Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Käisime "Ära tegemas" Käisime "Ära tegemas" Kui Suure-Jaani naised 2012. aastal „ära tegemise“ tööplaani võtsid, ega nad siis täpselt teadnudki, mis toimuma hakkab. Aja jooksul selgus, et üle-eestiline talgupäev Teeme Ära! on pühendatud muuhulgas kultuurimälestiste korrastamisele. Käisime "Ära tegemas"

Käisime "Ära tegemas"

Evelin Lappalainen 7. mail 2013

Kui Suure-Jaani naised 2012. aastal „ära tegemise“ tööplaani võtsid, ega nad siis täpselt teadnudki, mis toimuma hakkab. Aja jooksul selgus, et üle-eestiline talgupäev Teeme Ära! on pühendatud muuhulgas kultuurimälestiste korrastamisele.

Käisime "Ära tegemas"
Foto: Naiskodukaitse Sakala ringkond

Asusimegi naiskodukaitsjatega imeilusal 4. mai hommikul Suure-Jaani kirikuümbrusele värskemat välimust andma. Kuivanud lehed kogunesid sahina saatel hunnikutesse, mootorsaag tükeldas halastamatult jämedat puutüve ja talve jooksul kirikuseintelt varisenud lubi rändas tulevaste külaliste pilkude eest varjule. Aeg läks lennates ja varsti kostis talgulistele juba väga oodatud lõunakutse. Ometi ei kiirustatud keegi meist rehasid nurka viskama, kutse kordus veel mõnedki korrad, enne kui kogunema hakati.

Käisime "Ära tegemas"
Foto: Naiskodukaitse Sakala ringkond

Talgute perenaine oli katnud nn rootsi laua, igaüks sai endale suupäraseid võileibu valmistada ja pärast magusat energiat, küpsiste ja kommide näol peale manustada. Kui kõht sai täis, asuti katkenud tegevusi jätkama, sest mõnus rammestus tekitas tahtmise veel kulukollasele murule pikali visata ja niisama päikest nautida. Üksteist ergutades ja mõnusas seltskonnas  nalja visates möödusid tunnid lennates ja ühel hetkel selgus, et oleme teinud rohkemgi, kui loodetud!

Tänutäheks tehtud töö eest korraldas kirikuõpetaja soovijatele ekskursiooni kiriku torni - igal ajal ja  igaüks sinna ei pääse.  Loodetavasti jäid ka teised julged ronijad rahule, sest vaade, mis sealt ülalt avanes, oli tõeliselt kaunis. Suure-Jaani jaoskonna talgupäev oli igati tegus ja õnnestunud.

Käisime "Ära tegemas"
Foto: Naiskodukaitse Sakala ringkond

FastLion CMS

Käisime "Ära tegemas"

Käisime "Ära tegemas"

Foto: Naiskodukaitse Sakala ringkond Asusimegi naiskodukaitsjatega imeilusal 4 mai hommikul Suure-Jaani kirikuümbrusele värskemat välimust andma Kui Suure-Jaani naised 2012. aastal „ära tegemise“ tööplaani võtsid, ega nad siis täpselt teadnudki, mis toimuma hakkab. Aja jooksul selgus, et üle-eestiline talgupäev Teeme Ära! on pühendatud muuhulgas kultuurimälestiste korrastamisele.

Käisime "Ära tegemas"

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse