Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pildikesi suvisest metsast Pildikesi suvisest metsast 9. juunil toimus Unikülas Tartumaal üle-eestiline esmaabi erialavõistlus. Osa võttis 14 ringkonda, meie Sakala sealhulgas. Võistkonnas oli kolm naiskodukaitsjat - Evelin Lappalainen, Ebe Õnne, mina ning üks kodutütar Hedi-Riin Kivikas. Aitähh kõigile, oli väga õpetlik võistlus! ← Eelmine Sakala naiskodukaitsjad külastasid Riigikogu Järgmine → Kohvikusse! Pildikesi suvisest metsast

Pildikesi suvisest metsast

Daniela Erit 18. juunil 2018

9. juunil toimus Unikülas Tartumaal üle-eestiline esmaabi erialavõistlus. Osa võttis 14 ringkonda, meie Sakala sealhulgas. Võistkonnas oli kolm naiskodukaitsjat - Evelin Lappalainen, Ebe Õnne, mina ning üks kodutütar Hedi-Riin Kivikas.

Pildikesi suvisest metsast

Rada oli lühike ja kerge. Raja peal oli palju erinevaid ülesandeid. Näiteks pidime võistluse olukorras hakkama saama ühe vanaemaga, kes oli lastelastega metsa tulnud ning tal hakkas südames pistma ja halb. Üks seltskond oli end silmini  “täis joonud “ ja ühed neiud olid ilutulestiku lõhkaine lõkkesse visanud ning end ära põletanud. Saime ka olemasolevatest asjadest teha kanderaami.

Pildikesi suvisest metsast

Kõige lahedam oli motivatsiooni ülesanne, kus tuli lauamängu „Alias“ mängida, sõnad olid kõik meditsiini teemalised. Ma ei tea, kuidas see küll võimalik oli, aga Hedi-Riin pidi näitama ainult kätega südamele või lauba peale kui me juba aru saime, mida ta mõtles.Vahet polnud, kas oli südameinfarkt, insult, palavik, peavalu või midagi muud. Me saime kohe aru. Täielik „määdzik“ no. Minu üks sõnadest oli  “äge kõhuvalu“. Kõhuvalu sai lihtsalt selgeks, aga et see ägedaloomuline on, pidin ikka lõpuks kõva häälega üle metsa röögatama, et teised ka aru saaks, et see ikka ÄGE kõhuvalu on.  

Kisa, lärmi, appikarjeid, oigeid ja relvade paugutamist oli tol päeval seal metsas palju. Relvade paugutamist samuti, sest mõni ülesanne oli ka SA meditsiini kohta.

Aitähh kõigile, oli väga õpetlik võistlus!

Pildikesi suvisest metsast
Järgmine →
Kohvikusse!

FastLion CMS

Pildikesi suvisest metsast

Pildikesi suvisest metsast

Rada oli lühike ja kerge Raja peal oli palju erinevaid ülesandeid 9. juunil toimus Unikülas Tartumaal üle-eestiline esmaabi erialavõistlus. Osa võttis 14 ringkonda, meie Sakala sealhulgas. Võistkonnas oli kolm naiskodukaitsjat - Evelin Lappalainen, Ebe Õnne, mina ning üks kodutütar Hedi-Riin Kivikas.

Pildikesi suvisest metsast

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse