Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva Nõmme jaoskond tähistas 98 Pidulik kogunemine toimus 4. novembril Nõmme jaamarestoranis Elsa (Foto: Tiina Niilis) Tähtpäevad ← Eelmine Tallinna ringkonna heategevuslik mardilaat Järgmine → Tibatillukestele tibulinnukestele Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva

Elina Tamm 8. nov. 2023

Pidulik kogunemine toimus 4. novembril Nõmme jaamarestoranis Elsa

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Nõmme jaoskonna 98. aastapäeva tähistamisel Nõmme jaamarestoranis Elsa. (Foto: restoranitöötaja)

4. november on päev, mida Naiskodukaitse Nõmme jaoskond au sees peab ja igal aastal pidulikult tähistada kavatseb. Nimelt just sel kuupäeval Nõmme jaoskond asutatigi. Aasta oli siis 1925 ja Eesti Vabariik oli alles 7-aastane. Selsamal kuupäeval 98 aastat hiljem tähistasime seda tähendusrikast sündmust Nõmme jaamarestoranis Elsa, mis asub ajaloolise Nõmme raudteejaama hoones, kunagistes postkontori ja telegraafi ruumides. See on imeilusa interjööriga ja väljapeetult „eestiaegse“ atmosfääriga söögikoht, mille ühte seina kaunistab muuhulgas „Manifest Eestimaa rahwastele“.

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Kadi Erin ja Tiina Niilis. (Foto: Elina Tamm).

Selle aasta staarideks on Nõmme jaoskonnas Tiina Niilis ja Kadi Erin. Mõlemad on olnud Nõmme jaoskonna esinaised ja täitnud veel mitmesuguseid rolle. Jaoskonna seisukohast on väga oluline ja imetlusväärne see, et nii Tiina kui Kadi panustavad jätkuvalt väga aktiivselt Nõmme jaoskonna tegevusse – Tiina on juba aastaid revisjonikomisjoni esinaine ja Kadi kuulub pärast pausi taas jaoskonna juhatusse. Tänavu said Tiina ja Kadi Naiskodukaitse staa¾imärgid selle eest, et on aktiivselt panustanud NKK töösse juba 25 aastat.

Jaoskonna esinaine Signe Steinberg andis ülevaate Nõmme jaoskonna varasest ajaloost – asutamisest ja esinaistest 1920.–1930. aastatel. Toimus tutvumisring, mille käigus iga kohaletulnu tutvustas ennast ja oma tegevust Naiskodukaitses või laiemalt Kaitseliidus. Igaüks oli omaette põnev isiksus, kes oleks kindlasti võinud jutustada veel nii mõnegi paeluva loo. Kõige värvikamana jäi vist kõigile siiski meelde noorim kohalviibinu – 22-aastane Hedili, maheda naeratuse ja ülipikkade heledate kiharatega malbe tütarlaps, kes pärast gümnaasiumi kuldmedaliga lõpetamist liitus kaitseväega, kus temast sai juba kolm nädalat hiljem legend, sest tal oli „õnnestunud“ üks käsi kipsi saada ja niisiis kaevas ta kaevikut ühe käega. Kui nüüd veel kaitseväes mõni noormees vahel nurisevat, et kaeviku kaevamine on päris raske töö, siis toodavat talle alati eeskujuks seda väliselt veidi haldjat meenutavat vaprat saare neiut, Nõmme jaoskonna üht uusimat liiget Hedilit. Pärast kaitseväeteenistuse läbimist käis Hedili ka missioonil, veetes ainsa naisena pool aastat merel koos trobikonna meestega. Vahel küsivat Hedili poes, kas veteranidele mingit soodustust ka pakutakse, ja sellele reageeritavat omajagu segaduses pilkudega.

 

Tiina Niilis, kes oli isiklikult tunnistajaks Nõmme jaoskonna taasasutamisele 25 aastat tagasi, jutustas meile toonasest uuest algusest ja näitas pilte tollest ajast.

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Signe Steinberg ja Sirje Vainu. (Foto: Elina Tamm)

Lisaks Nõmme jaoskonna naistele oli kohal ka kolm külalist, kes kõik õnnitlesid meie jaoskonda ja andsid üle kingitused. Külalisteks olid Sirje Vainu – endine aktiivne Nõmme jaoskonna juhatuse liige ja nüüd äsja taasasutatud Lõuna jaoskonna aseesinaine –, Janika Praks – endine aktiivne Nõmme jaoskonna liige ja nüüd Tallinna ringkonna esinaine – ning Paul Ney – Nõmme malevkonna pealik.

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Janika Praks ja Signe Steinberg. (Foto: Elina Tamm)
Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Paul Ney ja Signe Steinberg. (Foto: Elina Tamm)

Seegi kord kujunes meie jaoskonna aastapäeva tähistamisest väga pidulik, erilise ajaloohõngulise õhustikuga ja helgena meelde jääv sündmus.

Loe ka lugu sellest, kuidas me samas paigas esmakordselt Nõmme jaoskonna sünnipäeva nii pidulikult tähistasime: https://malevkond.ee/naiskodukaitse-nomme-jaoskond-vaartustab-ajalugu/.

 

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva
Loodus 4. novembril 2023 (pildil Kadrioru park). (Foto: Tiina Niilis)

FastLion CMS

Nõmme jaoskond tähistas 98

Nõmme jaoskond tähistas 98

Nõmme jaoskonna 98 aastapäeva tähistamisel Nõmme jaamarestoranis Elsa Pidulik kogunemine toimus 4. novembril Nõmme jaamarestoranis Elsa

Nõmme jaoskond tähistas 98. sünnipäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse