Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaitseliidu Majakoori tegus suvi Kaitseliidu Majakoori tegus suvi Lõppenud päikselist suve jäid meie koori jaoks kaunistama kolm ettevõtmist: Oma Pido laulupidu Võru-Kubijal, Kolme koori laager Vana-Antslas ning Järjepidevuse kontsert Tartu laululaval. ← Eelmine Maakaitsepäeva heategevusliku loterii meisterdamispäev Järgmine → Koostöös on kirjeldamatu jõud Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

Maret Vaher

Lõppenud päikselist suve jäid meie koori jaoks kaunistama kolm ettevõtmist: Oma Pido laulupidu Võru-Kubijal, Kolme koori laager Vana-Antslas ning Järjepidevuse kontsert Tartu laululaval.

Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

Hooaja suurim eesmärk oli osalemine Uma Pido laulupeol. Selle peo repertuaari hakkasime õppima juba jaanuaris. Õppimine ei läinud kergelt, kuid see-eest oli tulemus nähtud vaeva väärt: korraldajad olid peo kavva valinud võrokiilse’ laulo’, mis lisaks ilusale meloodiale olid täiselujõudu ja ürgset väge. "Siin ma elan ja siin on mu juured"-tunnet toetasid nii peopaik Kubja mändide all kui pidu ühte siduv Võhandu (ehk Püha-) jõe temaatika.

 

Juuni keskel tõmbasime hooajale joone alla ühe sumedasse juuniöösse lauldud aiapeoga ning hääletasime salajaselt kuid üsna üksmeelselt meeldivaimaks hooajal 2012/2013 õpitud lauluks Volkonski/Sisaski Mis maa see on. Esikolmikusse kuulusid veel saami rahvalaul Ela hästi, kodumaa  ja üks ütlemata kaunis Uma Pido laul Taivaheminek (Muusiga ja sääde: Piret Rips-Laul , Sõna’: Raimond Kolk).

 

Juulis tõmbasime pisut hinge, kuid juba kuu lõpus tulime kooriprooviks uuesti kokku, et augusti keskel toimuvas kolme koori ühislaagris võrdselt teiste kooride kõrval seista. Kuldres ja Vana-Antslas toimunud 3-päevane koorilaager, milles osalesid ka Biomedicumi ning Tartu üliõpilaste looduskaitseringi segakoor, oli pühendatud liivi rahvale, keelele, kultuurile – lühidalt liivi rahvalauludele. Tormise kooriseadetele lisaks õppisime lavalist liikumist ning saime Simo Breede juhendamisel hääleseadet. Uudsed kogemused avardasid pilku ja hääleulatust. Igatahes läks laagri lõppkontsert Vana-Antsla mõisa hoovis täismajale! Ja ilm soosis meid nagu alati.

 

Otse laagrist tõttasime edasi Järjepidevuse proovi ning järgmisel päeval, 19. augusti pärastlõunal kogunesime Tartu lauluväljakule. Juba ühisproovis oli tunda, et toimuma saab midagi suurt, ning kui lauluväljaku väravad pealtvaatajatele avati ja rahvast aina tuli ja tuli, kuni iga viimne kui lapike täitus ning sinimustvalge lipumeri aina kasvas, siis oli korraga selge, et me ise olemegi suured. Tundsime end ühiselt, olime kõik Lauljad ühes suures kooris, hing täis vaimustust ja vägevust. Uhke oli sel õhtul olla Kaitseliidu Majakoori liige, uhke oli olla eestlane.

 

Koori alanud hooaja suurimaks eesmärgiks on pääseda XXVI Laulu- ja XIX Tantsupeole, mis toimub 4.-6. juulil 2014 Tallinnas.

FastLion CMS

Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

Hooaja suurim eesmärk oli osalemine Uma Pido laulupeol Selle peo repertuaari hakkasime õppima juba jaanuaris Lõppenud päikselist suve jäid meie koori jaoks kaunistama kolm ettevõtmist: Oma Pido laulupidu Võru-Kubijal, Kolme koori laager Vana-Antslas ning Järjepidevuse kontsert Tartu laululaval.

Kaitseliidu Majakoori tegus suvi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse