Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus Sakala naiskodukaitsjate hulgas on käsitöö tegemine ikka au sees olnud. Kui käsitööpisik juba sees, siis tuleb see ka välja elada. Foto: Eha Jakobson ← Eelmine Traditsioonid jätkuvad Järgmine → Kingituseks Võrtsjärvele ring peale: 92 km, seitse tundi ja neliteist minutit Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus

Eda Kivisild 27. sept. 2019

Sakala naiskodukaitsjate hulgas on käsitöö tegemine ikka au sees olnud. Kui käsitööpisik juba sees, siis tuleb see ka välja elada.

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus
Foto: Eha Jakobson

7. septembril 2019 tähistas Naiskodukaitse Viljandis Pärimusmuusika aidas piduliku aktuse ja vastuvõtuga 92. aastapäeva. Sakala naiskodukaitsjatele oli see suurepärane võimalus näituse väljapanekuks, et viimase nelja aasta jooksul ringkonna ühiste ettevõtmiste raames valmistatud rahvarõivaid ja käsitööd kõigile peokülalistele näidata.

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus
Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus
Fotod: Eha Jakobson

 

Sakala ringkonnas on toimunud käsitöö ja meisterdamise töötoad:

- Aastatel 2009-2010 kudusid naiskodukaitsjad ja kodutütred ühises kudumisringis sokke Viljandi kodututele.
- 2012.-2013. aastal kudusid Suure-Jaani jaoskonna naised papusid ja sokikesi oma valla äsjastele ilmakodanikele.

- Aastatel 2010-2012 kudusid naiskodukaitsjad Kaitseväe üleskutsel kindaid ja sokke Afganistanis missioonil olevatele sõduritele.
-  2014. aastal kudusid naiskodukaitsjad kindaid ja sokke Ukraina inimestele.
- 2015. aasta jõulude eel vuristasid Sakala kuus naiskodukaitsjat hoolega õmblusmasinatel ja õmblesid Viljandi mööblitööstuse kangajääkidest kokku üle 160 padja. Need kingiti jõuludeks Viljandi ja Abja lasteaedadele.

- Aastatel 2016-2017 toimus ringkonna üks pikemalt kestnud kursus: rahvarõivaste valmistamine koostöös Kõpu Naisseltsiga. Õpetajateks olid oma ala meistrid. Naisseltsi juht Viive Lehtla kirjutas kahe aasta jooksul projekte ja nii saadi rahastus kohaliku omaalgatuse programmist. Iga osaleja valmistas endale rahvarõivakomplekti. Neid esitleti 2017. aastal Sakala ringkonna 90. aastapäeva peol.

- 2017. aastal toimus ka sokikudumise kursus, sest näiteks kanna tegemine ei ole sugugi lihtne asi, selles on palju pisikesi nüansse, milles võib peituda saatan!

- 2018. aasta teisel poolel oli roositud kinnaste kudumise kursus
- 2019. aastal katsutakse jõudu Haapsalu sallidega.

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus
Foto: Eha Jakobson

Pärimusmuusika aida väiksesse saali 6. ja 7. septembril 2019 väljapandud käsitöö tegid Sakala ringkonna naiskodukaitsjad:
Eda Kivisild (alloleval fotol mannekeenide keskel), Esta Kivisild, Jane Koitlepp, Anne Kutser, Evelin Laanemäe, Evelin Lappalainen, Ele Lehes, Maire Lillemets, Krista Lillemäe, Margit Rei, Anneli Pevgonen, Monika Pevgonen, Ülle Riiner, Vika Zieds, Pia-Eve Teder.

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus
Foto: Eha Jakobson

FastLion CMS

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus

Foto: Eha Jakobson 7 septembril 2019 tähistas Naiskodukaitse Viljandis Pärimusmuusika aidas piduliku aktuse ja vastuvõtuga 92 Sakala naiskodukaitsjate hulgas on käsitöö tegemine ikka au sees olnud. Kui käsitööpisik juba sees, siis tuleb see ka välja elada.

Käsitööpisikust sai aastapäeva näitus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse