Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maitsvad road meie moodi Maitsvad road meie moodi 23. -24. 11. 2013 toimus peolauakoolitus, mis ühtlasi oli ka Harju NKK aastapäeva tähistamise vastuvõtu-laua tegemine. Kui ringkonna esinaise pidulik vastuvõtt ise toimus pühapäeval Viimsi keskkoolis, siis peolauakoolitus ja ettevalmistus toimus laupäeval ja pühapäeval veidi eemal Aiandi 21 asuva söökla ruumides, kus käis käsikäes teooria ja praktika. ← Eelmine Keila jaoskonnas on oma noortejuht Järgmine → Jõulurõõmu loomas Maitsvad road meie moodi

Maitsvad road meie moodi

Anu Tolsa 27. nov. 2013

23.-24.11.2013 toimus peolauakoolitus, mis ühtlasi oli ka Harju NKK aastapäeva tähistamise vastuvõtu-laua tegemine. Kui ringkonna esinaise pidulik vastuvõtt ise toimus pühapäeval Viimsi keskkoolis, siis peolauakoolitus ja ettevalmistus toimus laupäeval ja pühapäeval veidi eemal Aiandi 21 asuva söökla ruumides, kus käis käsikäes teooria ja praktika.

Maitsvad road meie moodi
Ise tehtud, hästi tehtud!

Nagu ikka naiskodukaitse üritustel, võeti üle Harjumaa kohale tulnud naisi vastu toeka hommikusöögiga. Hea meel oli koos näha tervelt 26 huvilist erinevatest jaoskondadest.

 

Koolituse alguses rääkis instruktor Iivi Rool teoreetiliselt peolaudadest ja lauaetiketist üldse, ilmestades juttu kaasavõetud kirjanduse abil. Reaalsete sööginõudega sai läbi teha lauakatmise erinevad võimalused ja seejärel sukeldusid kõik osalejad söökla peakoka Esta Ristte juhendamisel praktikasse. Ülesanded jagati kogu seltskonna peale ära ja külg-külje kõrval asuti vajalikke ettevalmistusi tegema – küpsetati tordipõhjad, valmistati pirukatäidis jms. Toimetamist köögis jätkus umbes poole kuueni õhtul.

 

Pühapäeva hommikul jagas peakokk laiali retseptid, millelt näpuga järge hoides alustati peolauatoitude lõplikku valmistamist. Teineteisega jagati erinevaid nippe ja tihti kuuldus isuäratavaid toidulõhnasid täis köögist hüüatusi: „Oi, ei teadnuki, et seda saab niimoodi teha!“.

 

Kui hommikupoole oli tempo rahulik ja aega tundus piisavat, siis mida keskpäevale lähemale, seda kiiremaks läks – oluline oli ju enne piduliku ürituse algust kõigega valmis saada.

 

Kõik sai õigeks ajaks valmis. Vaagnad, kandikud ja termosed hõrgutistega sai Viimsi keskkooli aatriumisse toimetatud ning laudadele seatud. Vastuvõtul osalejad said pärast ametlikku osa lõppu klaasikese vahuveini kõrvale maitsta kõike kaunilt laualepandut.

 

Pärast vastuvõtul osalejate lahkumist korjasid koolitusel osalejad nõud kokku ja läksid tagasi söökla ruumidesse, kus oli köök vaja seada korda ning kasutatud nõud pesta.

 

Ühine ettevõtmine liitis ja ilmselt said paljud endale mitmeid uusi sõpru, kellega järgmistel kohtumistel läbitut meenutada. Koolitusel osalejad saavad olla uhked selle üle, et tegid kõik valmis oma kätega, said juurde uusi kogemusi ning kokkuvõtteks oli kõik valmistatu nii maitsev, et peolaudadele jäid vaid tühjad taldrikud.

Järgmine →
Jõulurõõmu loomas

FastLion CMS

Maitsvad road meie moodi

Maitsvad road meie moodi

Ise tehtud, hästi tehtud! Nagu ikka naiskodukaitse üritustel, võeti üle Harjumaa kohale tulnud naisi vastu toeka hommikusöögiga Hea meel oli koos näha tervelt 26 huvilist erinevatest jaoskondadest 23.-24.11.2013 toimus peolauakoolitus, mis ühtlasi oli ka Harju NKK aastapäeva tähistamise vastuvõtu-laua tegemine. Kui ringkonna esinaise pidulik vastuvõtt ise toimus pühapäeval Viimsi keskkoolis, siis peolauakoolitus ja ettevalmistus toimus laupäeval ja pühapäeval veidi eemal Aiandi 21 asuva söökla ruumides, kus käis käsikäes teooria ja praktika.

Maitsvad road meie moodi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse