Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Karksi jaoskond tähistas aastapäeva Karksi jaoskond tähistas aastapäeva 12. märtsil kogunesid Kaitseliidu Karksi malevkonna koju Karksi jaoskonna naiskodukaitsjad ja kutsutud külalised. Pidulik koosviibimine algas hümni laulmisega, millele järgnes etteaste ansamblilt "Lõõtsavägilased" Margus Põldsepa juhtimisel. Karksi jaoskonna liikmed koos külalistega ← Eelmine Lõuna-Viljandi jaoskonna esinaise esimene aasta juhina Järgmine → Vihma sadas ja pesakastid valmisid Karksi jaoskond tähistas aastapäeva

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva

Ants Kalam, KL Sakala maleva Karksi malevkonna teavituspealik 30. märtsil 2015

12. märtsil kogunesid Kaitseliidu Karksi malevkonna koju Karksi jaoskonna naiskodukaitsjad ja kutsutud külalised. Pidulik koosviibimine algas hümni laulmisega, millele järgnes etteaste ansamblilt "Lõõtsavägilased" Margus Põldsepa juhtimisel.

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva
Ansambel "Lõõtsavägilased"

Meeleolukad laulud ja pillilood lisasid sündmusele pidulikkust ja rõõmu valmistab teadmine: ansambli pillipoisid kuuluvad noorkotkaste ridadesse. Peale tervituskontserti esines peokõnega Karksi jaoskonna esinaine Tiina Türk. Ta tegi lühiülevaate jaoskonna ajaloost ja tegevusest ning tõdes: " Momendil on meie ridades 15 tegevliiget, kuid loodan uute naiskodukaitsjate liitumist meiega. Naiskodukaitse tegevus nõuab igalt naiselt aega ja pühendumist, ühte hoidmist ja eriarvamustes ühise tõe leidmist. Siin on naised, kes püüavad oma eeskujuga kõrgel hoida väärikust ja seada sihte tulevikku."

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva
Tiina Türk esitas peokõne

 

Karksi jaoskonna naiskodukaitsjate tänukirjad ja Tiina Türgi isikliku kingiraamatu Valev Kaska "Eesti iseseisvuse eest Eestimaa noorte mõtetes" said Lea Murumäe, Mailis Saa, Helina Eelmaa, Margit Rei, Helena Minina ja Malle Lohk. Just Malle Lohki juures Viljandis, Männimäel peeti esimesed kokkusaamised ja arutelud Karksi jaoskonna elule puhumise teemadel.

 

Naiskodukaitse Sakala ringkonna esinaist Tiina Otti tänati kaasabi ja mõistva suhtumise eest ning Piret Kask (ei ole organisatsiooni liige) sai tänukirja kunstilise kaasabi eest, nimelt aitas ta kujundada jaoskonna tänukirja ja kutse.

 

Oma tervitussõnavõtus ütles Tiina Ott: "Meil on üks ja ainuke elu ja sõltub saatusest, õnnest, juhusest ja meist endist kui pikaks, õnnelikuks  või seiklusrikkaks see elu kujuneb. Kindlasti teevad selle elu ilusaks inimesed, kellega on meil õnnestunud aja jooksul kohtuda. Teie olete minu elu tunduvalt õnnelikumaks teinud. Suur aitäh teile kallid naiskodukaitsjad selle eest!"

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva
Tiina Ott ja Tiina Türk tänavad Malle Lohki

 

Viimasena sai sõna KL Sakala maleva Karksi malevkonna pealik lipnik Ervin Tamberg, kes tervitas naiskodukaitsjaid malevkonnakodu ruumides ja lisas: "Õnnitlen teid tähtpäeva puhul ja ootan toredat koostööd meie malevkonnaga. Mitte ainult mehed ei kaitse meie riiki, vaid ka naised panustavad meie riigikaitsesse. Eriti tänases päevas peame olema üheskoos valvel ja valmis kaitsma oma riiki. Kõik me askeldame siin maapinnal ringi, igaüks toetab Eesti arengut seda ise märkamatagi. Kui te viivuks mõtleksite oma tegemistele ja askeldamistele, siis näeksite, et need oletegi teie, naised, kes annavad oma panuse, et meie riik oleks tugev ja kaitstud."

 

Jaoskonna esinaine Tiina Türk tänas kõiki heade soovide eest ning kutsus kohvile ja koogile.

Kohvilauas vesteldi organisatsiooni minevikust ja tulevikust, jutuks tulid ka murekohad. Kuidas suurendada liikmete arvu? Ajad on muutunud ja inimesed ei taha vägavabatahtliku tööd teha. Meie ühiskonna õnnetus on nö katkised pered. Sageli kasvatavad emad lapsi üksi ja isad on kas välismaal või perede juurest lahkunud, see mõjutab kaudselt ka kaitseliitu. Meie unistus on tugev kodu, kus last suunatakse väikesest peale õigetele radadele. See, et noored teeksid sporti ja läbiksid kaitseväe, kasvaksid tubliks vanemaks. Me ei kasvata lapssõdureid, vaid sportlikke ja tublisid pereinimesi ning meie ühiskonnale tublisid mehi ja naisi.                                                                                   

 

Juttu jätkus veel kauaks. Mul on ääretult hea meel, et meie hulgas on kaitseliitlased – naiskodukaitsjad, kes valutavad südant meie tuleviku pärast ja ei häbene sellest rääkida isegi pidupäeval.

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva
Karksi jaoskonna liikmed koos külalistega

FastLion CMS

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva

Ansambel "Lõõtsavägilased" Meeleolukad laulud ja pillilood lisasid sündmusele pidulikkust ja rõõmu valmistab teadmine: ansambli pillipoisid kuuluvad noorkotkaste ridadesse Peale tervituskontserti esines peokõnega Karksi jaoskonna esinaine Tiina Türk 12. märtsil kogunesid Kaitseliidu Karksi malevkonna koju Karksi jaoskonna naiskodukaitsjad ja kutsutud külalised. Pidulik koosviibimine algas hümni laulmisega, millele järgnes etteaste ansamblilt "Lõõtsavägilased" Margus Põldsepa juhtimisel.

Karksi jaoskond tähistas aastapäeva

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse