Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised Juba algas kaheksas nädal karantiinis. Mida naiskodukaitsjad sel ajal teinud on? Kuidas toimub töö kodukontorist? Oma tegemistest annavad lühikese ülevaate 5 Põlva ringkonna Avalike suhete grupi liiget. Järgmine → Täpselt silma ja kindlat kätt seekord meil polnud :) Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal

Betti Vals 5. mail 2020

Juba algas kaheksas nädal karantiinis. Mida naiskodukaitsjad sel ajal teinud on? Kuidas toimub töö kodukontorist? Oma tegemistest annavad lühikese ülevaate 5 Põlva ringkonna Avalike suhete grupi liiget.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal
Kristel töötamas häirekeskuse infoliinil. Foto: Kristel Pehk

Mina olen naiskodukaitsja Kristel ja minu päevad karantiini ajal mööduvad osaliselt häirekeskuses, kus olen vabatahtlikuna abiks kriisiabi telefonil 1247. Töö on väga huvitav ja inimestel on küsimusi igast eluvaldkonnast. Peamiselt on minuga koos telefonile vastamas teised Naiskodukaitse liikmed. Kõik on väga motiveeritud ja tahtmist täis kriis ajal riigile abiks olla. Meil on väga hea meel, et tänu meile on kõvasti vähenenud koormus hädaabinumbrile 112. Jään kindlasti ka edaspidi vajaduse korral vabatahtlikuna häirekeskusele abiks.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal
Aike kodukontor. Foto: Aike Meekler

Olen naiskodukaitsja Aike ja igapäevaselt töötan IT ettevõttes Fujitsu Estonia AS kasutajatoe spetsialistina. Minu tööks on nõustada ja aidata meie suurklientide kasutajaid igapäevaste IT alaste asjadega telefoni, meili ja chati teel. Mina töötan põhiliselt Eesti ja Rootsi kasutajatega. Olen seda tööd teinud veidi rohkem kui poolteist aastat ning selle aja jooksul olen ka päris palju kodukontoris olnud. Hetkel olen kodukontoris järjest olnud mitu nädalat ja pean ütlema, et see on olnud omamoodi katsumus. Kahel esimesel nädalal oli tööd tavalisest kaks korda rohkem, sest ka me kasutajad kolisid kodukontoritesse ning kõik IT süsteemid ja programmid ei töötanud nii nagu vaja. Pidime kiirelt reageerima ning leidma võimalikult kiiresti lahendused. Kontoris olen harjunud mõningaid kasutajate probleeme oma kolleegidega arutama, kuid hetkel see võimalus otseselt puudub. Jah, me saame küll Skype´i ja telefon teel suhelda, kuid see pole see. Õnneks on meil vähemalt kord nädalas meeskonna koosolek Skype´i teel, mida viimased korrad oleme läbi viinud videokoosolekuna. Tore on lisaks kuulmisele ka näha oma toredaid kolleege. Ka suhtlemine kasutajatega on muutunud, eriti rootslastega: nende suhtumine on muutunud palju mõistvamaks ja vabamaks, nad soovivad rääkida lisaks tööalastele muredele ka praegusest olukorrast maailmas. Kui rääkida kodukontori plussidest ja miinustest, siis kõige suuremad plussid on: ei pea hommikuti nii vara tõusma, kokkuhoid sõidukulude pealt, aega jääb endale rohkem. Miinusena toon välja otsese suhtluse puudumise kolleegidega.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal
Kodukontor Kairi kodus. Foto: Kairi Kirotosk

Olen naiskodukaitsja Kairi ja igapäevaselt töötan Juunika Koolitus OÜ ärikliendihaldurina. Minu tööülesanne on suhelda erinevate ettevõtetega koolitusteemadel, et toetada ettevõtete arengut. Olen kodukontoris töötanud juba lausa kaks aastat. Kodukontori alguspäevil arvasin, et kodus töötamine on igav ja üksildane ning jään tööülesannetega hätta. Tegelikkus oli vastupidine, tulemused paranesid, kuna kodus on keskendumine lihtsam. Kodus töötada on hea, sest saan tööasjade kõrvalt teha ka koduseid asju. Päeval on kodukontori ruum minu tööruum ja õhtul muutub see abikaasa arvutimängu ruumiks.

Kodus on mõnus! Sõprade, sugulaste ja tuttavatega saab suhelda telefoni ja arvuti vahendusel. Ja kui väga vaja saab ka sõpradega lauamänguõhtuid Skype vahendusel korraldada.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal
Aile kodukontor. Foto: Aile Vals

Olen naiskodukaitsja Aile ja igapäevaselt töötan Kaitseliidu Põlva maleva noorteinstruktorina.

Minu töö kodukontoris! Esmalt arvasin, et see on väga mõnus. Mõte oli, et saan tegeleda sellega, milleks varem aega pole olnud. Kahjuks pole kõik nii nagu lootsin. Kolmas nädal kodukontoris toob välja oma plussid ja miinused.

PLUSSID: privaatsus, vaikus ja rahu; teen kuna tahan; teen just seda, mida tahan; ei toimu ühtegi laagrit, võistlus, koondust; vahepausideks saan tegeleda koduste toimetustega; ei pea muretsema enda välimuse pärast; tehnika võimaldab paljusid asju teha (videokoosolek, meilbox, Messenger jne).

MIINUSED: ei toimu ühtegi laagrit, võistlust, koondust; mingil hetkel tekib silmast-silma suhtlemise vajadus; tahaks rahva sekka; tööpäev võib venida sujuvalt hilisööni; liialt turvatud arvuti ei lase kõiki vajalikke toiminguid teha; tööks vajalikud paberid ja failid on kas tööl riiulis või serveris; peab ikkagi korraks töö juures käima.

Seni aga tegelen inventuuri ja liikmeskonna aruandega, suhtlen vanemate kodutütardega nende tulevikuplaanide osas, mõtlen ja töötan välja põnevaid ideid edaspidiseks; mõtlen välja ja postitan väljakutseid pakkuvaid tegevusi oma armsatele kodutütardele jne…

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal
Koolivalmiduskaartide jagamine. Foto: Betti Vals

Mina olen naiskodukaitsja Betti ja igapäevaselt töötan lasteaiaõpetajana. Karantiiniaja algusest alates ehk juba seitse nädalat olen töötanud kodukontoris. Esimesed nädalad nõudsid harjumist ja kohanemist. Järgnevatel nädalatel oleme koos paarilisega välja mõeldnud erinevaid lahendusi, kuidas lapsi ja lapsevanemaid internet vahendusel toetada - edastame videosid ja helifaile muinasjuttudest ning teeme terve rühmaga videokõnesid. Samuti hakkasime video teel jagama lastele ka teadmisi ümbritseva looduse kohta, näiteks hakkasime vastama küsimustele, mida lapsed olid videokõne esitanud.

Üheks kodukontori ülesandeks on mul olnud ka lasteaia õppekava uuendamine ning koolivalmiduskaartide koostamine. Möödunud karantiininädalal andsin lapsevanematele lasteaia õuealal üle koolivalmiduskaardid. Kaardi üleandmine toimus nõuetekohaselt ehk hoidsime 2-meetrist vahet, desinfitseerisime käsi, kasutasime maske ning vestlesime korraga ühe vanemaga.

Lisaks kodukontoris töötamisele tegelen ka ülikoolis magistriõppes õppimisega. Kogu õppetöö toimub video vahendusel ning karantiini ajal olen edukalt sooritanud juba ka ühe eksami.

Õnneks muutis möödunud aprillikuu põnevamaks veebivahendusel toimunud veteranikuu üritused. Põnev oli jälgida erinevaid väljakutseid ning ka ise mõnest osa võtta. Näiteks osalesin veteranipäeva temaatilises Kahoot’i mängus.

Oleme terved!

FastLion CMS

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised

Kristel töötamas häirekeskuse infoliinil Foto: Kristel Pehk Mina olen naiskodukaitsja Kristel ja minu päevad karantiini ajal mööduvad osaliselt häirekeskuses, kus olen vabatahtlikuna abiks kriisiabi telefonil 1247 Juba algas kaheksas nädal karantiinis. Mida naiskodukaitsjad sel ajal teinud on? Kuidas toimub töö kodukontorist? Oma tegemistest annavad lühikese ülevaate 5 Põlva ringkonna Avalike suhete grupi liiget.

Põlva ringkonna naiskodukaitsjate tegemised karantiiniajal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse