Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju naised Saares Harju naised Saares “Kuule, ärka ülesse! Kas Sa täna oled juba NKK põhikirja lugenud?” “Jaa, kohe loen – see on mul padja all!” Selline tore vestlus oli üks mitmest sketšist värskelt ilmunud “Naiskodukaitse juhi retseptiraamatust”. Suurepärane nädalavahetus! Harju naiste esindus ← Eelmine Harju naiskodukaitsjad Harju XVII Maakaitsepäeval Järgmine → Perehommikule! Harju naised Saares

Harju naised Saares

Helen Allas, Angelina Oblikas

“Kuule, ärka ülesse! Kas Sa täna oled juba NKK põhikirja lugenud?”
“Jaa, kohe loen – see on mul padja all!”
Selline tore vestlus oli üks mitmest sketšist värskelt ilmunud “Naiskodukaitse juhi retseptiraamatust”.

Harju naised Saares
.. ja need rohelised rõõmsameelsed naised on Harju naiskodukaitsjad

Vabariiklik NKK juhtide laager toimus sedakorda Saaremaal. Tehti tööd ja tehti nalja. Töötasime läbi eelpool mainitud retseptiraamatu, arutlesime revisjoni tööülesannetest ning selle kasulikkusest juhile ning käivitus mentorlusprogramm.

 

Korraldajad olid programmi suurepäraselt planeerinud ning isegi ilmataadiga olid kokkulepped sõlmitud! Töö vahele ja päeva lõppu sai meelelahutust ning kes soovis, käis ka ujumas.

 

Reede õhtul vuras rohelisi maleva busse üle Eesti Tehumardi puhkekeskusesse. Õhtul sai lõkke ääres laulda ning lobiseda kaasliikmetega kõikidest ringkondadest. Oli palju rõõmsameelseid taaskohtumisi.

 

Laupäeva hommikut alustati vara ning tervislikult. Tublimad alustasid hommikul kell 6 karastava suplusega. Seejärel tegime värskendava orienteerumismatka, mille käigus saime ka natuke targemaks kohaliku ajaloo osas. Peale hommikusööki algas tööpäev. Kuigi töösisu oli asine, sai seda siiski teha tihti läbi huumori. Just tänu naiskodukaitsjate nalja armastavale loomusele õpiti ning jagati kogemusi alati nägu naerul. Peale töist osa oli õhtul jälle kultuuriline programm, mille käigus sai jällegi oma loomingulised oskused proovile panna. Sai näidelda, laulda ja tantsida. Keegi ei raatsinud ilusat suveööd raisku lasta ning paljud jõudsid alles magama varajastel hommikutundidel.

 

Ka viimane päev ei valmistanud pettumust ning grupitöö etteasted olid ka seekord väga meeleolukad. Jällegi ilm soosis ning õues kalatiigi ääres sai meelelahutust igale maitsele. Naljast ja naerust said nii mitmelgi silmad märjaks. Seetõttu võib julgelt väita, et NKK juhid on kõik rõõmsameelsed, taibukad ning loomingulised. Lõpetuseks tõmmati otsad kokku, tänati korraldajaid ning vahetati erinevat jooksvat infot. Sakala ringkond kutsus augustis Mari Raamoti etendustele ning Leane Moorits manitses aastaraamatu koostamisele mõtlemist.

 

Kuigi laager oli läbi, siis jätkus programmi veelgi. Tehumardiga hüvasti jäetud, suundusid tegusad naised Angla tuulikute juurde, kus ootas meid ees maja peremees. Tutvusime Angla tuulikumäega, käisime “möldril” külas ning uudistasime koduloomi, kaasa arvatud kilpkonnasid, kes elavad sõbralikult koos haneperega. Tutvustati ka uhket pärandkultuurikeskust oma töötubadega. Keskuse ehitamisel kasutakse ühe materjalina 425 miljonit aastat tagasi tekkinud Jaagurahu lademe kivimit, milles on koralle, stromatopoore ja käsijalgseid. Peale ekskursiooni pakuti maitsvat lõunat, mida saatis kohalik Angla noormees kitarri ja sügava tämbriga kõrvupaitava lauluhäälega. Soovijad said ka koduteele kohalikku leiba või suveniire kaasa osta.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et juhtide laager oli pigem meeldiv puhkus koos 85 sõbraga, kelle ühine kirg on Naiskodukaitse. Suurepärane nädalavahetus!

Harju naised Saares
Harju naiste esindus
Järgmine →
Perehommikule!

FastLion CMS

Harju naised Saares

Harju naised Saares

“Kuule, ärka ülesse! Kas Sa täna oled juba NKK põhikirja lugenud?”“Jaa, kohe loen – see on mul padja all!”Selline tore vestlus oli üks mitmest sketšist värskelt ilmunud “Naiskodukaitse juhi retseptiraamatust”.

Harju naised Saares

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse