Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha? Hooletus ees, õnnetus järgi! Lapsed on me kalleim vara ning nende turvalisus me igaühe tagada! Nii on õpetused – teadmised imiku ja väikelapse esmaabist üliolulised nii värsketele emmedele, staazikatele vanaemadele, kui igale ühele meist. Laskem neil maailma avastada, kuid olgem valvsad ja ettenägelikud! Ning, mis oluline – osakem siis vastavalt tegutseda! Täname põneva, sisuka ja vajaliku õppepäeva eest Angelinat ja Kaja-Maritit! Erialaõpe Meditsiin Erialaõpe Meditsiin ← Eelmine Keila Käbi tuleb taas Järgmine → Keila Käbi vahva matk! Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?

Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?

Ave Nael 13. sept. 2016

Lapsed on me kalleim vara ning nende turvalisus me igaühe tagada! Nii on õpetused – teadmised imiku ja väikelapse esmaabist üliolulised nii värsketele emmedele, staazikatele vanaemadele, kui igale ühele meist.

Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?
Lapse asend hingamisteede vabastamiseks võõrkehastFoto: Ave Nael
Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?
Meeldetuletus haava sidumisestFoto: Ave Nael

11. septembril said Harju naised uusi tarkusi ja meeldetuletusi nii teoorias kui ka praktikas imiku ja väikelapse elustamisest ja esmaabist.  Need väiksed on ju veel nii abitud ja veidi suuremad ehk liiga uljad oma maailma avastamisel, nii et targu on lapsevanemal teada ja meelde tuletada võtted kiireks esmaabiks.

 

Päev algas toreetiliste teadmiste omandamise ja meeldetuletamisega imikutel sagedasti esinevate tervisehädadega nagu gaasivalud, palavik, köha, nohu, kõhulahtisus ja –kinnisus, silmaprobleemid, põletushaavad. Siin kohal tasub märkimist, et imikud kuni 12 kuused lapsed ning väikelapseks loetakse 1 kuni 6 aastaseid põnne. Kuna väikesed lapsed ei oska end veel suuliselt arusaadavalt väljendada, on välja töötatud lihtne näoilmetel põhinev valuaistingu skaala. Seda on hea kasutada ka kodustes tingimustes.

 

Päeva teine pool kulges praktiliste harjutuste näol – imiku ja väikelapse elustamise võtted on mõnevõrra teised täiskasvanu omast. Seda nii keha asendi (pead ei lükata taha kuklasse, vaid hingamisteid kontrollida õrnalt lõuga ettepoole lükates; lapse keha üle põlvele, imik käsivarrele võtta) kui ka suust suhu hingamise ja südame massaazi kiiruse ja intensiivsuse osas (massaaz imikutel ja väikelastel 120 korda minutis). Kohe sai kõike seda praktiseerida ka pisikeste nukkude peal, millel vajalikud andurid näitajatega küljes, et harjutuste kulgu ja korrektsust kontrollida. Suust suhu hingamise puhul oligi paljudele üllatuseks, kuivõrd õrnast puhumisest nii väikse inimese puhul piisab. Igaüks sai väärtusliku tunnetuse mälusügavustesse.

 

Edasi kulges päev väikelastega sageli juhtuvate õnnetuste arutelus. esmaabi käsitlemisel. Jalad alla saanud, saavad need väiksed ilmakodanikud ka julgust ja kiirust kõikjale minna ning kõike proovida. Keskkond, kus laps kasvab, peab olema turvaline ja ohutu. Kuid teadagi, et õnnetus ei hüüa tulles. Nii on meil igaühel oluline teada esmaabivõtteid kukkumiste, põletust, hammutuste/puremiste, lämbumiste ja ka uppumise korral. Kuna klassiruumis oli palju lapsevanemaidemasid, siis oli arutust ja kogemuste jagamist omajagu. Lisaks tegi päeva põnevaks ka õppe juures viibiv 4-kuune väikemees, kelle emme temaatilisi tarkusi kuulas.

 

 

 

Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?
Väikelapse elustamineFoto: Ave Nael
Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?
Päris beebi lektori sülesFoto: Ave Nael

Lapsi tuleb hoida ja nende eest hoolitseda. Esmatähtis on tagada nii kodus kui väljas nende turvalisus ja ohutu keskkond - nii väldime ebameeldivusi ja õnnetusi. Laskem neil maailma avastada, kuid olgem valvsad ja ettenägelikud! Ning, mis oluline – osakem siis vastavalt tegutseda!

 

Täname põneva, sisuka ja vajaliku õppepäeva eest Angelinat ja Kaja-Maritit!

FastLion CMS

Hooletus ees, õnnetus järgi!

Hooletus ees, õnnetus järgi!

Lapse asend hingamisteede vabastamiseks võõrkehastFoto: Ave Nael Meeldetuletus haava sidumisestFoto: Ave Nael 11 septembril said Harju naised uusi tarkusi ja meeldetuletusi nii teoorias kui ka praktikas imiku ja väikelapse elustamisest ja esmaabist Lapsed on me kalleim vara ning nende turvalisus me igaühe tagada! Nii on õpetused – teadmised imiku ja väikelapse esmaabist üliolulised nii värsketele emmedele, staazikatele vanaemadele, kui igale ühele meist.

Hooletus ees, õnnetus järgi! - Mida teha?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse