Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kas teadsite, et kolonelleitnant Johannes Raudmäe… Kas teadsite, et kolonelleitnant tegutses kaksteist aastat Sakalamaa maleva pealikuna. See oli enne Teist maailmasõda, aastatel 1928 kuni 1940. Üritus oli südamilik ja ilus ning ka pidulik! ← Eelmine Nautisime Soomaa kanuumatkal viiendat aastaaega Järgmine → Kotkas kutsub Tibu Kas teadsite, et kolonelleitnant Johannes Raudmäe…

Kas teadsite, et kolonelleitnant Johannes Raudmäe…

Lembe Lahtmaa 24. aprillil 2011

tegutses kaksteist aastat Sakalamaa maleva pealikuna. See oli enne Teist maailmasõda, aastatel 1928 kuni 1940.

Kas teadsite, et kolonelleitnant Johannes Raudmäe…

Johannes Raudmäe (kuni 15. aprill 1936 Eisenberg) juhtimisel sai Sakala malevast rohkem kui 6000 liikmeline organisatsioon, mis avaldas maakonna rahva meelsusele ja kultuurile suurt mõju. Maleva tegevus arenes jõuliselt, korraldati mitmeid kursuseid, õppusi ja laagreid. Neil aastatel oli Sakala maleva üldine keskmine lasketase Eesti malevate peres kõrgeim, samuti paistis malev silma ratsaväe arendamises ja ratsaspordis. Maleva ülesehitajana ja pealikuna oli just kol-ltn Raudmäe sunnitud vastavalt sõjaministri käskkirjale Sakalamaa maleva 28. juunil 1940 likvideerima.

Johannes Raudmäe 120. sünniaastapäeva (sündis 22. aprillil 1891 ja suri 29. detsembril 1973) puhul toimus reedel, 22. aprillil Sakala malevas temale pühendatud mälestustahvli avamine. Ürituse korraldamisega olid seotud mitmed Sakala ringkonna naiskodukaitsjad. Kohale olid kutsutud kõik elusolevad Sakala maleva pealikud, kõne pidasid maleva eelmine teavituspealik Priit Silla, Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak ja äsja ametisse määratud malevapealik kapten Kalle Köhler. Mälestustahvli avas maleva auliige, vabadusvõitleja August Puuste ning üritusel esines meeskoor Sakala topeltkvartett. Üritus oli südamilik ja ilus ning ka pidulik!

Järgmine →
Kotkas kutsub Tibu

FastLion CMS

Kas teadsite, et kolonelleitnant

Kas teadsite, et kolonelleitnant

Johannes Raudmäe (kuni 15 aprill 1936 Eisenberg) juhtimisel sai Sakala malevast rohkem kui 6000 liikmeline organisatsioon, mis avaldas maakonna rahva meelsusele ja kultuurile suurt mõju tegutses kaksteist aastat Sakalamaa maleva pealikuna. See oli enne Teist maailmasõda, aastatel 1928 kuni 1940.

Kas teadsite, et kolonelleitnant Johannes Raudmäe…

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse