Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kodutütarde pere täienes Kodutütarde pere täienes Kodutütarde organisatsiooni loomise 80. aastapäeval, 19. jaanuaril, astusid Naiskodukaitse Viru-Nigula jaoskonna liikmed Anu Laidinen, Liaana Luhaste ja Kaja Sander otsustava sammu järelkasvu täiendamiseks. ← Eelmine Lasta on lahe! Järgmine → Naiskodukaitsjad korraldavad fotojahi Kodutütarde pere täienes

Kodutütarde pere täienes

Marit Laast 9. veebr. 2012

Kodutütarde organisatsiooni loomise 80. aastapäeval, 19. jaanuaril, astusid Naiskodukaitse Viru-Nigula jaoskonna liikmed Anu Laidinen, Liaana Luhaste ja Kaja Sander otsustava sammu järelkasvu täiendamiseks.

Kodutütarde pere täienes
Kodutütarde pere täienes

Kõigepealt õnnitleti ja peeti kommide-küpsistega meeles praeguseid liikmeid ning seejärel võeti ette Vasta Kooli V klassi tüdrukud, kellele koos selgitati, mida kujutab endast Kaitseliidu eriorganisatsioon – Kodutütred ning millega tegeletakse.

 

Kodutütreks saab alates 8. eluaastast ning organisatsiooni eesmärk on kujundada tulevasi kodanikke aktiivseteks ja teotahtelisteks. Samuti ei saa kodutütred ennast kuidagi üksikuna tunda, kuna toetust on tunda nii kaitseliidu, naiskodukaitse ja noorte kotkaste näol. Koos noorte kotkastega korraldatakse spordivõistlusi, käiakse püssi laskmas, toimuvad üle-Eestilised laagrid. Traditsiooniks on saanud tüdrukute käsitöönäitus.

 

Et kõike seda ka tegudes tõestada, võetigi tüdrukud ühel veebruariõhtul kaasa Haljala lasketiiru sportpüssi proovima.

 

NKK naistest olid tüdrukuid tulnud toetama Ene, Kaja, Liaana, Karmen ja Maarika. Kõik käis käskluse peale nagu relvade puhul ikka. Kui algul kardeti pauku, siis peale väikest instrueerimist ja proovilaskmist hakkas asi vägagi meeldima ehk nagu tüdrukud ise kirjutasid: lasta on lahe!

 

Uued kodutütred – Renate Johanson, Arabella Aso, Hanna-Liina Mäitse, Kaire Petrovitš ja Brenda Saluste, on plaanis ametlikult organisatsiooni ridadesse vastu võtta vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.

← Eelmine
Lasta on lahe!

FastLion CMS

Kodutütarde pere täienes

Kodutütarde pere täienes

Kõigepealt õnnitleti ja peeti kommide-küpsistega meeles praeguseid liikmeid ning seejärel võeti ette Vasta Kooli V klassi tüdrukud, kellele koos selgitati, mida kujutab endast Kaitseliidu eriorganisatsioon – Kodutütred ning millega tegeletakse Kodutütreks saab alates 8 Kodutütarde organisatsiooni loomise 80. aastapäeval, 19. jaanuaril, astusid Naiskodukaitse Viru-Nigula jaoskonna liikmed Anu Laidinen, Liaana Luhaste ja Kaja Sander otsustava sammu järelkasvu täiendamiseks.

Kodutütarde pere täienes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse