Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Elve Rozenkron kasvatab toimetulevaid noori Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Saaremaa maleva ja Kaitseliidu 103. aastapäeva puhul korraldatud malevapealiku vastuvõtul kuulutati Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsjaks Elve Rozenkron. '' Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Elve Rozenkron kasvatab toimetulevaid noori

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Elve Rozenkron kasvatab toimetulevaid noori

Eve Tuisk, Saaremaa rk 20. nov. 2021

Saaremaa maleva ja Kaitseliidu 103. aastapäeva puhul korraldatud malevapealiku vastuvõtul kuulutati Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsjaks Elve Rozenkron.

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Elve Rozenkron kasvatab toimetulevaid noori
Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja 2021 – Elve Rozenkron. Foto: Kadri Paomees

Pihtla jaoskonda kuuluva Elve üks suurtest kirgedest on töö noortega. Tema juhendamisel muutusid kodutütarde ja noorkotkaste rühmad Leisi koolis väga populaarseks ning vaid väga vähesed õpilased ei kuulunud nendesse. Nüüd on Elve juhtida kodutütarde rühm, sest tema enda rühmast välja kasvanud kaitseliitlane Jaen on tema kõrval nüüd noori kotkaid juhendamas. Paljud tema juhendatud noortest on jätkanud nii Naiskodukaitses kui ka Kaitseliidus ning jäänud ka appi noorte juhendamisel.

 

Naiskodukaitsjana on Elve panustanud veel staabiassistendina (ta on juhtinud side- ja staabigruppi) ja laskevõistluste väärtusliku liikmena. Samuti armastab Elve osaleda patrullretkedel. Oma osa on tal ka Naiskodukaitse baasväljaõppes sõdurioskuste moodulil instruktorina.

 

Kaaslaste sõnul sobib Elve pere hästi näidiseks, kus kõik pereliikmed kuuluvad organisatsiooni: noorim laps kuulub noortesse kotkastesse, kodutütrest on sirgunud naiskodukaitsja ning vanemast noorest kotkast juba kaitseliitlane. Elve ise on süstemaatiline, kohusetundlik, aus, abivalmis, empaatiline, korrektne ... Neid isikuomadusi võibki naiskodukaitsjatest kaaslaste sõnul kirjutama jääda.

 

Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr iseloomustab Elvet nii: „Elve Rozenkron on nii minu kui ka paljude teiste jaoks õpetaja ja eeskuju suure algustähega. Pühendumine lastele ja noortele, selle tegevuse järjepidevus, on muljetavaldav ja mõõdetav reaalsete tulemustega. Tema juhendatud kodutütred on mitmedki praeguseks Naiskodukaitse liikmed. See fenomen seisneb eelkõige isiklikus eeskujus. Elvel on kõik alati lõpuni läbi mõeldud ja nii ei saagi midagi ebaõnnestuda. Tema puhul kehtib reegel, et korralikult antud õppetunnid koos praktikaga tagavad rõõmsa meele ja head tulemused kõigi jaoks. Vähem tähtis ei ole ka side noorte vanematega. Naiskodukaitse Saaremaa ringkond on uhke, et meil on naine, kes kasvatab toimetulevat järelkasvu, tehes seda juba aastaid. Need tulemused on nähtavad ka mandril.”

 

Elve Rozenkroni esitasid aasta naiskodukaitsja tiitlile Pihtla, Leisi ja Kuressaare I jaoskond.

FastLion CMS

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja 2021 – Elve Rozenkron Foto: Kadri Paomees Pihtla jaoskonda kuuluva Elve üks suurtest kirgedest on töö noortega Saaremaa maleva ja Kaitseliidu 103. aastapäeva puhul korraldatud malevapealiku vastuvõtul kuulutati Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsjaks Elve Rozenkron.

Saaremaa ringkonna aasta naiskodukaitsja Elve Rozenkron kasvatab toimetulevaid noori

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse