Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume Ma arvan, et oleme Maailmas on tuhandeid erinevaid rahvaid oma keele, kommete ja kultuuriga, kuid päris oma riik on vähestel. Ja olid ju eestlasedki olemas enne kui Eesti Vabariik. Riik sai sündida, sest rahvas oli selleks valmis. Me tahtsime ise otsustada ja ise tegutseda. Me olime valmis võtma vastutust. " Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume

Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume

Mare Kirr, Saaremaa ringkonna esinaine 24. veebr. 2020

Maailmas on tuhandeid erinevaid rahvaid oma keele, kommete ja kultuuriga, kuid päris oma riik on vähestel. Ja olid ju eestlasedki olemas enne kui Eesti Vabariik. Riik sai sündida, sest rahvas oli selleks valmis. Me tahtsime ise otsustada ja ise tegutseda. Me olime valmis võtma vastutust.

Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume
Pilt: Kadri Paomees

Nüüd, taasiseseisvunud riigina, on vabaduse tähtsus ehk et suuremgi – me teame, mismoodi on siis, kui seda iseolemist enam ei ole. Igapäevaste tegemiste ja murede kütkeis ei teadvustagi me endale meid ümbritsevaid ohte ja piiranguid, olgu selleks siis sõna-, isiku-, usu- või isemääramise vabadust, et oleme vabad oma otsustes ja valikutes. Oleme ehk harjunudki ning vabaduse väärtust märkame alles siis, kui keegi või miski tahab seda piirata või hoopis ära võtta.

Eesti on ainukene riik maailmas, mis on meie, Eestis elavate inimeste kätes. Ja ainult meie seisame selle eest, et siin säiliksid meile olulised väärtused ja vabadused, oleks parem ja turvalisem.

Peame seisma vabaduse eest, üks väike tegu korraga ja nii koguneb kildhaaval midagi suurt ja tugevat meie vabaduse kaitseks.

Eesti hoidmine ei ole juhuslik kodanikualgatus või talgupäev, vaid igapäevaselt kulutatud tunnid kodumaa ja Naiskodukaitse ja Kaitseliidu heaks – pigem eluviis ja teadlik panustamine paremasse tulevikku.

Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume. Need inimesed, kes teenivad riiki või ühiskonda, on suuremad kui need, kes teenivad ainult iseennast. Siin, Kaitseliidu Saaremaa malevas, oleme pühendunud samamoodi millelegi, mis on suurem kui me ise.

Ja mida rohkem on neid, kes isamaad eelkõige tegudes armastavad, seda lihtsam on täita neid suuri eesmärke ja Eestit hoida.

Olen tänulik, et ma elan vabas Eesti riigis, et saan rääkida oma emakeeles, et minu ümber on head inimesed, et minu elu osa on olla naiskodukaitsja, mis annab mulle võimaluse teha midagi oma kodumaa heaks.

Soovin kõigile meile palju püsivust, teotahet ja usku, usku sellesse, mida teeme. Kõike, mida on mõtet teha, on mõtet hästi teha ja me teeme hästi selleks, et Eesti on täna ja ka homme hoitud.

 

 

Ilusat Eesti Vabariigi aastapäeva!

 

Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume
Pilt: Kadri Paomees

FastLion CMS

Ma arvan, et oleme

Ma arvan, et oleme

Pilt: Kadri Paomees Nüüd, taasiseseisvunud riigina, on vabaduse tähtsus ehk et suuremgi – m e teame, mismoodi on siis, kui seda iseolemist enam ei ole Igapäevaste tegemiste ja murede kütkeis ei teadvustagi me endale meid ümbritsevaid ohte ja piiranguid, olgu selleks siis sõna-, isiku-, usu- või isemääramise vabadust, et oleme vabad oma otsustes ja valikutes Maailmas on tuhandeid erinevaid rahvaid oma keele, kommete ja kultuuriga, kuid päris oma riik on vähestel. Ja olid ju eestlasedki olemas enne kui Eesti Vabariik. Riik sai sündida, sest rahvas oli selleks valmis. Me tahtsime ise otsustada ja ise tegutseda. Me olime valmis võtma vastutust.

Ma arvan, et oleme nii suured, kui suur on see, kellele või millele me pühendume

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse