Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Palun lase lahti Palun lase lahti “Ka nii võib alata füüsiline enesekaitse rünnaku korral” lausus Jane Suu enesekaitse tunni alguses. Kuid alustame algusest. Järgmine → Kriisihelbed - ka nii võib asjast aru saada Palun lase lahti

Palun lase lahti

Kadi Trepp ja Lana Toomvap 3. juulil 2020

“Ka nii võib alata füüsiline enesekaitse rünnaku korral” lausus Jane Suu enesekaitse tunni alguses. Kuid alustame algusest.

Palun lase lahti
Foto: Katrin Vender

Märtsist maini kehtinud eriolukorra ajal kasutasid õpihimulised Harju naiskodukaitsjad võimalust läbida baasväljaõppe organisatsiooniõppe või ohutushoiu moodul onlainõppena. 

Kui organisatsiooniõpe sai läbitud ainult arvuti ees istudes, siis  ohutushoiumooduli e-õppele järgnes ka kontaktõpe tuleohutuse ja füüsilise enesekaitse teemadel.

Kuna Harju ja Tallinna ringkonnast oli huvilisi 2 kursuse jagu, siis tegime ühiselt kaks kontaktõppe õhtut Tallinna malevas ja ühe Padise rahvamajas. Tuleohutuse tunnid viisid läbi Tallinna ringkonna instruktor Maret Valner ja Harju ringkonna tegevliige Marje Verbo. Füüsilise enesekaitse tunde viisid läbi Anu Asu Tallinna ringkonnast ja Verno Vanatoa Politsei- ja Piirivalveametist ning harjukad Jane Suu ja Veronika Isberg.

Palun lase lahti
Foto: Mariann Randmäe

Padisel toimunud õppeõhtut kirjeldab Padise-Kloostri jaoskonna liige Kadi Trepp järgmiselt:   

Imeilusal hiliskevadisel õhtul kogunesid Padise rahvamajja Harju, Lääne ja Tallinna ringkonna naised, et saada praktilisi teadmisi enesekaitse ja tuleohutuse osas.

Kui rahvamaja saali sisenedes oli, pärast töönädalat ja kuuma päeva, pilkudes ning olekus tunda väsimust siis juba esimesed enesekaitse võtted tõid saali elevuse. Osadele oli see esimene kokkupuude enesekaitsega, mõnedel oli kogemus oma elust võtta. Nüüd oleme aga kõik kogemuse võrra rikkamad ja loodetavasti hätta sattudes tuleb õpitu meelde.

Palun lase lahti
Foto: Mariann Randmäe

Saime korralikud teadmised tulekustutitest ja sellest kuidas neid kasutada. Vaatasime üle erinevad andurid - suitsu, vingugaasi ja gaasi andurid. Kordasime üle kuhu ja miks neid paigutada.

Õhtu kulmineerus päris tule kustutamisega. Igaüks meist pidi leidma endas julguse minna kustutama lahtist leeki tuletekiga ning erinevat tüüpi tulekustutiga. Loodetavasti ei tule meil kellelgi kunagi tulekahju kustutada, aga kui tuleb siis on õppes kogetust kindlasti abi.

FastLion CMS

Palun lase lahti

Palun lase lahti

Foto: Katrin Vender Märtsist maini kehtinud eriolukorra ajal kasutasid õpihimulised Harju naiskodukaitsjad võimalust läbida baasväljaõppe organisatsiooniõppe või ohutushoiu moodul onlainõppena Kui organisatsiooniõpe sai läbitud ainult arvuti ees istudes, siis ohutushoiumooduli e-õppele järgnes ka kontaktõpe tuleohutuse ja füüsilise enesekaitse teemadel “Ka nii võib alata füüsiline enesekaitse rünnaku korral” lausus Jane Suu enesekaitse tunni alguses. Kuid alustame algusest.

Palun lase lahti

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse