Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Laupäeval toimus Tartumaal Paluküla harjutusalal kuues Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Viru ringkonna naiskodukaitsjad. Foto Kristel Kitsing Elanikkonnakaitse Erialaõpe Esmaabi Kodutütred Koostöö Kriisiabi Meditsiin Võistlused ← Eelmine Väike-Maarja valla aasta ema on Leie Nõmmiste Järgmine → Võidutule toob maakonda Väike-Maarja naiskodukaitsja Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas

Kristel Kitsing 10. juunil 2018

Laupäeval toimus Tartumaal Paluküla harjutusalal kuues Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Viru ringkonna naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas
Vasakult Pärja Õun, Krislyn Kitsing, Anneli Mikiver, Piret Rehe. Foto Kristel Kitsing

Kõigest kolme punkti kaugusele võidust jäi Alutaguse ringkonna tiim ja kolmanda pjedestaalikoha võitles välja Lääne ringkond.

 

Suurima punktiskoori saavutanud Viru ringkonna võistkonda kuulusid naiskodukaitsjad Pärja Õun, Piret Rehe, Anneli Mikiver ja kodutütar Krislyn Kitsing.

 

Tallinna kiirabis parameedikuna töötava ja Tallinna Tervishoiukõrgkoolis õeks õppiva Pärja Õuna sõnul oli tänavu korralduse poole pealt eriline aasta, sest esmakordselt oli tiimi kaasatud ka kodutütar ning lubatud osaleda parameedikutel. „Hindan kõrgelt seda otsust, sest see võimaldab meeskonnas üksteiselt võistluse käigus midagi juurde õppida ja samas kodutütreid juba varakult Naiskodukaitse tegemistesse kaasata,“ selgitas meeskonna juht.

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas
Piret Rehe situatsioonülesannet lahendamas. Foto Kristel Kitsing

Rajale minnes oli tiimi eesmärk anda endast parim, aga ka võidutahe pakitses silmis. „Läksime rajale lihtsalt üksmeeles, üksteist toetavas ja sõbralikus meeleolus,“ rääkis staa¾ikas võistkonna liige Piret Rehe. „Aga meie tiimi tugevus seisneb alati ka heas huumoris,“ lisas ta naeratus näol.

 

Edu võtmeks hindasid võitjad eeskätt pikaaegset koostööd koormusmatkadel ja esmaabi varasematel võistlustel. „Tahe võita oli mõtetes loomulikult olemas. Selle meeskonnaga on juba teine koht saadud ja pidasin võitu täiesti saavutatavaks,“ sõnas Anneli Mikiver ning lisas, et tal on väga hea meel, et seekord niimoodi läks.

 

Võistlusalad olid rajal kontrollpunktidena. Enamus ülesandeid, mis võistlusel lahendada tuli, pidas tiim toredaks ja arendavaks, aga enim meeldis Viru ringkonna naistele just lahingülesanne, kus kannatanu tuli tule alt ära päästa.

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas
Pärja andmas triaa¾i esmast raportit kohtunikule. Foto Kristel Kitsing

Esmaabi erialavõistlus toimub üle aasta, seekordne oli järjekorras kuues. Tänavu korraldas võistlust Naiskodukaitse Tartu ringkond koostöös Tartu maleva liikmete ja instruktoritega ning Naiskodukaitse instruktorite ja liikmetega.

 

Võistlusest võtsid osa Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad kolmeliikmelised võistkonnad, neljas liige pidi olema kodutütar. Kokku osales 15 võistkonda erinevatest Eesti maakondadest.

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas
Vasakult Alutaguse, Viru, Lääne ringkond. Foto Kristel Kitsing

FastLion CMS

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on

Vasakult Pärja Õun, Krislyn Kitsing, Anneli Mikiver, Piret Rehe Foto Kristel Kitsing Kõigest kolme punkti kaugusele võidust jäi Alutaguse ringkonna tiim ja kolmanda pjedestaalikoha võitles välja Lääne ringkond Laupäeval toimus Tartumaal Paluküla harjutusalal kuues Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlus, mille võitsid Viru ringkonna naiskodukaitsjad.

Naiskodukaitse parimad esmaabiandjad on Viru ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse