Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist 18. -19. märtsil toimus Kaitseliidu Sakala malevas Naiskodukaitse baasväljaõppe raames esmaabi moodul, mida seekord korraldas Viljandi jaoskond. Õppureid oli kokku 20, instruktoreid 5, abiinstruktoreid 2 ning kannatanuid mängis 6 inimest. Suur tänu kõikidele instruktoritele, kes oma aega ja energiat sellesse toredasse nädalavahetusse panustasid! Baasväljaõpe Meditsiin Baasväljaõpe Meditsiin Baasväljaõpe Meditsiin Baasväljaõpe Meditsiin ← Eelmine Karksi jaoskond pidas õuesünnipäeva Järgmine → Välustes viidi läbi välitoitlustuse baaskoolitus Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist

Anu Maidla 20. märtsil 2023

18.-19. märtsil toimus Kaitseliidu Sakala malevas Naiskodukaitse baasväljaõppe raames esmaabi moodul, mida seekord korraldas Viljandi jaoskond. Õppureid oli kokku 20, instruktoreid 5, abiinstruktoreid 2 ning kannatanuid mängis 6 inimest.

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist
Õppurid, instruktorid ja teised kaasalööjad esmaabi BVÕ-l Foto: Anu Maidla

Esimesel päeval õpiti teooriat. Teemadeks sissejuhatus esmaabisse, olukorra ja kannatanu seisundi hindamine, elupäästev esmaabi, erakorralised haigusseisundid ning traumad ja muud välisteguritest tingitud kahjustused.

Päev lõppes kokkuvõtete tegemise ja elustamise harjutamisega, et järgmise päeva praktilisteks ülesanneteks valmis olla.

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist
Elustamise harjutamine Foto: Anu Maidla

Pühapäevane päev algas varakult kosutava hommikusöögiga. Suur tänu toitlustajatele, kes mõlema väljaõppepäeva jooksul imemaitsvaid toite valmistasid!
Pärast hommikusööki tutvustati eesootavat päeva ja vastati öö jooksul tekkinud küsimustele. Seejärel jaotati õppurid neljastesse gruppidesse ja anti start situatsioonülesannete lahendamisele. Igas grupis oli 4-5 liiget, kellest 2 olid alati vaatlejad ning ülejäänud abiandjad. Õppuritel tuli lavastatud situatsioone
lahendades aru saada, mis oli juhtunud, anda esmast esmaabi ning vajadusel imiteerida Häirekeskusesse helistamist andmaks võimalikult täpselt teada, mis, kellega ja kus juhtus.
Lahendada tuli näiteks selliseid ülesandeid: alajahtumine, pussitamine, kuumakahjustus, põletushaavad, kukkumine, autoavarii, äkksurm ja elustamine. Siinkohal tuleks kiita „kannatanuid“, kelle näitlemine oli väga veenev nagu oleks kõik lõpetanud lavakooli. Iga ülesande järel anti õppuritele tagasisidet ja analüüsiti, mis läks hästi ning mida oleks saanud paremini teha.

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist
Autoavarii situatsiooniõpe Foto: Anu Maidla

Õppepäevade lõpuks said kõik kursandid endale tunnistuse esmaabi baasväljaõppe läbimise kohta. Kindlasti said osalejad juurde uusi teadmisi ja julgust abivajajat aidata ning kinnistati juba olemasolevaid oskusi.

Suur tänu kõikidele instruktoritele, kes oma aega ja energiat sellesse toredasse nädalavahetusse panustasid!

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist

Õppurid, instruktorid ja teised kaasalööjad esmaabi BVÕ-l Foto: Anu Maidla Esimesel päeval õpiti teooriat Teemadeks sissejuhatus esmaabisse, olukorra ja kannatanu seisundi hindamine, elupäästev esmaabi, erakorralised haigusseisundid ning traumad ja muud välisteguritest tingitud kahjustused 18.-19. märtsil toimus Kaitseliidu Sakala malevas Naiskodukaitse baasväljaõppe raames esmaabi moodul, mida seekord korraldas Viljandi jaoskond. Õppureid oli kokku 20, instruktoreid 5, abiinstruktoreid 2 ning kannatanuid mängis 6 inimest.

Naiskodukaitsjad jagasid teadmisi esmaabist

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse