Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon Täna ja homme toimub õppuse Põhjakonn raames Narvas, Koerus, Jõgeval ja Kadrinas evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, kus osaleb pooltuhat inimest. Elanikkonnakaitse Erialaõpe Evakuatsioon Koostöö Õppused ← Eelmine Oodatud on ettepanekud Väike-Maarja valla aasta ema aunimetusele Järgmine → Naiskodukaitsjad innustavad veteranide auks liikuma Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest

Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest

15. aprillil 2023

Täna ja homme toimub õppuse Põhjakonn raames Narvas, Koerus, Jõgeval ja Kadrinas evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, kus osaleb pooltuhat inimest.

Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest
Naiskodukaitse evakuatsioonirühm õppusel Kilp. Foto: Kristel Kitsing

Õppuse raames harjutatakse evakuatsioonirühmade protseduurilisi tegevusi evakuatsioonipunktide ülesseadmisel, tööshoidmisel ning töö lõpetamisel. Põhiline eesmärk on rühmadel evakueeritavate vastuvõtmine ning käitlemine evakuatsioonipunktides. Harjutatakse rühmade omavahelist koostööd ja info liikumist läbi etteantud stsenaariumide.

 

„Ulatusliku evakuatsiooni korraldamise plaan on päästeameti ja kaasatud asutuste kokkulepe, mille põhjal kasutatakse olemasolevaid võimeid ja ressursse ulatusliku evakuatsiooni ettevalmistamiseks, läbiviimiseks, juhtimiseks ja lahendamiseks hädaolukorras või selle ohu korral. Kaitseliidul on koostööpartnerina selles oma roll ja tegevused, mida seekordsel õppusel läbi harjutatakse“, ütles evakuatsiooniõppuse juht, Naiskodukaitse Viru ringkonna instruktor Aili Ehamaa.

 

Õppusele on kaasatud koostööpartneritena päästeamet, politsei- ja piirivalveamet, kohalikud omavalitsused ja kaitseväe ajateenijad. Kokku osaleb õppusel ligi 500 inimest.

 

„Sellises mastaabis õppus on Kirde maakaitseringkonnas esmakordne. Saame läbi harjutada 300 evakueeritava vastuvõtmist neljas erinevas evakuatsioonipunktis, harjutame veel ühe evakuatsioonipunkti sulgemist ning evakueeritavate laialisaatmist teistesse evakuatsioonipunktidesse. Õppus saab kindlasti olema väljakutseterohke“, ütles Aili Ehamaa.

FastLion CMS

Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon

Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon

Naiskodukaitse evakuatsioonirühm õppusel Kilp Foto: Kristel Kitsing Õppuse raames harjutatakse evakuatsioonirühmade protseduurilisi tegevusi evakuatsioonipunktide ülesseadmisel, tööshoidmisel ning töö lõpetamisel Täna ja homme toimub õppuse Põhjakonn raames Narvas, Koerus, Jõgeval ja Kadrinas evakuatsiooniõppus „Miljon MIKSI 2023“, kus osaleb pooltuhat inimest.

Kirde maakaitseringkonna õppusel „Miljon MIKSI 2023“ osaleb pooltuhat inimest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse