Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole Mida sinust räägitakse, kui Laupäeval 8. mail kohtusid Raplas TaevaniMaani meistrikojas Naiskodukaitse avalike suhete erialagruppide juhid. Elevust tekitas juba see, et õppepäev toimub päriselt. Me saame kõik kokku, näeme jälle vanu tuttavaid ja loome uusi tutvusi. Tõsi, maskide tagant paistsid ainult silmad ja istuma pidi hajutatult, aga siiski oli see hea vaheldus veebimaailmale. Järgmine → Ainult see, mida naised omaks võtavad, see edeneb, õitseb ja võidab Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole

Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole

Eve Tobias 10. mail 2021

Laupäeval 8. mail kohtusid Raplas TaevaniMaani meistrikojas Naiskodukaitse avalike suhete erialagruppide juhid.
Elevust tekitas juba see, et õppepäev toimub päriselt. Me saame kõik kokku, näeme jälle vanu tuttavaid ja loome uusi tutvusi. Tõsi, maskide tagant paistsid ainult silmad ja istuma pidi hajutatult, aga siiski oli see hea vaheldus veebimaailmale.

Päeva juhatas sisse Rapla ringkonna esinaine Nele Pernits ja pikemalt aega viitmata andis ta Naiskodukaitse kuvandist rääkimiseks sõna Elisa Jaksonile, kes kahjuks pidi ühinema veebi teel. See aga ei vähendanud Elisa poolt edasiantud sisu väärtust, kõik kuulasid huviga ja tegid ka märkmeid, teema kõnetas ja tekitas diskussiooni. 

 

Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole

Mis see kuvand siis ikka on?

Kuvand on see, mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole. Kuvandit loome meie kõik ise oma tegevuste ja sõnadega. Saime ülevaate sellest, kuidas on arenenud Naiskodukaitse suunad ja sellest tulenevalt ka meie kuvand. Meid kõiki ühendab tahe panustada riigikaitsesse ja igaüks teeb seda omal moel, kusjuures kõik need moodused on aktsepteeritud ja keegi ei pea tegema seda, mis talle omane ei ole. 600 meie seast panustavad sõjalisse riigikaitsesse, 500 naist panustavad laiapindsesse riigikaitsesse ja kõik umbes 2600 naist on teadlikud kodanikud ja aitavad luua turvalist kogukonda.

Peamised punktid, mis Elisa jutust jäid kõlama:

  • rõhuta seda, mis on
  • isiklik kogemus on hea, aga tutvusta mitmekülgselt
  • sõnumi levitamisel oled sina võimendi - jaga sõnumit igal pool 

Lisaks jäi kõlama see, et Naiskodukaitse kuvandit mõjutavad kõik 2600 naiskodukaitsjat. Me kõik peame hoolega jälgima, kuidas me käitume, kuidas välja näeme ja kuidas ennast väljendame nii sotsiaalmeedias kui ka silmast-silma suhtluses.

 

 

Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole
Foto Eve Tobias

 

 Elisa jutust inspireerituna asusime kiiresti grupitööde kallale. Grupitöö eesmärgiks oli ühe Naiskodukaitse sihtgrupi profiili analüüsimine ja just sellele sihtrühmale värbamistegevuste planeerimine. Aeg lendas, mõtted jooksid ja suured A3 paberid täitusid kiiresti, märkamatult jõudis kätte aeg lõunatada. 

  

 

Korraldajad olid väga kavalalt planeerinud peale sööki aktiivse tegevuse, sest mõnusalt täis kõhuga ja hubases ruumis oleks uni ilmselt hakanud nii mõndagi osalejat vaevama. Seda nurrulöömist meile aga ei pakutud ja kõiki suunati Rapla tänavatele lõbusat ja harivat mängu mängima. Saime teada nii mõnegi uue fakti Rapla ja Naiskodukaitse Rapla ringkonna kohta. Laulsime kõva häälega keset Rapla tänavat Valgre laule, pikutasime pinkidel ja hüppasime kevade saabumise üle rõõmustades. Kõigi põsed õhetasid rõõmsalt ja pealelõunane rammestus oli kadunud. Järgnevalt andis Nele väikese ülevaate, mis mängu me mängisime ja kuidas seda saab kasutada erinevate ürituste mängulisemaks muutmisel. 

Veidi täiendasime veel oma grupitöid, aga aeg oli halastamatu ja seda oli loomulikult liiga vähe. Iga grupp sai anda lühikese ülevaate oma mõtetest, kõigi mõtete koondi lubasid Rapla naised kokku panna ja osalejatele saata.

 

Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole
Foto Eve Tobias

Viimasena astus meie ette TaevaniMaani meistrikoja perenaine ja omanik Maria, kes jagas oma lugu.

Maria rääkis sütitavalt, kuidas sai alguse tema teekond keraamika juurde ja kuidas temast on saanud just, kes praegu on. Jutust jäi kõlama see, et kasuta ära kõik võimalused, usu endasse ja oma ideedesse, kõneta erinevaid sihtgruppe erinevatel aegadel ja erinevate sõnumitega ja korda oma sõnumit niikaua, kuni see jõuab kohale.

Kogu koolituspäev oli inspireeriv ja tekitas lugematult palju uusi mõtteid ja positiivseid emotsioone, nüüd jääb üle ainult mõtted ellu viia ja asuda tegutsema.

Meie sõnum on see, et me kõik soovime panustada riigikaitsesse ja meil on võimalus seda teha just meile sobival moel.

 

FastLion CMS

Mida sinust räägitakse, kui

Mida sinust räägitakse, kui

Päeva juhatas sisse Rapla ringkonna esinaine Nele Pernits ja pikemalt aega viitmata andis ta Naiskodukaitse kuvandist rääkimiseks sõna Elisa Jaksonile, kes kahjuks pidi ühinema veebi teel See aga ei vähendanud Elisa poolt edasiantud sisu väärtust, kõik kuulasid huviga ja tegid ka märkmeid, teema kõnetas ja tekitas diskussiooni Laupäeval 8. mail kohtusid Raplas TaevaniMaani meistrikojas Naiskodukaitse avalike suhete erialagruppide juhid. Elevust tekitas juba see, et õppepäev toimub päriselt. Me saame kõik kokku, näeme jälle vanu tuttavaid ja loome uusi tutvusi. Tõsi, maskide tagant paistsid ainult silmad ja istuma pidi hajutatult, aga siiski oli see hea vaheldus veebimaailmale.

Mida sinust räägitakse, kui sind toas ei ole

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse