Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
''Otsi sinilille'' ''Otsi sinilille'' 6. aprillil, kell 10. 00-13. 00, toimus Haapsalus kampaania “Anname au” avapäeva raames Naiskodukaitse Lääne ringkonna ja Kodutütarde Lääne ringkonna korraldatud linnamäng “Otsi sinilille”. Osalejatel oli võimalus läbida 8 kontrollpunkti, panna ennast proovile erinevates ülesannetes, teadmistes ning tutvuda Naiskodukaitse tegemistega. Punktides sai soetada ka erinevaid „Anname au“ kampaaniatooteid, mille kogutud summa läheb toetuseks Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu abistamiseks. Osalejatel, kellel oli olemas rinnamärk või käepael, said osaleda ka loosis. Foto: Svetlana Aug Sinilillekampaania ← Eelmine Lääne ringkonna uus esinaine on Eda Loik Järgmine → Aprill on veteranikuu ''Otsi sinilille''

''Otsi sinilille''

Sandra Saarniit 6. aprillil 2019

6. aprillil, kell 10.00-13.00, toimus Haapsalus kampaania “Anname au” avapäeva raames Naiskodukaitse Lääne ringkonna ja Kodutütarde Lääne ringkonna korraldatud linnamäng “Otsi sinilille”. Osalejatel oli võimalus läbida 8 kontrollpunkti, panna ennast proovile erinevates ülesannetes, teadmistes ning tutvuda Naiskodukaitse tegemistega. Punktides sai soetada ka erinevaid „Anname au“ kampaaniatooteid, mille kogutud summa läheb toetuseks Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu abistamiseks. Osalejatel, kellel oli olemas rinnamärk või käepael, said osaleda ka loosis.

''Otsi sinilille''
Evelin, Kadi, Helvija, Diana ja Irina on valmis! Foto: Elis Hoop
''Otsi sinilille''
Maja, mis kutsub õnnetusi ligi. Foto: NKK Lääne ringkond

Mina käisin kõik punktid läbi koos oma noormehe Kristoga. Esimene punkt asus Haapsalus Veekeskuse ees. Seal saime teada, mis peaks igal eestlasel kodus olema – 7. päeva kriisikast! Selles oli  väga palju erinevaid asju, mis on vajalikud kriisiolukorras-  näiteks pikemaajalise elektrikatkestuse korral. Veel sai teada koduturvalisusest. Selleks oli olemas maja makett, kus pidi leidma ohtlikud kohad. See oli isegi lihtne, kuid päris huvitav oli neid leida- võti oli peidetud halvasti, väärtuslikud esemed nähtaval kohal jne.

Järgmises punktis, raudteejaamas, ootasid meid kodutütred. Ülesanneteks oli kateloki kokku panek, ämblikuvõrgu läbimine ja miinivälja ületamine. Katelokiga saime väga hästi hakkama. Ämblikuvõrgus olid vahed väikesed, meil olid üleriided seljas ja see tegi võrgu läbimise keeruliseks. Miiniväli pani meid mõlemaid proovile. Kristol olid klapid ees ja mina pidin teda juhatama üle miinivälja. See oli raske, sest rääkida ei tohtinud, aga tehtud sai see tehtud ja oli väga lõbus.

''Otsi sinilille''
Imehead pannkoogid maasika toormoosiga ootavad söömist. Foto: Arvo Tarmula
''Otsi sinilille''
Katrin valmistab punkti ette, et tutvustada Naiskodukaitse rikkalikku tegevust: Foto: Anu Aljaste-Sits

Sealt edasi jalutasime Lääne maleva staabihoone juurde, kus sai tutvuda Kaitseliiduga seotud ajakirjadega, võimalus oli teha pilte ning sai süüa pannkooke. Kõhud täis –võtsime suuna SA Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevuspargi poole, mis on osalise rahastuse saanud samuti “Anname au“ kampaania korras. Seal sai sõita ratastooliga pargis - see oli eriline kogemus. Samas, kui mina vurasin lihtsalt mööda teed, siis Kristo võttis ette ka takistused, mis sellel rajal olid.

Kodanike torni juures sai lahendada ristsõna, kus pidi arvama ära pildil olevad taimed. Paljude taimede nimed olid juba ununenud ja oli tore meelde tuletada neid.

 

Edasi vaatasime kaardilt, et järgmine punkt on Kultuurikeskuse juures, kus teemaks sõdurioskused. Mina proovisin kohe täisvarustuses rakmeid. Selle raskusega ma  pikka maad kõndida väga ei jõuaks, aga kükkidega sain kohapeal päris edukalt hakkama. Ühendasime omavahel traatsidega ka kaks telefoni, et saaks sidet pidada ja saime siis omavahel rääkida. Päris põnev oli.

''Otsi sinilille''
Uskumatu, et see asi siin häält teeb! Eda näitas, et teeb küll. Foto: Kaja Puusepp
''Otsi sinilille''
Iga päev ei saa selga proovida sellist riietust. Julia ning Anne näitasid oma igapäevast varustust KL õppustel. Foto: Kaja Puusepp

Eelviimane punkt oli  linnavalitsuse ees, kus teemaks elustamine. Sain sellegagi päris hästi hakkama.

''Otsi sinilille''
Kõik möödujad ei olnudki meditsiinitöötajad ja prooviti julgelt ise ka elustamist. Foto: Maire Kruus
''Otsi sinilille''
Sandra proovis ka ise õnne. Foto: Svetlana Aug

Viimases punktis, kaubamajas,  tutvustati Naiskodukaitset.  Kuna olen tänu emale Naiskodukaitsest küllaltki  teadlik, jätsime selle vahele ja läksime tagasi meie alguspunkti- seal oli ema oma naiskonnaga :).

''Otsi sinilille''
Tiina, Kerli, Eha, Eelika ja Kristiina Kaubamajas. Foto: Arvo Tarmula

Kokkuvõtvalt oli see väga tore hommik- päike paistis ja tegutsemist oli parasjagu. Nägin palju tuttavaid, kellega puutusin rohkem kokku, kui olin ise kodutütar - väike igatsus peale. 

''Otsi sinilille''
Ürituse lõpus loosisid punktikorraldajad osalejate vahel erinevaid meeneid. Foto: Svetlana Aug
Järgmine →
Aprill on veteranikuu

FastLion CMS

''Otsi sinilille''

''Otsi sinilille''

Evelin, Kadi, Helvija, Diana ja Irina on valmis! Foto: Elis Hoop Maja, mis kutsub õnnetusi ligi Foto: NKK Lääne ringkond M ina käisin kõik punktid läbi koos oma noormehe Kristoga 6. aprillil, kell 10.00-13.00, toimus Haapsalus kampaania “Anname au” avapäeva raames Naiskodukaitse Lääne ringkonna ja Kodutütarde Lääne ringkonna korraldatud linnamäng “Otsi sinilille”. Osalejatel oli võimalus läbida 8 kontrollpunkti, panna ennast proovile erinevates ülesannetes, teadmistes ning tutvuda Naiskodukaitse tegemistega. Punktides sai soetada ka erinevaid „Anname au“ kampaaniatooteid, mille kogutud summa läheb toetuseks Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu abistamiseks. Osalejatel, kellel oli olemas rinnamärk või käepael, said osaleda ka loosis.

''Otsi sinilille''

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse