Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli Euroopa Parlamendi liige märkis 8. juulil peeti Toris taas sõjameeste kokkutulekut, peeti mälestusteenistus ning meenutati, kuidas on läbi aegade vabaduse eest võideldud ning et iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav hüve. Üritusel osalesid teiste seas ka kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad. Paluoja Ajalugu Avalikud suhted Koostöö Kultuur Sõjaline riigikaitse ← Eelmine Võidutule andsid Iseseisvuse väljakul üle Mari-Liis Kaljur ja Kaido Lüll Järgmine → Äkkrünnak Pärnu lennujaamas Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli

Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli

Silvia Paluoja, Pärnu jsk 10. juulil 2023

8. juulil peeti Toris taas sõjameeste kokkutulekut, peeti mälestusteenistus ning meenutati, kuidas on läbi aegade vabaduse eest võideldud ning et iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav hüve. Üritusel osalesid teiste seas ka kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.

Toris Eesti sõjameeste kokkutulekul oli esindatud Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond eesotsas aseesinaise Ivi Korjuga. Suurürituse korraldajatele vastu tulles olid kohal ka meditsiini erialarühma liikmed Maret Kommer, Aveli Kink ja Kait Kosenkranius, andmaks vajadusel kohapeal esmaabi. Eakamaid osalejaid säästis põuapalavusest taandunud ja veidi tuulisem ilm, vanim mees Eesti sõjameeste mälestuskirikus päevakohasel jumalateenistusel pidas 100. sünnipäeva eelmisel aastal. 

Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli
Foto: S. Paluoja

Tori jaoskonna naised Pamela ja Katrin täitsid osalejate kõhtu seljankaga. Neil olid käed sõna otsese mõttes tööd täis, sest vahetult supijagamise eel käis üle Tori järgmine vihmasabin ning pingid-lauad vajasid kuivatamist. 

Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli
Foto: S. Paluoja

Naiskodukaitse rolli mainis Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison, arutledes Eesti Vabariigi eest langenud kangelaste mälestusürituse, meie veteranide ja vabadusvõitlejate väärtustamise ning noore põlvkonna ajalooteadmiste ja riigikaitse üle. 

„Kõik algab kodust. Kui seal ei suunata lapsi kodutütardeks või noorkotkasteks või skautide sekka ja kui riigi tasandil haridussüsteemis mõeldakse, et piisab, kui räägime muudest nii-öelda pehmetest väärtustest, aga ei peeta vajalikuks seda, et gümnaasiumiealine võiks liituda Naiskodukaitse või Kaitseliiduga, siis ei saa eeldada, et 20-25-aastane mõtleb, et riigikaitse on vägev asi,” rääkis Madison. „See teadmine ei saa tulla tühja koha pealt, selles on lapsevanemate ja haridussüsteemi osa, aga see, mida teevad Kaitseliit ja Naiskodukaitse, nende inimeste õlgadel püsib oluline osa riigikaitsest, nemad on patrioodid, panevad oma vaba aega sellesse tegevusse ning kui nad suudavad kas või mõne inimese juurde värvata, siis see on väga hea tulemus.”
Jaak Madison võttis kõnealusest üritusest osa kolmeaastase poja Jakobiga. 

Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli
Pärgade asetamise tseremoonia Vabadussõja mälestussamba juures. Foto: S. Paluoja

FastLion CMS

Euroopa Parlamendi liige märkis

Euroopa Parlamendi liige märkis

Toris Eesti sõjameeste kokkutulekul oli esindatud Naiskodukaitse Pärnumaa ringkond eesotsas aseesinaise Ivi Korjuga Suurürituse korraldajatele vastu tulles olid kohal ka meditsiini erialarühma liikmed Maret Kommer, Aveli Kink ja Kait Kosenkranius, andmaks vajadusel kohapeal esmaabi 8. juulil peeti Toris taas sõjameeste kokkutulekut, peeti mälestusteenistus ning meenutati, kuidas on läbi aegade vabaduse eest võideldud ning et iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav hüve. Üritusel osalesid teiste seas ka kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.

Euroopa Parlamendi liige märkis Naiskodukaitse rolli

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse