Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega Eelmisel nädalal avati üle-eestiline orienteerimishooaeg. Märjamaa jaoskond tähistas seda pühapäeval, 16. aprillil jaoskonna sisese orienteerumise õppepäevaga, mille eesmärgiks anda osalejale esmased teadmised orienteerumisest ja julguse arendada oma oskusi edasi tulevastel orienteerumispäevakutel. Okas jalga! Orienteerumine Sport ← Eelmine Naiskodukaitse mälestus- ja meenutustepäev Järgmine → Laskvõistlustel Valgamaal Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga

Nele Pernits 17. aprillil 2017

Eelmisel nädalal avati üle-eestiline orienteerimishooaeg. Märjamaa jaoskond tähistas seda pühapäeval, 16. aprillil jaoskonna sisese orienteerumise õppepäevaga, mille eesmärgiks anda osalejale esmased teadmised orienteerumisest ja julguse arendada oma oskusi edasi tulevastel orienteerumispäevakutel.

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga
Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga

Päev algas teooriahommikuga, kus sai ülevaate sellest, mis on orienteerumine, milline on orienteerumiskaart, millist abi annab kompass ja millised on orienteerumiskaardi tingmärgid. Lisaks pühendasime eraldi aja ka mobiiliorienteerumisest ehk mobost rääkimisele. Kuna kõik osalejad olid omad ja ka läbiviijad oma jaoskonnast, siis kulgesid tunnid vabas vormis, arutleti koos, õpiti koos ja küsiti palju küsimusi ning saadi palju vastuseid. Mitmeid kaarte uurides ja korduvalt asimuudi võtmist harjutades, oligi kõigil lõunaks tunne tekkinud, et jah, laske meid välja, me tahame nüüd orienteerumist proovida.

Alanud tihedas lumesajus sõidetigi alevist välja Märjamaa Järta moborajale. Kuna teooriast oli nüüd kõik võetud, algas praktika. Äpid käima ja starti!. Liiguti väikestes seltskondades, sest koos on hea arutleda rajavaliku ja oma arusaama üle hetkeasukohast. Koos on lihtsalt vahvam ka  ning teadmine, et oled otsema tee asemel väga pikalt ringi läinud, et sihtpunkti jõuda ei masenda koos heade kaaslastega üldse, pigem teeb see nalja ja annab ainest lugudeks, mida hiljem uutele naiskodukaitsjatele rääkida. Peale mitmetunnist mobotamist ootas osalejaid lõpetuseks märkilaskmine airsoft relvast. Kuna enamik ei olnud varem airsofti lasknud või ei olnud üldse lasknud, osutus ka see vägagi põnevust pakkuvaks ja hasarti tekitavaks üllatuseks. Lisaks orienteerumispisikule sai mõni ehk külge ka soovi varsti jälle mõnda laskmisvõimalust otsida.

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga

Kokkuvõtvalt võib öelda, et aktiivne päev, uued teadmised ja kogemused ning mõnus liikumine värskes õhus pakkus rahulolu kõigile. Selliseid jaoskonna siseseid koostegemisi-õppimisi on kindlasti vaja aegajalt teha, et sisemist sidet tugevdada, liikmete motivatsiooni veel kõrgemale tõsta ning meenutada, et Naiskodukaitses on kasulik ja vahva. Usun, et juba järgmisel orienteerumispäevakul on jaoskonnast osalejaid rohkem kui kunagi varem. Okas jalga!

FastLion CMS

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega

Päev algas teooriahommikuga, kus sai ülevaate sellest, mis on orienteerumine, milline on orienteerumiskaart, millist abi annab kompass ja millised on orienteerumiskaardi tingmärgid Lisaks pühendasime eraldi aja ka mobiiliorienteerumisest ehk mobost rääkimisele Eelmisel nädalal avati üle-eestiline orienteerimishooaeg. Märjamaa jaoskond tähistas seda pühapäeval, 16. aprillil jaoskonna sisese orienteerumise õppepäevaga, mille eesmärgiks anda osalejale esmased teadmised orienteerumisest ja julguse arendada oma oskusi edasi tulevastel orienteerumispäevakutel.

Märjamaa jaoskond alustas orienteerumishooaega moboga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse