Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel Jaanuarikuud veebruariks vahetaval nädalavahetusel kohtusid Järvamaal Lõõla õppekeskuses täiendõppe eesmärgil Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorid. com/watch?v=Ehb3fS-HBWw&list=PLnN_boCGnxBv5zlm9Wh9aNpdbhX4tHGhO ← Eelmine Naiskodukaitse abiga kogutud kudumid jõudsid Ukrainas abivajajateni Järgmine → Staabiassistendi baaskursusel jagub osalejaid nii Võrru kui Pärnusse Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel

Nele Pernits 9. veebr. 2015

Jaanuarikuud veebruariks vahetaval nädalavahetusel kohtusid Järvamaal Lõõla õppekeskuses täiendõppe eesmärgil Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorid.

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel
Pikaajaliste kogemustega organisatsiooniõpetuse instruktorid tööhoos. Foto: Ave Proos

Võib öelda, et on juba traditsiooniks saanud, et üle aasta saavad organisatsiooniõpetuse instruktorid kokku, et koos midagi põnevat juurde õppida, ideid ja kogemusi vahetada. Seekordsed õppepäevad olid aga kõike muud kui traditsioonilised. Plaan oli mitte ainult õppida ja mõtteid koguda, kuidas midagi võiks teha ja midagi õpetada, vaid päriselt kohapeal ka reaalseid õppematerjale valmis teha. Tehtigi.

 

Eksivad need, kes arvavad, et organisatsiooniõpetuse instruktoriks olemine on üks lihtne amet – teed korra aastas oma tunnid ära ja muul ajal kõlgutad jalga. Ei ole nii ühtigi.

Organisatsiooniõpetuse instruktoril tuleb ennast pidevalt kursis hoida muutuvate dokumentide ja Naiskodukaitses toimuvaga. Tuleb käia täiendõppel ja hoida koguaeg silmad ja kõrvad lahti. Õnneks on organisatsiooniõpetuse instruktoritest kujunenud ühtne kogukond ja kui keegi on mõne hea ja toimiva õppematerjali valmis teinud või põneva õppemeetodi avastanud, siis seda jagatakse teineteisega meelsasti.

 

Mõistagi eeldas ka seekordne täiendõpe õppijatelt rohket kodutööd. Üks õpetajast kursuslane märkis kodutööd saades naljaga pooleks, kuidas ta tunneb, et nüüd on teda tabanud see karmavõlg, et ta on oma õpilastele liiga palju koduseid töid andnud. Kodune töö oli täiel määral mõtlemistöö ja mõtlemine jätkus ka kursusel kohapeal. Õppijad jagati gruppideks ja mõlema grupi eesmärgiks oli täiendõppe ajal toota mitu baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulil reaalselt kasutatavat õppematerjali, milledest vähemalt üks, peab olema video.

 

Arutelud peale kõikide kodus mõeldud mõtete väljakäimist olid üsna tormilised, sest iga idee tekitab uue ja nii saadigi lõpuks kokku üks suur ideede ports. Seejärel toimus mõtete vaagimine ja enneaegsed valimised, millised ideed nüüd ja kohe teostada ja millised tuleviku tarbeks jätta. Tundus, et õppijatele ei paistnud esialgu päris reaalsena video tegemise mõte. Kuidas saab ise oma vahenditega päris kasutatava video teha? On see üldse võimalik? Võib juba ette öelda, et õppepäevade lõpuks olid need kahtlused kadunud.

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel
Kõik osalejad said koduteele kaasa korraldajate motiveerivad tänusõnad. Foto: Ave Proos

 

Peale teostamisele kuuluvate ideede välja valimist võis Lõõla õppekeskuse hubastes ruumides (klassides, koridoris, köögis, treppidel) ja õueski näha ainult muhelevaid õppijaid video- ja fotokaameratega ringi käimas, kolmjalgu siit sinna lohistamas ja kostüüme, see tähendab vorme, vahetamas. Lisaks käis töö ka arvutis ning üksteisega juteldes ja parimaid plaane genereerides. Ja oi neid juhtmeid, mis mööda põrandaid looklesid ja alati tuvastamist vajas, et millise masina taha mingi juhe kulgeb. Isegi laupäeva hilisõhtuks planeeritud filmiõhtu jäi ära, kuna instruktoritel ei olnud valikus ühtki piisavalt lõbusat filmi ja kõigil oli veel tööhoog sees. Õppijaid leidis klassiruumist veel peale südaöödki.

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et seekordne õppepäevade formaat töötas küll, sest lõpetamise ajaks oli valmis üks õppevideo, korralik hulk õppefotosid, paar õppemängu ja veel mitu pisut lõpetamist vajavat mängu, materjali ja videot. Ilmselt juba järgmisel baasväljaõppe organisatsiooniõpetuse moodulil saavad õppijad mängida temaatiliste piltidega memoriini, lühenditega doominod ja vaadata 3D-s Naiskodukaitse, Kaitseliidu ja Eesti ajaloo ajatelge ning õige mitut humoorikat videot. Organisatsiooniõpetus Naiskodukaitses ja selle instruktorid käivad rõõmuga ajaga kaasas ning arendavat iseennast ja õpet igal sammul. Teisiti ei saakski.

 

Lühike video kursusel toimunust: https://www.youtube.com/watch?v=Ehb3fS-HBWw&list=PLnN_boCGnxBv5zlm9Wh9aNpdbhX4tHGhO

 

FastLion CMS

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel

Pikaajaliste kogemustega organisatsiooniõpetuse instruktorid tööhoos Foto: Ave Proos Võib öelda, et on juba traditsiooniks saanud, et üle aasta saavad organisatsiooniõpetuse instruktorid kokku, et koos midagi põnevat juurde õppida, ideid ja kogemusi vahetada Jaanuarikuud veebruariks vahetaval nädalavahetusel kohtusid Järvamaal Lõõla õppekeskuses täiendõppe eesmärgil Naiskodukaitse organisatsiooniõpetuse instruktorid.

Organisatsiooniõpetuse instruktorid tundmatutel radadel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse