Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus Pärnumaa ringkond pidas sellel aastal mälestuspäeva kahepäevasena 27. ja 28. aprilli. mail ära Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus

Ave Rallmann 29.aprill 2013

Pärnumaa ringkond pidas sellel aastal mälestuspäeva kahepäevasena 27. ja 28. aprilli.

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus
Foto: Ave Rallmann

27. aprilli õhtuks organiseeris Anneli meile soodupiletid  Endla teatri etendusele „Vaikus“. Soome autori Esko Salervo draama räägib jätkusõja viimasest kevadtalvest. Kusagil rindejoone lähedal tegutseb väike kollektiiv, kelle keeruliseks ülesandeks on kokku koguda langenud relvavendade surnukehad ning saata need omastele matmiseks koju tagasi. Näidendis etendavad naisnäitlejad lottasid.

Etenduse lõppedes sai iga näitleja Pärnumaa ringkonna naiskodukaitsjate poolt tänukaardiga roosiõie, mis tekitas näitlejates omajagu elevust. Lii Tedre näos oli näha üllatust ja ta silmad hakkasid kohe publikus ringiliikuma.

28. aprillil kogunesid naised, aga Vana-Pärnu kalmistule traditsiooniliselt korrastama kunagise Pärnumaa ringkonna esinaise Elsa Lippmaa hauda. Elsa Lippmaa (1908-1937) oli hariduselt õpetaja, ta töötas Eametsa ja Sauga algkoolis, 1928 valiti ta Naiskodukaitse Sauga jaoskonna ja 1931 Pärnumaa ringkonna esinaiseks. Lippmaa suri 28aastaselt.

27. apilli ajalehes Pärnu Postimees ilmus ka väike pressiteade Naiskodukaitse mälestuspäeva pidamise kohta ja 30. aprilli lehes pilt koos tekstiga.

Tahaksin siinkohal öelda suured tänud Endla teatrile ja Silvia Paluojale, kes meie tegevusi kajastab. 

FastLion CMS

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus

Foto: Ave Rallmann 27 aprilli õhtuks organiseeris Anneli meile soodupiletid Endla teatri etendusele „Vaikus“ Pärnumaa ringkond pidas sellel aastal mälestuspäeva kahepäevasena 27. ja 28. aprilli.

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse