Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm! Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, Harju ringkonnas toimus märtsi teisel nädalavahetusel baasväljaõppe moodulite kolmikõpe – ehk „kobarõpe“. Harju maleva maja oli siginat-saginat täis, igas vähegi suuremas ruumis toimus asine õppetöö ja õues oli välikatla all pidev tule andmine. Järgmine → Saame tuttavaks - Veronika Isberg ehk pannkookidest paraadini Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!

Jane Suu, Teele Raja 17. märtsil 2017

Harju ringkonnas toimus märtsi teisel nädalavahetusel baasväljaõppe moodulite kolmikõpe – ehk „kobarõpe“. Harju maleva maja oli siginat-saginat täis, igas vähegi suuremas ruumis toimus asine õppetöö ja õues oli välikatla all pidev tule andmine.

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!
Usin toitlustuse BVÕ-lane välikatla ääresFoto: Anu Tolsa
Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!
Teele jagab maitsvat toituFoto: Jane Suu

Seekordne Toitlustuse baasväljaõppe (BVÕ) andis uusi kogemusi täismahus. Kuuel õppuril oli võimalus kahe toreda juhendaja käe all valmistada toitu pea 70 inimesele. Omavahel põimitud teooria- ja praktikatunnid lõid lõbusa meeleolu, kus kolm pikka päeva möödusid märkamatult. Toimetamine välikatla ääres andis sooja hommikuses lumesajus ja rõõmustas isuäratavate lõhnadega ka hilistel õhtutundidel.

Hügieen, turvalisus, täpsus, kiirus, rõõmsameelsus ja hea füüsiline vorm on märksõnad, mis kindasti tulevast välikokka iseloomustavad. Lõhna, maitset ja kogemusi on aga väga raske sõnadesse panna, seega soovitan ennast kärmelt järgmisele Toitlustuse BVÕ-le regada.

 

Organisatsiooni baasväljaõpe (BVÕ).

 

Kui kursuslane 007 malevasse jõudis, oli Harju ringkonna instruktor Pille teemakohase sissejuhatusega Organisatsiooni baasväjaõppe juba avanud. Kuna kursuslane 007 oli juba teist korda osalemas vastaval baasväljaõppel, ootas ta põnevusega, mis oli võrreldes eelmise korraga õppes muutunud.

Ja läkski põnevaks ja ka väga lõbusaks, kursuslane 007 sai paari tiheda ja tegusa päeva jooksul tuttavaks oma kaasõppuritega, kelleks olid toredad aktiivsed naised ja tüdrukud üle Harjumaa.

 

Saime teada, millisesse organisatsiooni oleme sattunud ja et „üks maamees relvaga metsas on ohtlikum kui suur sõjajuht hobesel“ (Konfutsiuse tõlgendus). Riviõppes saime härra majorilt kiita, meie viirud ja read said tunni lõpuks perfektseks ja keegi ei pidanud tõstma enam kätt ja hõikuma heledal häälel „apsakas“.

 

Ajalootunnis saime teha grupitööd, kursuslase 007 grupile sai ülesandeks sõjaeelsete Naiskodukaitse asutajanaiste kohta info otsimine raamatust ja veebist ning nende  kaudu lühitutvustuse kokkupanek ja esitlemine kursusekaaslastele. Vahva oli leida endiste naiskodukaitse juhtide kohta põnevaid leide, ehk mida nemad arvasid naistest ja relvadest ja et nad olid haritud naised ja oma ajast ees. Nagu väljendati selleaegses artiklis, tegemist oli „väga energiliste“ naistega.

Veel oli väga vahva erialagruppide kohta grupitöö tegemine, siin sai ära kasutada oma loovust, kasutades „Kaitse kodu“ ajakirju ja kääre ja liimi, et panna kokku plakat erialagruppi tutvustava ürituse kohta. Naerulaginal esitleti oma plakateid teistele õppuritele ja need olid seda lõbu ka väärt.

 

Kursuslane 007 jäi kordusõppusega Organisatsiooni BVÕ-l ülimalt rahule ja soovitab kõigil, kes käinud vastaval õppel mitmeid aastaid tagasi, see uuesti läbi teha, te saate palju huvitavat ja uut teada ja kinnistada õpitut toredate uute liikmetega suheldes.

 

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!
Spordigrupi ja kultuurigrupi ühise ürituse plakatFoto: Jane Suu
Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!
Kursuslane 007Foto: Jane Suu
Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!
AbivajajaFoto: Ingrit Allas

Meditsiini baasväljaõpe

Samal ajal aga toimus verdtarretavaid sündmusi toidulõhnalises Harju maleva majas, kus oli näha valgete kummituslike nägudega ja veriste jäsemetega inimesi ringi liikumas.

Aga ei, seal ei filmitud seriaali „Elavad surnud“ järgmist jubedat hooaega. Kõik oli kontrolli all, sest tegemist oli Meditsiini baasväljaõppega ja allakirjutanule väidetavalt keegi reaalselt kannatada ei saanud.

Harju ringkonna meditsiinieriala grupijuhi Angelina elegantse taktikepi all said meditsiiniteemadel teadmisi kümmekond naist Harjumaa erinevatest jaoskondadest. Meditsiini baasväljaõppe lõpetanutega on meil juures tublisid vabatahtlikke naiskodukaitsjaid, kes loodetavasti saavad anda vajadusel esmaabi nii enda lähedastele kui ka kaaskodanikele.

FastLion CMS

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak,

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak,

Usin toitlustuse BVÕ-lane välikatla ääresFoto: Anu Tolsa Teele jagab maitsvat toituFoto: Jane Suu Seekordne Toitlustuse baasväljaõppe (BVÕ) andis uusi kogemusi täismahus Kuuel õppuril oli võimalus kahe toreda juhendaja käe all valmistada toitu pea 70 inimesele Harju ringkonnas toimus märtsi teisel nädalavahetusel baasväljaõppe moodulite kolmikõpe – ehk „kobarõpe“. Harju maleva maja oli siginat-saginat täis, igas vähegi suuremas ruumis toimus asine õppetöö ja õues oli välikatla all pidev tule andmine.

Pannkoogilõhnas taktsammu marss! Vasak, vasak – üks, kaks kolm!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse