Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel! Parooliks ühepajatoit ehk Sakala Olles autole laadinud kausid, potid, pannid, noad ja kulbid, võtsime laupäeva varahommikul oma Suzukiga suuna Tartu poole. ← Eelmine Aastapäev seenemetsas Järgmine → Organisatsiooniõpetus Sakala ringkonnas Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!

Margit Rei 8. okt. 2014

Olles autole laadinud kausid, potid, pannid, noad ja kulbid, võtsime laupäeva varahommikul oma Suzukiga suuna Tartu poole.

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!

 Auto täitus mõnusa kohviaroomiga ning jutt käis selle ümber, et kuidas me küll julgesime end selle supi sisse segada. Nimelt olime teel NKK üle-eestilisel  välitoitlustuse võistlusel.

 

Kohale jõudsime täpselt hommikusöögi ajaks. Kõhud täis ja meeleolu ülev, asusime esimese ülesande kallale. Pidime valmistama etteantud eelarve piires magustoidu viiele inimesele. Kasutasime selleks  vahukoort, kohupiima, leiba ja hapumoosi. Seal juures pidime toiduained ise poest ära tooma. Just nii nagu kodus! Võin kinnitada, et magustoit sai isuäratav nii maitselt kui väljanägemiselt. 

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!

Peale lõunat asusime meie jaoks kõige raskem ülesande juurde. Pidime välikatlas valmistama ühepajatoitu 20-le inimesele ja seejuures jälgima KÕIKI HÜGEENINÕUDEID. Ja neid nõudeid on väga palju. Kohe nii palju, et kõiki me ei teadnudki ja veel vähem teadsime neist siis kinni pidada.  Igale võistkonnale oli määratud üks kotkapilguga kohtunik. Ja kohtunikud teenisid oma leiva ikka täiega välja! See oli ikka päris põnev, kui võistluspingest tekkis vahepeal juba tunne, et kas me ikka oskamegi ühepajatoitu valmistada.  Aga kõigele vaatamata saime söögi valmis ja seal juures päris maitsva.

 

Sellega esimene võistluspäev ka lõppes. Õhtu sisustasime pingete maandamiseks ja uute teadmiste hankimiseks koos Lääne ja Valga ringkonna liikmetega Aleksandri pubis. Nalja ja naeru jagus südaööni ning öö Taru hotellis möödus sügavas unes.

Pühapäev algas kosutava kohvi ja hommikupudruga, millele järgnes koduse ülesande tutvustamine. Selleks oli ainult Eesti toodetest kuivtoidupaki komplekteerimine 24 tunniks. Seal juures pidi kuivtoidupaki eelarve olema 8.37€ ja sisaldama 4000 kcal. Proovige järele teha; see polegi nii lihtne kui esmapilgul tundub. Veel üks nõue - pakk peab säilima nädal aega. Aga kodune ülesanne oli meil tehtud ja esitatud nõuded täidetud. Siis jäi teha veel kirjalik test ning oodata tulemusi.

Ootasime, mis me ootasime aga lõpuks tulid kohtunikud tulemustega. Esikoha saavutas Alutaguse, teiseks tuli  Tartu ning kolmandaks Harju. Meile jäi tubli kümnes koht . Võtsime selle, mis üle jäi!

 

Suur tänu meie võistkonnale, kes pea ees julgelt külma vette  hüppas ja esindas väärikalt Sakala ringkonda ühel toredal võistlusel.

 

Au ja kuulsust Sakala ringkonnale tõid Sirli, Kristiina, Riina ja loo autor.

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!
Sakala ringkonna võistkond pärast võistlust.

FastLion CMS

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala

Auto täitus mõnusa kohviaroomiga ning jutt käis selle ümber, et kuidas me küll julgesime end selle supi sisse segada Nimelt olime teel NKK üle-eestilisel välitoitlustuse võistlusel Olles autole laadinud kausid, potid, pannid, noad ja kulbid, võtsime laupäeva varahommikul oma Suzukiga suuna Tartu poole.

Parooliks ühepajatoit ehk Sakala naised välitoitlustuse võistlusel!

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse