korraldajatel nende osalejate üle, kes on Sakala seiklusel alates esimesest korrast, seega neljandat aastat. Sakala seiklust oleme varem korraldanud nii Viljandi kesklinnas kui Peetrimõisas. Osalejate arv on püsinud samal tasemel.

 

Suur tänu osalejatele ja kõigile kontrollpunkti kohtunikele! 

 

FastLion CMS

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale

Ilm oli päikesepaisteline ja kuiv, ent küllaltki tuuline Kui me helesinise Naiskodukaitse sildiga telgi Viljandi järve randa püsti saime, hakkas kohe hulganisti osalejaid kogunema Septembri teisel laupäeval lähetasid Sakala naiskodukaitsjad ümber Viljandi järve kuusteist võistkonda. Igas võistkonnas oli kolm kuni viis liiget. Orienteerumismängu Sakala seiklus eesmärk on pakkuda peredele ja noortele sportlikku tegevust ning tutvustada naiskodukaitse tegemisi laiemalt.

Saatsime huvilised Viljandi terviserajale seiklema

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse